Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. September , 2024, 15:27:17
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dr. Boogey - "ztranzistorovateny" Rectifier  (Prečítané 10626 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
zakky
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 19. Marec , 2008, 02:29:59 »

mne sa ten zvuk paaci, perfektny
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #31 kedy: 19. Marec , 2008, 14:43:55 »

Ale moj navrh so zamenou jfetou za lampy by fungoval, nie? ha ha ha Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 19. Marec , 2008, 15:09:11 »

Ale moj navrh so zamenou jfetou za lampy by fungoval, nie? ha ha ha Bavím sa skvele
ved tak to spravili v mese :)
Zaznamenané
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 19. Marec , 2008, 16:39:57 »

Ale moj navrh so zamenou jfetou za lampy by fungoval, nie? ha ha ha Bavím sa skvele

NEviem s tym 12voltovym napajanim :)
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #34 kedy: 19. Marec , 2008, 16:59:08 »

Myslel som to akoze so spatnym prerobenim na lampy. Aj s vyssim napatim samozrejme. Bavím sa skvele Ale na co sa hrat s tranzistormi, ked sa da urobit aj jednoduchy lampovy predzosilnovac.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #35 kedy: 21. Marec , 2008, 11:53:20 »

Myslel som to akoze so spatnym prerobenim na lampy. Aj s vyssim napatim samozrejme. Bavím sa skvele Ale na co sa hrat s tranzistormi, ked sa da urobit aj jednoduchy lampovy predzosilnovac.

tak ale ked si porovnaš cenu,velkost a kg oboch preamppov ked sa spravia ako podlahovy efekt  Bravooo tak.....
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #36 kedy: 22. Marec , 2008, 12:50:59 »

metal_master mohol by si nahrat ešte enake ukažky? neaky drive alebo najväčšie skreslenie čo to da ale bo či sa da natočit čisty zvuk trocha alebo alebo ............................ Popiskujem si Bavím sa skvele
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #37 kedy: 15. Máj , 2008, 15:13:26 »

no plošak som vyleptal osadil sučiastkami ...

neviem kto mi to už poradil ale ,že nahrada j201 je bf245(A-B-C)

no a zapnem a nefunguje  :laugh:to som ani nečakal,  ha ha ha

schemu som komplet prekopal pomeral všetky cestičky sedia ,tienene kable atd atd

kondiky som dal na preciznu lištu to je akoby pätica na sučiastky čiže teoreticky som letovanim neopalil tie j-fet trandaky

poradte neaky postup ako ozivit ten efekt kde je chyba  a či žiju tie trandak, ako zistim že či su odpalene ti ej-fet trandaky? No hanbím sa.. ha ha ha

Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #38 kedy: 15. Máj , 2008, 15:44:57 »

Precizna lista alebo kontaktne pole?

Ja som par krat zamienal J201 za BFka a ziadny problem. Mas ich dobre zapojene? Musis zapojit vyvody inac Si píš!!!

Tie tranzistory znesu hodne. Zle zapojene vyvody, spajkovanie, chytanie do ruk ... Odskusane. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 15. Máj , 2008, 15:54:00 od mcmaros » Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #39 kedy: 15. Máj , 2008, 16:14:57 »

no plošak som vyleptal osadil sučiastkami ...

neviem kto mi to už poradil ale ,že nahrada j201 je bf245(A-B-C)

no a zapnem a nefunguje  :laugh:to som ani nečakal,  ha ha ha

schemu som komplet prekopal pomeral všetky cestičky sedia ,tienene kable atd atd

kondiky som dal na preciznu lištu to je akoby pätica na sučiastky čiže teoreticky som letovanim neopalil tie j-fet trandaky

poradte neaky postup ako ozivit ten efekt kde je chyba  a či žiju tie trandak, ako zistim že či su odpalene ti ej-fet trandaky? No hanbím sa.. ha ha ha
to som ti poradil ja,a tie fety ci co to je staci sa chytit vsetkych noziciek naraz a je v predeli staci mali elektricky naboj a su v prdeli trocha ich prehrejes a nejdu ako si ich tam naletoval??? chladil si ich ked si to letoval?

Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #40 kedy: 15. Máj , 2008, 16:23:39 »

 ha ha ha mcmaroš tak to si ma teda potešil

no ale ako to oživit , niečo som nameral ale mne to ani nebrumi nešumi , a kolko približne voltov mam nastavit na D?



Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #41 kedy: 15. Máj , 2008, 17:02:39 »

staci sa chytit vsetkych noziciek naraz a je v predeli staci mali elektricky naboj a su v prdeli trocha ich prehrejes a nejdu ako si ich tam naletoval??? chladil si ich ked si to letoval?
To je hovadina, nic sa im nestane. Ja ich uz chytam normalne do ruk, aj ked ich prehadzujem v sacku, neskratujem im vyvody a vsetky zatial isli.
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #42 kedy: 15. Máj , 2008, 17:05:14 »

no ale ako to oživit , niečo som nameral ale mne to ani nebrumi nešumi , a kolko približne voltov mam nastavit na D?
A mas dobre tie vyvody Huh! Tie tranzistory nemozes medzi sebou zamenit bez zmeny zapojenia vyvodou. Pozri katalogove listy.
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #43 kedy: 15. Máj , 2008, 17:05:25 »

Osciloskopom :). Neviem ci sa takto da postupovat pri jfet, pockaj az sa k tomuto postupu vyjadri niekto kto tomu rozumie, ale skus to tak ako som uz niekde pisal - prstom chyt signalovy vstup (co som pozeral je tam len 9V, pre istotu pouzi bateriu :) ), do zvukovky pripoj tieneny kablik (normalne uzemnis len ten oplet) a postupne sa dotykaj jednotlivych bodov na signalovej ceste. Kde to prestane brumiet tam by mohol byt problem. (teda ak nemas signalovy generator)
A az zistis ze si to odpalil tak j201 ma napr. farnell, ale postovne 5eur.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #44 kedy: 15. Máj , 2008, 17:30:10 »

ak si dobre pamatam, tak pri kazdom tranzistore boli v S trimre. no odladist to jedine tak, ze das na vstup nejaky signal ( prst nebude bohvie co :) ) a na drain zapojis OSC a tym trimrom sa tam pokusis nastavit ten signal, a tak postupoj pri kazdom. to ze ti to nehra, moze byt sposobene tym, ze mas zle nastavene trimre. niekde som videl, ze sa tymi trimrami nastavuje polovica napajania, ale to bolo pri inom zapojeni
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.