Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 15:30:42
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dr. Boogey - "ztranzistorovateny" Rectifier  (Prečítané 10629 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« kedy: 05. September , 2007, 15:00:41 »

Zdravim,

pre par dnami som dokoncil jeden efektik (alebo skorej preamp? ). Jedna sa o presnu kopiu preampu RED kanalu z Mesa Boogie Dual Rectifieru s tym rozdielom, ze kazdy lampovy zosilnovaci stupen je nahradeny jednym JFET tranzistorom. :) (celkom zaujimave by mohlo byt spravit obdobnym sposobom kopiu kompletneho preampu, avsak problem je v tom ze presence potak ORANGE kanalu a prepinanie niektorych modov sa nachadzaju v koncaku Smútim )

Posielam aj nahravku.. treba brat trosku s rezervou lebo som to nahraval 100Sk mikrofonom. Hral som s tym do tranzistoroveho koncaku SEAK (povodne nie je urceny na gitaru) do bedne MArshall 1960B.

Mne osobne sa ten zvuk velmi paci a bol som milo prekvapeny.. jedina vec ktora mi vadi je, ze pri vyssom gaine (aj pri nizkej hlasitosti) mi chyta vazbu gitara aj ked drzim struny (neviem ci to nie je snimacmi)

* zvuk3.mp3 (1327.35 KB - stiahnuté 358 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #1 kedy: 05. September , 2007, 15:05:20 »

neni najhorsie. trochu ucesat, trochu sa pohrat s farbou a hraje to, aj ked  tak tvrdo neohrabane.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #2 kedy: 05. September , 2007, 15:38:36 »

urcite by to inak znelo s lampovým koncom. mna by zaujmalo, kolko ta to cele vyslo (suciastky).
kazdopadne zaujmavý výsledok  Žmurk
Zaznamenané

FALLGRAPP
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #3 kedy: 05. September , 2007, 16:09:48 »

celkom slusny zvuk z toho vysiel :)
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #4 kedy: 05. September , 2007, 17:49:48 »

dakujem.. nazivo to zneje o dost ze inac.. na tejto ukazke som dal naschval vysky dost doprava pretoze ten mikrofon ich nejako moc neprenasa Smútim nazivo to zneje o dost mohutnejsie... vyslo ma to na par korun.. jediny problem bol zohnat tranzistory... tie som musel objednavat z USA.. ale neboli drahe...
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #5 kedy: 05. September , 2007, 18:19:09 »

a tu hracku si nechavas iba pre vlastne potreby, alebo casom predavas?
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 06. September , 2007, 11:36:10 »

znie to lepsie jak ta prva zahuhlana ukazka co si mi posielal..ale urcite to robi ten "kvalitny" mic  Bavím sa skvele
planujes to rozsirit? ved ten presence nemusi byt uplne presne zapojeny ako u origo..a tusim tie mody sa v starom dvojkanalovom recte neprepinali cez spatnu vazbu ako je to u trojkanalu
Zaznamenané
Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #7 kedy: 06. September , 2007, 18:56:19 »

homar: Zatial som sebecka svina a nechavam si to len pre seba :D a planujem takymto sposobom spravit este nejake aparatiky.. :) (konkretne sa pokusim JCM800fku len neviem ci to ma vyznam, kedze na tom aparate je dost podstatny poweramp)

4oci: hmm no ja co som videl schemu tak skoro vsetko bolo v powerampe Smútim kebyze mi da neikto upravenu verziu tej schemy (sam si ju neviem upravit) kde by to bolo v preampe tak neni problem... len je otazne ci sa ta schema da tak upravit bez toho aby to nejako vyrazne zmenilo zvuk...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #8 kedy: 06. September , 2007, 19:42:09 »

4oci: hmm no ja co som videl schemu tak skoro vsetko bolo v powerampe Smútim kebyze mi da neikto upravenu verziu tej schemy (sam si ju neviem upravit) kde by to bolo v preampe tak neni problem... len je otazne ci sa ta schema da tak upravit bez toho aby to nejako vyrazne zmenilo zvuk...

skus si vygooglit schemu na dual recto 2ch (na schematic heaven napr)
Zaznamenané
Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #9 kedy: 06. September , 2007, 20:33:29 »

4oci: ved tu som mal.. som ju studoval cely vecer.. je to v powerampe.. bo tie mody vlastne zapinaju len funkcie deep a extended deep ci jak sa to vola.. uz neviem.. a este cosi.. a tie su v powerampe....
Zaznamenané
makovica
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #10 kedy: 07. September , 2007, 10:11:08 »

Nahodou som kedysi behal po nete a nasiel toto: http://www.4thlevelmedia.com/stompboxes.html. Su to tranzistorove emulatory lampacov ako mesa, vox marshall. Nebolo by zle kebyze to niekto vyskusa ci funguju
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #11 kedy: 07. September , 2007, 10:27:43 »

metal_master: schvalne si pozri tieto schemy dual recto 2ch, dual recto 3ch

2ch - v koncaku sa prepina iba spatna vazba ako presence pre orange kanal. mody (raw,vintage, modern) sa prepinaju v preampe pomocou rele, este tam mas aj tabulku co je kedy zapnute
3ch - mody su riesene ako prepinanie spatnej vazby v koncaku. schvalne si tam vsimni ako je v prvom (green) kanaly rieseny presence. keby si to tak zapojil pre orange kanal tak nepotrebujes spatnu vazbu z koncaka.
Zaznamenané
petrpeter
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #12 kedy: 07. September , 2007, 23:16:11 »

nevim, mno...
zvuk M/B Rectifieru je prave v preampu dany tim rozdilnym napetim na kazde ECC co tam je (i o blbych 5V) a pochopitelne rozdilnou limitaci lampy a tranzistoru.... V Diezelu je to jeste horsi.....
Oni snad pri vyvoji pouzivaji na kazdou lampu v preampu samostatny regulovatelny zdoj a zkousi a hrajou, a zkousi a hrajou...  ha ha ha
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 09. September , 2007, 11:46:27 »

Nie, rozdiel napájacieho (anódového) napätia medzi stupňami v zvuku celkovo nič extra nerobí. Tam kľudne aj tridsať percent hore dole a zvuk je trošičku iný, ale nie je tam nejaký extrémny rozdiel.

To rozdielne pracovné body (iné veľkosti katódových rezistorov, ich premostenie kondenzátormi ...) robia naopak veľmi hodne. V zásade sa jedná o to, ako je na stupni nastavený kľudový prúd, lebo od toho závisí, v akej časti charakteristiky sa lampa pohybuje, a tým priamo súvisí aj charakter a intenzita skreslenia. Teda rozdiel napätia na katódovom rezistore 5V urobí už pomerne dosť so zvukom.
« Posledná zmena: 09. September , 2007, 11:47:09 od Predator » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #14 kedy: 17. Marec , 2008, 14:36:45 »

zdravim na nete som toto anšiel http://gaussmarkov.net/wordpress/circuits/dr-boogey/

pod obrazkom kliknite a amtťe schemu  je tam všetko tak horsa na to  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele trandakovy rectifier heh
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 23 otázok.