Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 07:01:05
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tvoj nástroj No.2 ?  (Prečítané 14781 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #45 kedy: 11. September , 2007, 21:36:02 »

Inak jak tu zaznelo, kto hra na viacerych nastrojoch, nevie hrat poriadne ani na jednom-presne moj pripad (su samozrejme aj vynimky). Obdivujem ludi co dokazu hrat na gitare resp. cvicit 6 hodin denne...  Bleee Potom ked pozeram na Malmsteena alebo nejakych inych vysivacov len zasnem...Ach ta moja lenivost...ale zas aspon si viem vychutnat (ako mozno viaceri) caro aj bicich, aj basy a "nesusim" sa iba s gitarou  :)
« Posledná zmena: 11. September , 2007, 21:39:27 od Lookash » Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #46 kedy: 12. September , 2007, 07:25:33 »

ste uchylaci vsetci, ako to tu citam  ha ha ha . zduse nenavidim, ked sa za bicie sere ktokolvek a robi iba hurhaj, brrr olamal by som ruky takymto bubenickym nadsencom.  Ja som čert.. sorry vsetkym, kto na tie bicie naozaj viete  ha ha ha

ono strasne je mat aj nedisciplinovaneho bubenika "profesionala" ako ten moj... na skusobni nie je trocha kludu, kym sa zapojim, vytiahnem gitaru s puzdra, uz mam v usiach nalozene - on hra proste furt a aj ked sme si vypracovali taku peknu symbiozu, ze mavnutim ruky ho zrusim a on prestane, je to asi len na 10 sekund... ako s malym dietatom  ha ha ha

Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #47 kedy: 12. September , 2007, 08:14:55 »

Rad si obcas zahram na rozne perkusivne nastroje ...rytmika ma bavi... Na zdravie!
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #48 kedy: 12. September , 2007, 08:24:04 »

ste uchylaci vsetci, ako to tu citam  ha ha ha . zduse nenavidim, ked sa za bicie sere ktokolvek a robi iba hurhaj, brrr olamal by som ruky takymto bubenickym nadsencom.  Ja som čert.. sorry vsetkym, kto na tie bicie naozaj viete  ha ha ha

100 % suhlas  :)

taktiez sa mi paci ako sa kazdy chce naucit slapovat na base. nechcem nikomu brat iluzie, samo o sebe to nieje tazke, ale slapovat ucelne a tak ako sa ma uz chce riadnu drinu a hlavne vela pocuvania a pochopenia ako funguje spojenie basa a bicie. potom to zacne aj zniet ako to ma.
Zaznamenané

o-yep sro
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 12. September , 2007, 10:31:09 »

preco by mal byt cymbal rytmicky nastroj ? lebo sa na nom hra palickami ? podla mna je to plnohodnotny viachlasy melodicky nastroj...
Znamy je bubenik a ide studovat na konzeratoriu bicie a normalne tam medzi bicie nastroje radia aj xylofon, aj cimbal.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #50 kedy: 12. September , 2007, 11:40:25 »

martinLM - bici nastroj hej - hra sa na nom palickami. ale rytmicky ?

pista58 - co je na slapovani ? aj ja viem popoci dobre slapovat, nechapem co chces povedat  Popiskujem si ha ha ha
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #51 kedy: 12. September , 2007, 11:42:23 »

pista58 - co je na slapovani ? aj ja viem popoci dobre slapovat, nechapem co chces povedat  Popiskujem si ha ha ha

hej hej, zabudol som. pripomina mi to casty pristup: hraj mi g-mol, bubenik nieco vymysli a ja dam solo. potom ten ignorant vezme basu a ide robit gulomet. pred mur takych.
Zaznamenané

o-yep sro
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #52 kedy: 12. September , 2007, 12:30:10 »

xylofón, marimba a kopu podobných nástrojof sa označuje že "chromatic precussion"
možno aj cymbal
Nehajme to hudobným teoretilom, polla mňa je to umelý problémos pre akademické hlavy, keré neveďá v živote ništ poránne robiť, iba polemizuvať ?§!. Bavím sa skvele
Zaznamenané
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #53 kedy: 12. September , 2007, 12:45:17 »

Nikto nepovedal ze slap je jednoduchy..Pista nehapem trosku co chces tym povedat, ze vsetci...Ok tak ja teda hovorim, serte vsetci na gitary, viete kolko to je cviku hrat poriadne? A tiez nemam rad ked basak zacne hrat delobuchy ked je napr kludna pasaz alebo sa to tam nehodi, ale sa mi to zda mimo...Prihadzujem ukazky mojich slapovych zaciatkov, nieje to nijak upravene, naturalna podoba  :)

* Funky_Jam.mp3 (1288.29 KB - stiahnuté 164 krát.)
* Come_on_Slap.mp3 (535.63 KB - stiahnuté 149 krát.)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #54 kedy: 12. September , 2007, 13:33:56 »

Nikto nepovedal ze slap je jednoduchy..Pista nehapem trosku co chces tym povedat, ze vsetci...Ok tak ja teda hovorim, serte vsetci na gitary, viete kolko to je cviku hrat poriadne? A tiez nemam rad ked basak zacne hrat delobuchy ked je napr kludna pasaz alebo sa to tam nehodi, ale sa mi to zda mimo...Prihadzujem ukazky mojich slapovych zaciatkov, nieje to nijak upravene, naturalna podoba  :)

kde som napisal ze vsetci? nedavaj mi do ust to co som nepovedal a hlavne si ma nepochopil. vela ludi popisalo ze sa chce naucit slapovat na base. skor ako moze clovek zahrat dobry slap musi byt paradny rytmik, musi citit nie bicie ako metronom ale kazdy jednotlivy bubon a hrat podla toho. nehovorim ze musi prepojit rytmus a melodiu.

vypocul som si tvoje ukazky a osobne si myslim ze bubenika si bral iba ako metronom ale nehral si s nim. uplne odignorovane frazovanie kopaku a podobne. o tom ja hovorim. ze slap zahra samo o sebe vela ludi, ale je to iba zasadene do nejakej melodie s nejakym rytmom.
Zaznamenané

o-yep sro
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #55 kedy: 12. September , 2007, 13:39:44 »

kazdy a vsetci je rozdiel ako vela a mnoho...a kde je napisane ze musis slapovat vzdy s kazdym uderom kopaku..ja tam myslim idem na prvu...mam pomaly palec...  Neser ma!
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #56 kedy: 12. September , 2007, 13:43:09 »

ale ved sa hned necerti  :)

kazdy nech si slapuje kolko sa mu paci, akurat to nebude SLAP ale iba slap...tolko ti k tomu mozem napisat ako basak. ked sa zacnes base trochu serioznejsie venovat, tak pochopis ake su vazby basa - frazovanie kopaku a ze nie prvou dobou je poriadny groove groovom  Zdravíčko Žmurk
Zaznamenané

o-yep sro
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #57 kedy: 12. September , 2007, 13:47:34 »

jasne a davam ti 100% za pravdu... Lenze ja sa jej seriozne nevenujem, hram len z potesenia a toto boli moje prve nahravky slapu tak ma az tak nezje..vaj.  Je mi do plaču
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #58 kedy: 12. September , 2007, 13:52:33 »

zjebavat by som si ta nedovolil :) boze chran. snazil som sa iba vypichnut to co som tvrdil aj predtym. ze zaslapovat nieco mozes "bez problemov". ale vediet to posadit tak, aby to s bicimi a melodiou tvorilo slapajuci a pulzujuci celok je o inom,  a to velmi vela ludom ujde  Na zdravie! preto som aj bol zo zaciatku taky skepticky ked pisalo vela ludi o slape.
Zaznamenané

o-yep sro
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #59 kedy: 12. September , 2007, 14:32:42 »

sak ale tu je v tejto teme basa aj secky ine nastroje iba nastron No.2, takze tak treba brat nas vseumelcov tunaka...
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.