Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 07:40:15
Strán: [1] 2 3 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Original vs. klon  (Prečítané 38250 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« kedy: 15. September , 2007, 14:23:59 »

Preferujete radsej originalny zosilovac alebo home made klon nejakeho slavneho aparatu? Su tieto klony horsie alebo sa dokazu vyrovnat svojim drahym originalom?
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 15. September , 2007, 14:34:32 »

Vlastnim home made klon niecoho, je to hybrid Tesly Mono, Peavey 5150 a Marshall 2550 :) Mam ho, lebo na nic lepsie nemam a je dobry. Aj keby som mal na poriadnu 60 tisicovu hlavu, tak by som ju nechcel, lebo by som sa bal, ze mi ju na koncerte ukradnu pankaci.

Rovnako gitaru mam Greco, lebo na Gibson nemam a bal by som sa on, to je moja filozofia :)
« Posledná zmena: 15. September , 2007, 14:35:02 od Martinlm » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 15. September , 2007, 14:58:49 »

Nevidim problem v tom, aby niekto doma poletoval klon cohosi tak, aby to hralo ako original. Pred vela rokmi mi Peci Uhercik poletoval preamp z Marku II od Mesa Boogie, dokonca to spravil v kvazy 3 kanalovej verzii. Ten preamp som mal pichnuty do koncakov vsetkych markov, co som sa snimi stretol (II, III, IV) a ten klasicky Lead Drive bol z mojho preampu vzdy v original MB koncaku takmer 1:1 s original preampami. Takisto som porovnaval moj preamp v mojom koncaku s MB Studio Preampom do toho isteho koncaku a zase musim konstatovat, ze Lead Drive boli z oboch preampov takmer 1:1. Na tomto mojom poletovanom preampe sa daju pozorovat aj vsetky bezne vlastnosti klasickych markovych bugin - na skreslenom kanaly. Lebo musim priznat, ze cisty kanal toho mojho preampu sa na ciste kanaly MB zase az tak velmi nepodobal, co mi ale v obec nevadilo, ja som miloval vzdy len ten Lead Drive :).

Chcem tym povedat - a uz sa opakujem - ze nevidom dovod, aby sa nedal napodobit nejaky slavny original - ani tie nehraju vsetky kusy jednej serie identicky...

Trochu s vacsou obavou sa pozeram na zivotnost a spolahlivost. Uvedomujem si, ze ak ma nejaka original firma zabehnuty vyrobny postup a ma zabehnutych dodavatelov suciastok, asi dokaze garantovat vyssiu spolahlivost, ako prototyp, ci vyrobok z 2 vyrobenych kusov. Ale zase - ak sa niekto vyrobe klonov venuje systematicky a dlhodobo, spolahlivosti by som kludne veril.
Zaznamenané
kovrom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 151


« Odpoveď #3 kedy: 15. September , 2007, 15:09:40 »

Kupujem si rád originál veci, kôli spoľahlivosti na koncertoch, konštantnému zvuku, tradícii, snahe priblíženiu sa originálnym nahrávkam, servisu a v neposlednom rade aj investícii a hlavne kôli tomu, že tieto veci zbožňujem.... Používam výlučne gitary Gibson a Fender, ampy: Soldano, Mesa/Boogie Recto, Marshall 800, 900, Plexi, boxy: Marshall, Mesa, Engl, kabely: Planet Wavex., efekty kadejaké...
Nikdy som nemal nič robené, ani som potom netúžil..aj keď som nemal peniaze, hral som na lampový koncák TESON z Tesly + preamp Zoom, alebo na úplnom začiatku na "oranžádu" Tesla s nejakým efektom.
« Posledná zmena: 15. September , 2007, 15:10:52 od kovrom » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #4 kedy: 15. September , 2007, 15:44:13 »

Ale ved tie robene veci si davaju robit ,lebo nemaju na origoš a potom si nahovaraju že maju,to iste robia so starymi em-bečkami že tam namontuju kridlo a myslia si že maju Porsche 911,lepšie je si kupit valvestate to hra aspon dobre Bavím sa skvele
Zaznamenané

kovrom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 151


« Odpoveď #5 kedy: 15. September , 2007, 15:47:49 »

No takto to bohužiaľ je...inak s tým krídklom na škode je to dobrý nápad. s dvomi krídlami a troma lampami by to bola Testarossa :-)
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #6 kedy: 15. September , 2007, 15:51:05 »

alebo vytuninguju bicykel a idu na zraz motorkarov medzi HARLEyAKOv  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #7 kedy: 15. September , 2007, 15:54:24 »

vadim ma homemade aparat..je to mix fender orange a mesa boogie..strasne si ho pochvaluje..ten isty by som chcel aj ja
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
kovrom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 151


« Odpoveď #8 kedy: 15. September , 2007, 15:59:00 »

..to bude zachvíľu predávať, tak si šetri bubáky....
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #9 kedy: 15. September , 2007, 16:00:50 »

..to bude zachvíľu predávať, tak si šetri bubáky....
jak ves...
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #10 kedy: 15. September , 2007, 16:02:11 »

no tu boogienu ma asi radšej,hento je na srandu ked sa umelci nudia
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 15. September , 2007, 16:03:01 »

tolko vtipnej kase, uz doooooost, lebo mi zabehne susen v nose  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

ste snobi, joe & kovrom  Žmurk
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #12 kedy: 15. September , 2007, 16:03:43 »

ale v tvojom veku bola pre mna TESLA sen
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 15. September , 2007, 16:04:54 »

ale v tvojom veku bola pre mna TESLA sen

v mojom ?
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #14 kedy: 15. September , 2007, 16:05:21 »

čo si ty tak predstavuješ pod pojmom snoby?ved to tu je cele len na srandu Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 22 otázok.