Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 14:27:55
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Yngsteenov Berseker  (Prečítané 17897 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #15 kedy: 15. September , 2007, 23:28:00 »

...mal som to tuším nahraté na nejakej starej kazete black sabbathu, je to správne? :)  ....zvuk je vcelku fajín

Skupinu si trafil.
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #16 kedy: 15. September , 2007, 23:29:41 »

o co konkretne islo ?

Zacitujem:

"Ten Tvoj zvuk nie je prebasovany, ale zahuhlany. Inak basy na korekciach na 6 je podla mna dost vela. Ja ich nastavujem tak, ze stiahnem vsetky korekcie na 0. Zostane ticho. Potom pridavam basy dovtedy, kym sa ozve normalny signal, v praxi to moze byt niekde okolo 2-3. Vysky davam obycajne uplne naplno, zalezi od snimacov a od momentalneho stavu v sieti (by si sa divil, ako ovplyvni zvuk napatie), niekedy ich trosku stiahnem. Stredy mam tak niekde v strede. Ked ich je menej, gitara lepsie reaguje, zivsie sa ozyvaju flazolety, ale zvuk je tensi. Ked ich je viac, zvuk stucnie, ale prestava reagovat. Vysky na skreslenie treba mat prepnute tie vyssie. Komu nie je jasne, korekcie na MB preampoch neovplyvnuju farbu zvuku, ale jeho charakter... Toto moje nastavenie pouzivam takmer vzdy. Ked chcem trochu "kultivovanejsi" zvuk, tak menej vysok, viac stredov. S basmi nenastavujem pri skresleni nikdy nic. EQ samozrejme do "V", konkretne hodnoty zalezia od koncaku, bedne a vkusu..."

 Na zdravie!
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #17 kedy: 15. September , 2007, 23:30:38 »

BS_ Symptom of the universe

Jop malé bezvýznamné plus získava Darthez ... btw jeden z mojich naj - songov od BS :) .
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #18 kedy: 15. September , 2007, 23:31:38 »

Z tychto ukazok clovek moc ani nerozozna ci to hra dobre alebo zle... akurat rozozna ci to hra uplne zle alebo nie. Daj tam nejaky blues, rock, metal, cisty zvuk...

Chystám sa   Žmurk ...
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #19 kedy: 15. September , 2007, 23:40:31 »

Aha, toto poznam z pole-ho strany, pekne. Cez Guitar Rig to nehra moc pekne, ta ukazka tusim na youtube (? uz fakt neviem) vyzerala ale velmi slubne.

Hmm asi myslíš toto ...     -  som vyhľadal svojpomocne  Som frajer

To je video z odovzdávania, akurát som  nevedel že je zverejnené  :)  ...  box Marshall 1936, gitara Epiphone Les Paul, EMG snímače.
Pokiaľ si dobre pamätám tak naživo to znelo inak ako to podal ten mikrofón z fotáku.   :)   .. tá hnáta čo tam hýbe s potenciometrami je moja Beeee .
« Posledná zmena: 16. September , 2007, 00:38:26 od yngsteen » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 15. September , 2007, 23:43:26 »

Zacitujem:

"Ten Tvoj zvuk nie je prebasovany, ale zahuhlany. Inak basy na korekciach na 6 je podla mna dost vela. Ja ich nastavujem tak, ze stiahnem vsetky korekcie na 0. Zostane ticho. Potom pridavam basy dovtedy, kym sa ozve normalny signal, v praxi to moze byt niekde okolo 2-3. Vysky davam obycajne uplne naplno, zalezi od snimacov a od momentalneho stavu v sieti (by si sa divil, ako ovplyvni zvuk napatie), niekedy ich trosku stiahnem. Stredy mam tak niekde v strede. Ked ich je menej, gitara lepsie reaguje, zivsie sa ozyvaju flazolety, ale zvuk je tensi. Ked ich je viac, zvuk stucnie, ale prestava reagovat. Vysky na skreslenie treba mat prepnute tie vyssie. Komu nie je jasne, korekcie na MB preampoch neovplyvnuju farbu zvuku, ale jeho charakter... Toto moje nastavenie pouzivam takmer vzdy. Ked chcem trochu "kultivovanejsi" zvuk, tak menej vysok, viac stredov. S basmi nenastavujem pri skresleni nikdy nic. EQ samozrejme do "V", konkretne hodnoty zalezia od koncaku, bedne a vkusu..."

 Na zdravie!

No lenze toto som Ti pisal o nastaveni zapojenia typu Mark, co total nieco ine, ako Recto, takze neviem neviem. Recto ma klasicke korekcie pracujuce s farbou, ja som Ti pisal o preampe, kde sa farba robi s EQ a s korekciami charakter zvuku Žmurk. Cize na hento moje sa vyser, to vobec vobec neplati na Tvoj amp (teda ak sa to drzi zapojenia, o akom si pisal, ze sa drzi).
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #21 kedy: 15. September , 2007, 23:55:22 »

No lenze toto som Ti pisal o nastaveni zapojenia typu Mark, co total nieco ine, ako Recto, takze neviem neviem. Recto ma klasicke korekcie pracujuce s farbou, ja som Ti pisal o preampe, kde sa farba robi s EQ a s korekciami charakter zvuku Žmurk. Cize na hento moje sa vyser, to vobec vobec neplati na Tvoj amp (teda ak sa to drzi zapojenia, o akom si pisal, ze sa drzi).

Vyser ako vyser ... čo hovoríš na ten zvuk .. je vyslovene zlý ?  ... ja som sa tvojím pokecom inšpiroval, nie je to zahrané presne tým nastavením čo si popisoval  :)  .
« Posledná zmena: 16. September , 2007, 00:08:34 od yngsteen » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 16. September , 2007, 00:10:33 »

neni vyslovene zly. je skorej dobry, len to tazko takto posudzovat. trochu nekonkretne "seka", ale hovorim - to sa neda posudit s tych ukazok. skresluje to cisto v prempe alebo tam treba riesit aj velke flasky vykurene ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 16. September , 2007, 00:12:23 »

inak z tych ukazok mi to priede ako taka tuhsia menej rozskrekla marsalovina
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #24 kedy: 16. September , 2007, 00:14:26 »

neni vyslovene zly. je skorej dobry, len to tazko takto posudzovat. trochu nekonkretne "seka", ale hovorim - to sa neda posudit s tych ukazok. skresluje to cisto v prempe alebo tam treba riesit aj velke flasky vykurene ?


Koncák ide asi na  0,75 z 10 , resp. DI outpup má vlastný volume potenciometer ... tam som asi tak kúsok pred polovicou ...

Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #25 kedy: 16. September , 2007, 00:16:38 »

inak z tych ukazok mi to priede ako taka tuhsia menej rozskrekla marsalovina

... v tej GR simulácii tvorí podstatnú časť  80´s  Marshall bedňa  :D ...   s "Gratifier" boxom sa mi to nejako nepozdávalo .
« Posledná zmena: 16. September , 2007, 00:19:48 od yngsteen » Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #26 kedy: 16. September , 2007, 15:02:36 »

Dnes som sa pokúsil stvoriť niečo iné ako doprovody :) ...

* solo_repro_sim_red_modern.mp3 (722.45 KB - stiahnuté 189 krát.)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 16. September , 2007, 15:04:01 »

Stale mi to znie ako cez speaker simulator za 5 korun.
Zaznamenané

yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #28 kedy: 16. September , 2007, 15:07:57 »

Stale mi to znie ako cez speaker simulator za 5 korun.

... je to cez speaker simulator za nula korún ...  čiže úspech ..   Ja som čert..
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #29 kedy: 16. September , 2007, 15:09:48 »

 .... hmm keď k tomu hodím nejaký delay tak je to stále za 5 Skk alebo už aspoň za 7 ? :)

* solo_repro_sim_red_modern_memory_man.mp3 (657.14 KB - stiahnuté 232 krát.)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.