Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 21:46:34
Strán: 1 [2] 3 4 ... 21 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: mesa dual rectifier  (Prečítané 85763 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #15 kedy: 24. September , 2007, 08:45:36 »

Tak to je v pi.i.Uz som dlho nic take tvorivo progresivne nevidel.Normalne mam radost ze sa na tomto fore objavil novy tvorivy clovek a nie len prestudovany kecalkovia.Clovece mas moj obdiv.
To len tak v skratke.
Ja som chcel k tym trfakom.V sobotu som bol zase s nasou laboracnou sektou nieco polaborovat a chcel by som sa podelit o skusenost.Za svoj zivot som namotal asi tak tonu trafakov a dosiel som na to ze origos je origos co sa tyka vystupakov.Nie ze by som nevedel navynut hoci co len dôlezite su tie plechy.Porovnavali sme OUT.T od firmi DARNALL do JCM800,TSL60 dalej moje trafo navynute podla JCM800 a mnou premotane trafo asi do LESLEY bedne.Vsetky hrali pekne mäko az na moje  podla JCM800 ktore malo stare plechy z Dubnice a hralo strasne tvrdo a na sredoch nemalo lavor ako Dagnalle.
Trafo ktore som previjal hralo tiez pekne mäko.Jedine co mi sedlackymrozumom vyslo ze nemam plechy s takymi magnetickymi vlastnostami ako pozivaju dagnall, adt.a tym padom mozem ist do pice. Je mi do plaču
Nevim ci ostatne firmi ktore navijaju trafaky maju plechy s takymi vlastnostami aby to hralo jak ma.
Cely uspech lampoveho ampu tak asi na 80% je vo vystupnom trafe preto netreba setrit a treba si kupit poriadny trafak.
Rad by som pocul tie trafa  co motkaju v Dubnici a v Blatnej lebo nemusia hrat zle ale ja uz niesom ochotny experimentovat lebo ma tato skusenost stala strasne vela casu . Netreba sa zajebavat a klamat sa.Zdravíčko
« Posledná zmena: 24. September , 2007, 10:13:33 od brdo prvy » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 24. September , 2007, 10:28:22 »

Jedine co mi sedlackymrozumom vyslo ze nemam plechy s takymi magnetickymi vlastnostami ako pozivaju dagnall, adt.a tym padom mozem ist do pice. Je mi do plaču
Nevim ci ostatne firmi ktore navijaju trafaky maju plechy s takymi vlastnostami aby to hralo jak ma.
Cely uspech lampoveho ampu tak asi na 80% je vo vystupnom trafe preto netreba setrit a treba si kupit poriadny trafak.

Zaujimave, hra podla Teba rolu aj vek vystupneho trafa? Skratka ci 30 rocny aparat hra kvoli veku toho trafa inak ako ked bol kedysi novy.
A este jedna vec, poznas zrejme Partridge trafa, som pocul, ze si mal Laney Supergroup, v ktorych tiez boli - vedel by si take verne okopirovat? 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #17 kedy: 24. September , 2007, 10:50:03 »

Tak to je v pi.i.Uz som dlho nic take tvorivo progresivne nevidel.Normalne mam radost ze sa na tomto fore objavil novy tvorivy clovek a nie len prestudovany kecalkovia.Clovece mas moj obdiv.
To len tak v skratke.
Ja som chcel k tym trfakom.V sobotu som bol zase s nasou laboracnou sektou nieco polaborovat a chcel by som sa podelit o skusenost.Za svoj zivot som namotal asi tak tonu trafakov a dosiel som na to ze origos je origos co sa tyka vystupakov.Nie ze by som nevedel navynut hoci co len dôlezite su tie plechy.Porovnavali sme OUT.T od firmi DARNALL do JCM800,TSL60 dalej moje trafo navynute podla JCM800 a mnou premotane trafo asi do LESLEY bedne.Vsetky hrali pekne mäko az na moje  podla JCM800 ktore malo stare plechy z Dubnice a hralo strasne tvrdo a na sredoch nemalo lavor ako Dagnalle.
Trafo ktore som previjal hralo tiez pekne mäko.Jedine co mi sedlackymrozumom vyslo ze nemam plechy s takymi magnetickymi vlastnostami ako pozivaju dagnall, adt.a tym padom mozem ist do pice. Je mi do plaču
Nevim ci ostatne firmi ktore navijaju trafaky maju plechy s takymi vlastnostami aby to hralo jak ma.
Cely uspech lampoveho ampu tak asi na 80% je vo vystupnom trafe preto netreba setrit a treba si kupit poriadny trafak.
Rad by som pocul tie trafa  co motkaju v Dubnici a v Blatnej lebo nemusia hrat zle ale ja uz niesom ochotny experimentovat lebo ma tato skusenost stala strasne vela casu . Netreba sa zajebavat a klamat sa.Zdravíčko

Presne tak,tiež som s tým pokusným motaním prestal.Okrem veľa času je to aj finančne náročné.Keď som premotával origoš tak to bolo v pohode.Zháňal som plechy vo Vinuta Rajec,tam robia trafá pre George Dennis,ale zvuk tých ampov sa mi vôbec nepáčil,takže pokiaľ to má byť kóšer,tak treba použiť kvalitu.To Progy-to si píš že staré plechy boli iné ako súčasné.Inak najlepšia fy pre staré vintage repliky vystupných a sieťových transformátorov je www.mercurymagnetics.comhttp://
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #18 kedy: 24. September , 2007, 12:04:08 »

Nevedel by som spravit ziadny Partrigac lebo nemam tie plechy a ani neviem ake vlastnosti maju.Da sa to zmerat ale este tak daleko nasa vyskumno laboracna sekta p.u. nepokrocila.
Zaznamenané
boogie
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #19 kedy: 26. September , 2007, 19:38:44 »

Pole:
Robil som kopiu DR-2kanal a prepinal som pomocou optoclenov VTL5C9,ktore som riadil mikroprocesorom PIC16F84A,takze
akakulvek zmenu v prepinani,pripadne v zapojeni riesim preprogramovanim procesora a je to  Žmurk
Chystam sa to cele prerobit na DR-3kanal,ked bude cas
Zaznamenané
Fildo
nováčik
*
Príspevkov: 54



« Odpoveď #20 kedy: 26. September , 2007, 22:01:47 »

?? pre pole & boogie... a tie koncove 6L6 su zhavene tak isto ako u 3dr,striedavym napatim??
Zaznamenané
boogie
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #21 kedy: 27. September , 2007, 16:31:40 »

Koncove lampy maju vzdy striedave zhavenie.Jednosmerne vyfiltrovane ,prip.stabilizovane zhavenie sa pouziva
hlavne na prvom stupni (prva elektronka v preampe) v high gain zosilnovacoch.Cez zhavenie koncovych lamp tecu
dost velke prudy-tam by bola stabilizacia napatia obtiazna-ale nie nemozna,ale nieje dovod stabilizovat-nepouziva sa to.
Zaznamenané
Fildo
nováčik
*
Príspevkov: 54



« Odpoveď #22 kedy: 27. September , 2007, 18:18:57 »

aj som si to myslel,no zo schemy to nebolo jasne.ked si robil tu kopiu,aj si mal problem pri ozivovani.a z coho si cerpal info??
Zaznamenané
boogie
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #23 kedy: 28. September , 2007, 14:54:11 »

Fildo,je to velmi jednoduche-su to roky praxe  Som frajer
Zaznamenané
Fildo
nováčik
*
Príspevkov: 54



« Odpoveď #24 kedy: 28. September , 2007, 15:50:55 »

Fildo,je to velmi jednoduche-su to roky praxe  Som frajer

 ha ha ha  dobre,tak este desat rokov a pustim sa do toho,hehe..noo,este si musim kupit letovacku Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
boogie
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #25 kedy: 28. September , 2007, 16:21:23 »

Netreba sa toho bat
Neskusis-nemas  ha ha ha
Zaznamenané
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 30. September , 2007, 00:28:03 »

Boggie dosla ti Sspara? Lebo uz mam pocit ze to neviem posielat ?§!.
Zaznamenané

boogie
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #27 kedy: 01. Október , 2007, 16:13:06 »

Pole:
Sorry,dosla mi sprava,niesom ten co si myslis,som z KE
Zaznamenané
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 01. Október , 2007, 22:12:45 »

boggie: tak potom si este nebol s lampacom a Misom Varcholom na SOCke v KE tak 5-6r dozadu
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 01. Október , 2007, 22:56:59 »

Mlady konstruktery lampovych zosilnovacov sa stresli na SOC? :)
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 21 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.