Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
30. September , 2024, 16:23:09
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Korózia strún  (Prečítané 10443 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« kedy: 22. September , 2007, 17:50:31 »

Zaujimalo by ako skladujete gitary vzhladom na tento jav.
Myslite, ze ked je gitara na stojane a v miestnosti sa na noc otvara okno, odpali to struny skor?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #1 kedy: 22. September , 2007, 18:08:52 »

doma mam gitary normalne zavesene alebo v stojane. v skusobni si ich odkladam do kufra alebo obyc. puzdra. po hrani struny neutieram a este mi nikdy nezhrdzaveli.
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #2 kedy: 22. September , 2007, 18:36:42 »

Ja som raz mal od kamosa pozicanu gitaru, potom som ju mal asi rok v stojane a ked som ju raz cekol, tak boli tie struny kompletne hrdzave - viac hrdze, ako strun pomaly. Neviem, ci mam vysoku vlhkost v izbe, alebo cim to mohlo byt...
Zaznamenané
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 22. September , 2007, 18:49:24 »

Mne sa na strunach vytvara po case cierny az zeleno-cierny povlak. Neviem co to je. Zeby mastnota z ruk?
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #4 kedy: 22. September , 2007, 18:50:48 »

tak zase je pravda, ze este sa nestalo, aby som na gitare nehral dlhsie ako mesiac, ani to ne. takze co by sa stalo po roku neviem.
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #5 kedy: 23. September , 2007, 09:24:14 »

Mozno to zavisi aj od kvality strun Zdravíčko. Ja gitaru bud odkladam do puzdra alebo si v obyvacke pekne sedi na kresle. Struny a korpus obcas pretriem suchou handrickou.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 23. September , 2007, 10:28:49 »

Ja som nehral na UPGcke mesiac, bola u swordyho v skusobni v puzdre, a struny mi zhrdzaveli. Neviem preco, inak sa mi to nestalo, ale nehravam na nej maximalne tak tyzden.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #7 kedy: 23. September , 2007, 10:35:41 »

ono to bude asi o individualnom chem. zlozeni potu kazdeho.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 23. September , 2007, 10:37:32 »

ono to bude asi o individualnom chem. zlozeni potu kazdeho.

Tak tak, odkedy pijem menej piva, struny mi tak nehrdzaveju.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #9 kedy: 23. September , 2007, 10:43:41 »

je to asi vlhkostou v miestnosti...v skusobni mi struny do tyzdna zacnu korodovat, doma by sa im nic nestalo ani za polroka...
Zaznamenané
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #10 kedy: 23. September , 2007, 14:58:18 »

Mne sa na strunach vytvara po case cierny az zeleno-cierny povlak. Neviem co to je. Zeby mastnota z ruk?

hej aj ja som to mal, ked som po desiatich rokoch v skrini mozno vytiahol fotrovu gitaru a zacal na nej. Mala tam taky zelen povlak, aj cele prazce boli zasrane od take voskovitej hmoty. Vlastne aj trochu este mam po tom co som menil mechaniku na hlave na svojej spaniele, plus nove kovove struny, tak som precistil prazce, ale aj tak to tam trochu vidno, asi by som to mal este raz spravit a potom prazce natriet ciernou farbou aby to vyzeralo PRO.
Zaznamenané
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #11 kedy: 23. September , 2007, 15:05:22 »

z tejto debaty mi vyplyva aby som dal dole struny na gitare na ktorej nebudem dlhsiu dobu hrat.
aj tak za nejaku dobu skoroduju a este aj napinaju a vyhynaju hmatnik
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #12 kedy: 23. September , 2007, 15:21:23 »

z tejto debaty mi vyplyva aby som dal dole struny na gitare na ktorej nebudem dlhsiu dobu hrat.
aj tak za nejaku dobu skoroduju a este aj napinaju a vyhynaju hmatnik

to by som vobec nerobil. je idealne, ked je gitara pracovne zatazena - posadaju si materialy, usadi sa geometria. mam vyskusane, ze gitara, na ktorej neboli dlho struny hra dobre 2 tyzdne po osadeni nahovno, kym sa vrati do nejakej formy.
Zaznamenané
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 23. September , 2007, 15:39:06 »

hej aj ja som to mal, ked som po desiatich rokoch v skrini mozno vytiahol fotrovu gitaru a zacal na nej. Mala tam taky zelen povlak, aj cele prazce boli zasrane od take voskovitej hmoty. Vlastne aj trochu este mam po tom co som menil mechaniku na hlave na svojej spaniele, plus nove kovove struny, tak som precistil prazce, ale aj tak to tam trochu vidno, asi by som to mal este raz spravit a potom prazce natriet ciernou farbou aby to vyzeralo PRO.

Praveze mne sa to robi na novej gitare s novymi strunami. A nie tym, ze je gitara je vo vlhku, ale po dajme tomu mesiaci hrania.
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #14 kedy: 23. September , 2007, 15:59:28 »

to by som vobec nerobil. je idealne, ked je gitara pracovne zatazena - posadaju si materialy, usadi sa geometria. mam vyskusane, ze gitara, na ktorej neboli dlho struny hra dobre 2 tyzdne po osadeni nahovno, kym sa vrati do nejakej formy.

hmm, tak teraz neviem :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.11 sekund, 23 otázok.