Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 09:52:03
Anketa
Otázka: Ako tlmite struny, ktore nemaju zniet pri vibratach, bendingoch atd..?
hmatnikovou rukou - 3 (7.7%)
brnkatkovou rukou - 12 (30.8%)
striedam to, zalezi od situacie - 24 (61.5%)
Celkovo hlasov: 39

Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako tlmite struny?  (Prečítané 2516 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« kedy: 30. September , 2007, 11:33:20 »

napadla mi taka otazka, ze ktorou rukou tlmite struny, ktore nemaju zniet? napr pri vytahovani, vibrate a pod.
ja zatial dlanou brnkatkovej ruky, ale chcel by som sa skusit naucit aj tu fintu s hmatnikovou rukou (prostrednik+prstennik vytahuju, vystety ukazovak tlmi ostatne struny), zatial sa mi to javi ako dost nepohodlne pre moje paprce.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #1 kedy: 01. Október , 2007, 15:58:59 »

... neviem ako daleko si z gitarou, ale jenoducho to pride samo casom. Teda aspon z mojej skusenosti. Vacsinou sa tlmia struny rukou ktorou struny brnkas. Casto som v starom Punku pocul ze tlmia struny rukou na hmatniku a tak to ma trochu flazoletovy nadych, ale to je asi len o aranzmanoch. Sktratka je v tom rozdiel a urcite to pocujes aj sam ...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 01. Október , 2007, 16:15:25 »

... neviem ako daleko si z gitarou, ale jenoducho to pride samo casom. Teda aspon z mojej skusenosti. Vacsinou sa tlmia struny rukou ktorou struny brnkas. Casto som v starom Punku pocul ze tlmia struny rukou na hmatniku a tak to ma trochu flazoletovy nadych, ale to je asi len o aranzmanoch. Sktratka je v tom rozdiel a urcite to pocujes aj sam ...

nemyslim tlmenie strun v zmysle palm muting alebo hento tlmenie hmatnikovou rukou, ktore sa v taboch oznacuje ako X, ale tlmenie strun tak aby nezneli/nepreznievali struny, ktore nemaju zniet pri tehnickach ako vibrato, bending, hameringy atd...
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #3 kedy: 01. Október , 2007, 16:49:45 »

ja tlmim struny od stlacenej smerom k hrubsej brnkatkovou rukou a tie os stlacenej k tensej lavou.  Na zdravie!
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #4 kedy: 02. Október , 2007, 02:47:55 »

nemyslim tlmenie strun v zmysle palm muting alebo hento tlmenie hmatnikovou rukou, ktore sa v taboch oznacuje ako X, ale tlmenie strun tak aby nezneli/nepreznievali struny, ktore nemaju zniet pri tehnickach ako vibrato, bending, hameringy atd...

... aha. Zase som si neprecital pozorne prispevok. Sory ... aj tak tu pre mna plati co som napisal, ze to casom pride samo. Ani si to neuvedomujem ako to robim, ale vsimol som si ze pravou rukou (som pravak) tlmim struny nad strunou ktora hra a lavou (ukazovakom) pod strunou ktora hra. V pripade vibrata ci bendingu tak isto, alebo ak to rif vyzaduje, tak ukazovakom lavej jemnym bar tlmim vsetky ...
Zaznamenané
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #5 kedy: 02. Október , 2007, 08:17:03 »

joj s tlmenim mam tiez problem .. hlavne pri arpegiach ... Smútim
a aj ked som si uz cital co a ako pri tom tak mi to furt nejde ... toz som sa im zacal vyhybat ... :-P
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #6 kedy: 03. Október , 2007, 15:02:51 »

aj ja mam s tym problem ale asi sa niekedy snazim pravou jemne polozenou na kobylke alebo lavou...ako kedy. Ale ide mi to napicu :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 03. Október , 2007, 15:49:11 »

to su veci, nad ktorymi ani nejde moc dumat. to pride akosi samo, ze si clovek ani neuvedomuje, ktoru rukou kedy co tlmi.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.111 sekund, 24 otázok.