Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 03:17:32
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Drzanie gitary  (Prečítané 29453 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 02. November , 2007, 21:13:25 »

Asi by to fakt chcelo nejako vyriesit. Neskusite niekto napisat nejaky motivacny text ako zakladat rozumnu anketu? Žmurk
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #16 kedy: 02. November , 2007, 22:52:48 »

Načo sú takéto ankety?

povedal by som ti...- naozaj to chces vediet?
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #17 kedy: 02. November , 2007, 22:56:55 »

Asi by to fakt chcelo nejako vyriesit. Neskusite niekto napisat nejaky motivacny text ako zakladat rozumnu anketu? Žmurk

vystizna, aby mala nejake opodstatnenie - staci? :)
Zaznamenané

cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #18 kedy: 04. November , 2007, 13:59:43 »

Keď si to nacvičíš po stojačky tak by to nemal byť problém zahrať po sediačky,ale naopak je to už trochu komplikovanejšie
Zaznamenané
jasomto
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 13. Január , 2008, 09:19:11 »

Caute,

zaujimalo by ma ako drzite gitaru, ked cvicite, a preco ju drzite prave tak. Cvicite postojacky, alebo v sede?
Preferujete klasicke drzanie gitary (gitara na lavom kolene+gitarova podnozka), alebo drzite gitaru inak?
Pouzivate gitarovu podnozku?

V knihe Principles of Correct Practice for Guitar (http://www.guitarprinciples.com/Guitar_Technique/sitting.htm) som sa docital, ze gitaru (nielen klasicku, ale aj jumbo, alebo elektriku) je najvyhodnejsie drzat klasickym sposobom - vraj  to umozni ostat pri hrani uvolnenejsi, mat lepsi pristup na hmatnik a bla bla bla... Je to pravda, alebo su to len nazory privelmi  klasicky orientovaneho autora?

Diky za odpovede :)
ked hram posediacky tak mam gitaru v takej pozicii ako ked stojim. a je pop probleme Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 13. Január , 2008, 12:47:19 »

m4jo - ruku na srdce - co Ti vysledky tej ankety povedali ? co si si z toho odniesol alebo zobral pre seba ?
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #21 kedy: 13. Január , 2008, 13:02:40 »

ffamp a pista58:

taketo prispevky by ste si mohli odpustit.

podla poctu prispevkov ste si mohli vsimnut, ze som na tomto fore novy. a okrem toho - pre mna ta tema vyznam ma - inak by som ju nezakladal.
ak sa vam moznosti v ankete zdaju nelogicke, tak mi poradte ako ju mam upravit.
nejde o to, ze moznosti v ankete su nelogicke, ale cela anketa je dost nelogicka a zbytocna
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
m4jo
nováčik
*
Príspevkov: 54


« Odpoveď #22 kedy: 13. Január , 2008, 13:12:31 »

nejde o to, ze moznosti v ankete su nelogicke, ale cela anketa je dost nelogicka a zbytocna
ok..anketu som zmazal. tema drzanie gitary snad moze ostat :)
« Posledná zmena: 29. Január , 2008, 22:39:02 od m4jo » Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 13. Január , 2008, 13:20:17 »

nejde o to, ze moznosti v ankete su nelogicke, ale cela anketa je dost nelogicka a zbytocna

nelogicke a zbytocne je aj cele forum, ale chodime tu pretoze nas nieco na nom zaujalo....
ked ho zaujima takato anketa, ktora navyse suvisi s hranim na gitare, preco by si ju nemohol zalozit?
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #24 kedy: 13. Január , 2008, 15:09:52 »

Ja som raz hral aj v posteli (myslim tym poleziacky)

To sa mi uz tiez stalo a po polhodine som sa prebral, stale so zapnutou gitkou a cvicil som dalej  ha ha ha
Zaznamenané

... all life is future to past ...
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #25 kedy: 13. Január , 2008, 15:38:17 »

ja cvicim prevazne na Rhoads a ked sedim tak si opriem vyrez o prave stehno a telo si podlozim z lavym stehnom/ale velmi neposedim/.na strat tvare velmi necvicim,lebo tazsie je to na vecku a ako vravi moj nebiologicky brat Petrucci "tazko na cvicisku, lahko na bojisku"
neviem ci ti to pomohlo...   ....ale dufam Na zdravie!
Zaznamenané

I hate commercion
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #26 kedy: 13. Január , 2008, 15:51:14 »

podla mna ta tema je dost zaujimava kedze spravne drzanie gitary je podla mna dost dolezite aby clovek rychlo napredoval...  Na zdravie! ja som napriklad bol zvedavy co v tejto teme ludia napisu...
podla mna treba mat gitaru hlavne tak aby sa clovek nemusel nijako namahat a aby bol naprosto v pohode a mohol sa sustredit na hru... to ako vyzera je nepodstatne...  mne sa najlepsie hra po stojacky a ked stojim tak mam gitarku dost vysoko a je to skoro to iste...
jedno co vsak nechapem ako moze niekto rozdelovat cvicenie a len tak si brnkanie... IMHO cvicenie je vzdy ked drzi clovek gitaru v ruke a hra na nej...  Na zdravie!
Zaznamenané
Hello
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #27 kedy: 29. Január , 2008, 22:24:40 »

Mne sa dobré hra takym brutálnym štýlom. Akustiku na pravej nohe pravu ruku vyloženú na gitke a maličkom si podopieram ruku(pravú) a bradu si opieram o telo (boky gitary)  Na zdravie! len viem ze z toho ide zopár zlozvykov Bavím sa skvele ale je to príjemné...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 29. Január , 2008, 22:51:04 »

bradu si opieram o telo (boky gitary) 

A hráš teda alebo spíš na nej? :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #29 kedy: 30. Január , 2008, 08:13:47 »

A hráš teda alebo spíš na nej? :)

aj ja sa sem tam tak spustim  ha ha ha ked som unaveny - ale spojis dve prijemne cinnosti - pocvicis si a aj trosku podriemes  :)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.