Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 00:52:17
Strán: 1 ... 7 8 [9] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Drzanie gitary  (Prečítané 29452 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
FUGAS
nováčik
*
Príspevkov: 45


HARDCOREMETAL


WWW
« Odpoveď #120 kedy: 24. August , 2008, 22:06:06 »

No tak mne to je fakt jedno, ako cvičím... Keď hrám z haluzr neku vypalovačku, tak stojím, keď som niekde na opekačke zo španielkou tak sedím pri ohníku =)))
Zaznamenané

zarábaj si na nete...PENIAZE ISTÉ...chodia aj šekom       http://www.klikacka.sk/registracia/?odporucatel=Fugas
brightsidesuicide
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 189


CH-CH-CH AH-AH-AH


« Odpoveď #121 kedy: 30. September , 2008, 01:10:22 »

tak ked cvicim alebo skusam nieco nove hrat resp. sa nieco ucim tak sa urcite snazim postojacky... pretoze ak to niekde budem hrat na koncerte alebo na skuske tak jedine postojacky.. a nema vyznam sa to ucit posiedacky, ked sa mi to potom bude hrat uplne inak...
Zaznamenané

one more solo?
ewerfile
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146



« Odpoveď #122 kedy: 04. Marec , 2009, 21:01:42 »

tak ked cvicim alebo skusam nieco nove hrat resp. sa nieco ucim tak sa urcite snazim postojacky... pretoze ak to niekde budem hrat na koncerte alebo na skuske tak jedine postojacky.. a nema vyznam sa to ucit posiedacky, ked sa mi to potom bude hrat uplne inak...

Presne tak to viem z vlastnej skúsenosti.
Zaznamenané

Slavo
m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #123 kedy: 10. Marec , 2009, 01:27:56 »

podľa mňa ide predovšetkym o pohodlie pri hre  Na zdravie! ale časom som nadobudol presvedčenie, že treba mať hlavne spravny uder do strun a lavu ruku tak, že nie je problem zahrať na hociktorej časti krku. A pri sede sa mi kedysi stavalo, že sa mi zle prechadzalo z cca prvych pražcov do okolia aspoň 15teho..

ale nedávno som začal experimentovať s odstranením zlozvykov ktore boli vidno na videu ktoré som tu nechal v nejakej teme o kombe...išlo o to, že som chcel ukazať aky mam naladeny zvuk a že chcem lepši...uspešne som tento problém už vyriešil  kombičkom black heart Som za vodou kámo ale tie lampičky v ňom no to bol masaker jak to tam bolo počuť, žeby sa dalo hrať lepšie   To co bolo? červená-von

uvedomil som si, že chcem vedieť hrať aj v sede aj na stojaka, ale nevedel som sa na nejakom spôsobe držania gitary usadiť...a raz som si len-tak pozeral videa a inšpirovalo ma toto:

je na ňom marianguitar a predvadza tu Schecter Omen6 Extreme + Bandit112 + Gerhat Preamp BOOST


nejde mi teraz o to na čom hra ale ako hra...tiež som tak začal hrať a dosť mi to vyhovuje kôli tomu uderu do strun čo to umožňuje a lavej ruke, ktora ma fakt slobodu aku som zatial nemal za sedu v nej asi nikdy...
nevravim, že predtym som hral na stojaka nejak velmi dobre, ale robil so tak isto menej chyb ako v sede...a odkedy hram takto ako na tom videu vidno tak lepšie a rychlejšie zvladam hrať na stojaka  Zdravíčko 

ale na to aby som sa vyrovnal takemu šefovi ako je marianguitar musim ešte vela a dlho trenovať Zdravíčko :) hadam na to budem mať nervy a čas  Som metlak

« Posledná zmena: 10. Marec , 2009, 02:10:52 od m0noLiTh » Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
predator
Hosť
« Odpoveď #124 kedy: 10. Marec , 2009, 07:37:03 »

Ja som prišiel na to, že mám tú gitaru moc vysoko a jednak to strašne blbo vyzerá na videu  No hanbím sa.. a po druhé niektoré veci sa mi nehrajú až tak dobre. Tak som ju spustil úplne dole na štýl "Zakk, Slash, Gerstner atď ..."  Som frajer  a 90% vecí sa mi hraje oveľa lepšie a prehľadnejšie, akoby uvoľnenejšie, tých 10 percent je trochu namáhavejších, ale aj na to si už budujem grif a pohrám v pohode to, čo som hral predtým, len je z toho ešte stále taký zvláštny pocit neistoty ... ale myslím, že do mesiaca-dvoch  ma to prejde.
« Posledná zmena: 10. Marec , 2009, 07:44:19 od Predator » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #125 kedy: 10. Marec , 2009, 08:42:14 »

Ja som prišiel na to, že mám tú gitaru moc vysoko a jednak to strašne blbo vyzerá na videu  No hanbím sa.. a po druhé niektoré veci sa mi nehrajú až tak dobre. Tak som ju spustil úplne dole na štýl "Zakk, Slash, Gerstner atď ..."  Som frajer 
teraz mozes objektivne porovnat vztah medzi vyskou gitary a tvojim sexualnym zivotom :) ja nemam ruky na to aby som si spustal nizko gitaru...ale az sa raz naucim hrat, tak mozno zacnem experimentovat aj s vyskou gitary..
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #126 kedy: 10. Marec , 2009, 08:50:38 »

Ja som prišiel na to, že mám tú gitaru moc vysoko a jednak to strašne blbo vyzerá na videu  No hanbím sa.. a po druhé niektoré veci sa mi nehrajú až tak dobre. Tak som ju spustil úplne dole na štýl "Zakk, Slash, Gerstner atď ..."  Som frajer  a 90% vecí sa mi hraje oveľa lepšie a prehľadnejšie, akoby uvoľnenejšie, tých 10 percent je trochu namáhavejších, ale aj na to si už budujem grif a pohrám v pohode to, čo som hral predtým, len je z toho ešte stále taký zvláštny pocit neistoty ... ale myslím, že do mesiaca-dvoch  ma to prejde.

to kam speje ten svet? zachvilu zacnes pisat bez diakritiky  Bavím sa skvele  Žmurk
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #127 kedy: 10. Marec , 2009, 10:43:40 »

to kam speje ten svet? zachvilu zacnes pisat bez diakritiky  Bavím sa skvele  Žmurk
Hovoril som ti, ze sa modernizujem  Bavím sa skvele
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #128 kedy: 10. Marec , 2009, 10:45:45 »

teraz mozes objektivne porovnat vztah medzi vyskou gitary a tvojim sexualnym zivotom :) ja nemam ruky na to aby som si spustal nizko gitaru...ale az sa raz naucim hrat, tak mozno zacnem experimentovat aj s vyskou gitary..
Ja mam laby dostatocne dlhe, nemam s tym problem. Teraz sa mi to zda take prehladnejsie, vidim hmatnik cely naraz a nekukam furt iba na jednu cast  :)
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #129 kedy: 10. Marec , 2009, 13:26:35 »

uvedomil som si, že chcem vedieť hrať aj v sede aj na stojaka, ale nevedel som sa na nejakom spôsobe držania gitary usadiť...

A skusal si miesto gitaroveho pasu kosmodisk? Zazracna vecicka. Bavím sa skvele

Teraz vazne. Ja to robim tak, ze si vysku nastavim v sede, ked som vystrety a gitaru mam spustenu na nohe. A ked sa postavim, tak mam gitaru v rovnakej polohe a nemam problem. Teda este keby som vedel dobre hrat. Bavím sa skvele
Zaznamenané

m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #130 kedy: 10. Marec , 2009, 14:09:45 »

načo kozmodisk  Fuuha zíram dnes sa používa pajonček  Bavím sa skvele lepšie zahraš ak budeš ospaly a nebudeš mať pokušenie ležať na gitare, kedže to aj pipa a dava sa to deťom aby neboli hrbate ak sa dobre pamatam  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 10. Marec , 2009, 20:49:33 od m0noLiTh » Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #131 kedy: 18. Marec , 2009, 11:57:19 »

Ja som prišiel na to, že mám tú gitaru moc vysoko a jednak to strašne blbo vyzerá na videu  No hanbím sa.. a po druhé niektoré veci sa mi nehrajú až tak dobre. Tak som ju spustil úplne dole na štýl "Zakk, Slash, Gerstner atď ..."  Som frajer  a 90% vecí sa mi hraje oveľa lepšie a prehľadnejšie, akoby uvoľnenejšie, tých 10 percent je trochu namáhavejších, ale aj na to si už budujem grif a pohrám v pohode to, čo som hral predtým, len je z toho ešte stále taký zvláštny pocit neistoty ... ale myslím, že do mesiaca-dvoch  ma to prejde.

KONIEC SVETA, POMOC  Si píš!!!  Bavím sa skvele predy, si plný prekvapení :)

m0noLiTh: čo nevieš na hentom? šak normálne posadený na klasika, spodný výrez položíš na ľavé stehno, spodok tela ti zakrýva gule. aj ja tak hrám posediačky, inak neviem.




a dal som gitaru vyššie. domrdaná lavačka nedovoluje, tak som si našiel optimum medzi vyzeraním debilne a hraním s bolesťami. keď položím ruku na struny tak ju mám presne na polceste medzi pupkom a vajcami.
« Posledná zmena: 18. Marec , 2009, 11:57:54 od johnzo » Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
Strán: 1 ... 7 8 [9] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.109 sekund, 22 otázok.