Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 17:05:07
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SLOVENSKY BIGBIT  (Prečítané 18261 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 23. Október , 2007, 17:51:01 »

Boli podobné prípady, aj u nás v okolí pôsobila niekedy v 70. rokoch kapela Tiene (názov sa evidentne inšpiroval kapelou Shadows).
Zaznamenané
lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #31 kedy: 23. Október , 2007, 19:11:45 »

V jednom starom populáry je clánok ako metal skodi a kazí mládez a ze jedine kapely typu vidiek su vhodne pre mladych. Nazov clanku bol. Je treba zakazat rockove kapely alebo tak nejak . Ale k dobe. Aj moja prva skolska kapela sa musela volat hviezda. 
Zaznamenané

matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #32 kedy: 23. Október , 2007, 19:40:15 »

mne sa lubi jak boli niektore tie kapely v tej dobe originalne, za cias THE BEATLES sa niekto vola THE BEATMEN  Bavím sa skvele

este dobre ze sa nenazvali The Beatluka alebo The Beatpotok
Zaznamenané
lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #33 kedy: 24. Október , 2007, 06:47:49 »

V tej českej relácii o bigbeate bola jedna časť venovaná tak povediac metalu. Riešil sa tam koncert rock-popových kapiel v nejakej komančskej aule a metalový na zimáku. Rok neviem, ale rád by som si to nahral, ak to niekto má.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 24. Október , 2007, 06:58:21 »

...ukludni sa chlapce ...prehliadol som ze ta otazka patrila mne ! ...nie nebol som !  ...zda sa mi ze si trochu pleties casove suvislosti ...ja pisem o casoch, ked ta napr. za dlhe vlasy jednoducho vylucili zo skoly ! Smútim  ...aj ked sa ti to teraz zda byt neprestavitelne, ze ? ...a pritom to bola realita

winetú
to bola sranda, ja som kludný jak želva  Na zdravie!
ale šak chodíš okolo toeho jak okolo horúcej kaše. Šak napíš konkrétne, ktoré časové súvislosti...lebo stále píšeš doť hmlisto. A napíš ešte, kde si sa vtedy nachádzal, pretože v našom regióne a za MOJICH časov Som frajer to bolo iné. V pohode som chodil napr. na nábožko, at o sa písali 70. roky. Rozumej 1975 plus mínus. takže je nie som taký mlaďoch, ako si asi myslíš a viem si predstaviť aj kadečo iné, ako ty popisuješ...môjmu dedovi zhabali komanči všetky majetky, lebo bol roľník a nechcel vstúpiť do JRD a na dva roky ho poslali na nútené práce, keď mal už 50 rokov...tak ma teda zaujímalo, že ako je možné, že už na škole si nebol v SZM, to bolo celkom bežné. To si taký starý ako môj dedo by bol starý, keby sa dožil dneka? Nejako mi to nezapadá... stále si mi neodpovedal.
Koniec OT :)
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #35 kedy: 24. Október , 2007, 08:30:21 »

Pokracovanie OT :)

...opossum, uz len kratko a konkretne: pisem o "blbych normalizacnych" casoch na zaciatku 70. rokov v Bratislave ...v roku 1968 som mal 16 ...a co ti je natom divne ked sa niekto vzopre voci niecomu co nekoresponduje s jeho presvedcenim a neprida sa k bande "cervenych k...tov"??  :)
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 24. Október , 2007, 10:18:17 »

winetú
ale šak mne neni na tom nič divné. Ja to mám takisto v povahe, byť individualita. Mňa do KSČ nigdy nevolali a na strednej škole som bol aj so spolužiakom v rámci aktivít SZM vyhlásený za pasivistu triedy...
« Posledná zmena: 24. Október , 2007, 10:20:33 od opossum » Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #37 kedy: 24. Október , 2007, 10:42:01 »

winetú
ale šak mne neni na tom nič divné. Ja to mám takisto v povahe, byť individualita. Mňa do KSČ nigdy nevolali a na strednej škole som bol aj so spolužiakom v rámci aktivít SZM vyhlásený za pasivistu triedy...
OK :) ...a o com to tu vlastne tocis, vsak si znova precitaj naco som povodne reagoval !

Citácia: midlo  Včera v 13:30:39
rozoberate somariny. Vtedy bola taka doba, kazdy bol viac ci menej cerveny
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
predator
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 24. Október , 2007, 10:53:19 »

V jednom starom populáry je clánok ako metal skodi a kazí mládez a ze jedine kapely typu vidiek su vhodne pre mladych. Nazov clanku bol. Je treba zakazat rockove kapely alebo tak nejak . Ale k dobe. Aj moja prva skolska kapela sa musela volat hviezda. 

Hej, a pred časom dal Kuric z Vidieku v rozhovore info, ako neznášali režim a ako režim neznášal ich a hádzal im polená pod nohy, ako nemohli skoro nikde hrať atď atď ... už sa z toho stalo klišé, že každý sa dnes hrá na disidenta drveného bývalým režimom, patrí to snáď k bontónu alebo čo. A dobre sa bavím, keď to počúvam z úst vtedajších hudobných aj hereckých "celebrít", ktoré za socíku pomaly vyliezali aj z chladničky, ako im ten režim kruto škodil.

Aj keď ... nevylučujem, že títo ľudia mohli z času na čas natrafiť na nejakého právomocami vybaveného debila, ktorý im z dôvodu osobných antipatií znepríjemnil nejaké vystúpenie alebo prípadne inak zavaril. Ale to sa stane aj dnes, že trafíš na nejakého vypatlanca s vplyvom, s ktorým si nesadneš do noty a poriadne ti to osolí.
« Posledná zmena: 24. Október , 2007, 11:02:55 od Predator » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #39 kedy: 24. Október , 2007, 22:00:36 »

už sa z toho stalo klišé, že každý sa dnes hrá na disidenta drveného bývalým režimom, patrí to snáď k bontónu alebo čo.

Podobne ako po konci WWII, ked zrazu zacali pribudat zasluzili prislusnici odboja a partizani priam geometrickym radom. ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #40 kedy: 25. Október , 2007, 06:15:49 »

Zase tá geometria. Partizánov ubúda a disidentov pribúda.  By ma zaujímalo ako sa k tomuto javu stavajú kapely ktoré boli fakt zakázané a aj prenasledované bývalým režimom. 
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #41 kedy: 25. Október , 2007, 08:04:25 »

OK :) ...a o com to tu vlastne tocis, vsak si znova precitaj naco som povodne reagoval !

Citácia: midlo  Včera v 13:30:39
rozoberate somariny. Vtedy bola taka doba, kazdy bol viac ci menej cerveny


šak v pohode. Chcel som len vedeť podrobnosti. Uš to móžme nehať, nije? Lebo vidím, že ťa to serre
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #42 kedy: 25. Október , 2007, 08:42:34 »

šak v pohode. Chcel som len vedeť podrobnosti. Uš to móžme nehať, nije? Lebo vidím, že ťa to serre

Jasne nechajme to  :) ...ano sere ma to ked sa hlasaju frazy ktore po revolucii vymysleli komosi, aby zodpovednost za spinave veci co sa tu diali hodili na vsetkych, a nato som aj reagoval. howk
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #43 kedy: 25. Október , 2007, 09:28:57 »

Ja k tomu len tolko ohladne Ventil RG. Po 25 rokoch sa dozvies, ze di bol krok od prvej ligy a niekto ta udal, ze si fasista a bolo vymalovane. Verte mi, ze to nie je sranda. A tie spisy mi doniesli ukazat domov!
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #44 kedy: 25. Október , 2007, 10:15:56 »

No tak považovať Ventil RG (teda Vidiek) za fašistov, to chcelo fakt hooooooodne veľkú dávku fantázie  Bavím sa skvele akože ja nechápem toho blba, čo takú somarinu na nich našil, a ešte viac nechápem tých, čo tomu blábolu uverili .... normálne z toho čučím!  ?§!.

BTW - ale oni predsa v prvej lige boli ... ešte si pamätám na socíkovský Triangel a ich klipy "Vidiečan" a  "Nechajte si ju". Takže zrejme táto hovadina s "fašizmom" asi ako rýchlo vybehla, tak rýchlo aj vzala koniec.

Mimochodom, aj môj nebohý dedo mal svojho času podobný problém ... jeden "dobrák" mu závidel už ani neviem čo a tak ho po 68' udal ako protištátny živel. Podotýkam, že môj dedo bol plukovníkom vtedajšej armády!!! Tak jedného krásneho dňa za ním prišli dvaja chlapíci v dlhých plášťoch a mal s nimi zaujímavý rozhovor na hodinku-dve. Len čučal na to, čo mu to rozprávajú, čoho sa vraj "dopustil". Dedo sa ale nedal (bol predsa lampasák, rázny, ako sa patrí a sluší) a veľmi rýchlo a rezolútne im vysvetlil, že sú to iba holé nezmysly. Ešte že boli inteligentní a tak okamžite pochopili, že to udanie bola k*k*tina, ospravedlnili sa, rozlúčili sa s ním a už ich nikdy viac nevidel.
« Posledná zmena: 25. Október , 2007, 10:29:28 od Predator » Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.