Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 18:55:26
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fermata, 14.10. 2007 - verejná nahrávka DVD  (Prečítané 17379 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #15 kedy: 15. Október , 2007, 17:00:12 »

mne sa to tiez nezda ?§!.  na zvuk vplyva aj aparat. Inac by sme sa tu tolko o nich nehadali, ze? Žmurk
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #16 kedy: 15. Október , 2007, 17:03:09 »

No neni to len prstami. To je totalna blbost. A pochybujem, ze na VHS sa nejak dala rozlisit kvalita zvuku. Ale ako mohol mat aj tam super zvuk, ja nevravim ze nie. V tom pripade mi staci kupit len yamaha multak.  ha ha ha

totalna blbost je akurat to ze to nieje prstami.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #17 kedy: 15. Október , 2007, 17:09:36 »

divno formulovana veta :) az jej nechapem...su tam dve negacie ha ha ha
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #18 kedy: 15. Október , 2007, 17:14:17 »

je to skratka tak, ze fero griglak je gitarista s tak vyraznym tonom ze to prerazi vzdy. spoznam ho hned ked ho niekde zacujem. teraz tu bola na fore taka vec ze griglak hral solo v pesnicke od teamu? ci odkoho to bolo? a bol jasny. ten uzasny super zvuk je proste v prstoch. ci zahra na kombo od behringera alebo na triaxis, spoznas ho.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #19 kedy: 15. Október , 2007, 17:20:26 »

ja Fermatu nemam napocuvanu :) takze ani by som to nevedel zistit :) ale mne je skor divne, ze ako je to mozne. Ved kazdy aparat ma inu farbu, inu citlivost. Keby to bolo tak, tak potom by stacil jeden aparat a pritom kazdy by mal iny(svoj) zvuk. Na cistom zvuku je to este "pochopitelne" , ale na to skresleni sa mi to jednoducho nedza.


Mohol by sa spravit test na 2 alebo viac aparatoch a jeden gitarista, co by hral to iste. Som zvedavy, ci by nahravky zneli rovnako popripade by boli rozdielne.

Alebo tu uz taky test bol?
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 15. Október , 2007, 17:49:03 »

Hm, este si asi nevidel hra na tej istej gitare na tom istom nastaveni roznych gitaristov :)

Teda vec je zvuk aparatu a druha ta "dusa", feeling. To, co sa vam na koncerte pacilo bola kombinacia tychto elementov, cize ak hral Griglak aj cez Yamaha multiefekt (ktory mohol na sola do linky zniet ok), stale tam to dolezite zostalo.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #21 kedy: 15. Október , 2007, 17:52:38 »

hovoril som rovnaku ukazku :) a nie nevidel Žmurk mozno tak mna a niekto druhy, ale to sa tazko porovnava Popiskujem si
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 15. Október , 2007, 18:03:48 »

Priatelia, chodite sem vykecavat na niekolko hodin denne a nakoniec sa divite nad takou elementarnou vecou, ako je zvuk gitaristu ? Mozme sa bavit o nuanciach a farbe a detailikoch, ale chcete mi povedat, ze gro griglakoveho zvuku je v jeho geare ?

Misko, mario bross - vy si uplne vazne myslite, ze keby ste chytili rovno na vcerajsom koncerte Griglakov nastroj, tak na jeho nastaveni by vam to znelo ako jemu ? Ak tomuto verite, chodite na forum stracat cas.

Napriklad album Simile (tam kde je Spomienka na Amsterdam) sa nahraval z vacsej casti na aparatoch od Budinskeho, Fero to hovoril v jednom rozhovore a aj ja si pamatam, ze kratke obdobie na Budinskeho hral. Dalsie albumy nahraval pokial viem na MB, mal, Marky, Rectifier, Triaxis preamp a cojaviem co vsetko. Zda sa Vam zvuk na Simile kdesi uplne inde, ako neskorsie albumy ? Mozem Vas ubezpecit, ze tie Budinsky ampy ako Mesa Boogie fakt nehrali. Locksmith ma inak pravdu aj s tou videoskolou, mam ju tiez doma.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 15. Október , 2007, 18:11:35 »

...ale mne je skor divne, ze ako je to mozne. ...

je to mozne tak, ze kazdy brnka inym sposobom, ma inu silu brnku, inac tam zavadza palcom, iny sklon brnkatka voci strune, iny kus brnkatka mu trci z paprce - skratka milion veci je inych. ako je rozdiel, ci brnkas tesne pri kobylka alebo pri hmatniku (ina farba zvuku), tak ma vplyv na zvuk, farbu, charakter... ... aj vsetkych tych dalsich milion faktorov okolo brnkania.

Steve Vai moze hrat na akomkolvek aparate sveta, stale bude mat svoj klasicky zvuk, co vzdy. Na niektorych albumoch bue mozno vyskovejsi, inokedy stredovejsi... to je jasne, to je presne vplyv aparatu, na ktorom akurat hra, takisto to moze byt vplyv mixaze, ale v kazdom pripade su to absolutne podruzne veci, pretoze ten zvuk je dany predovsetkym tym, co som pisal o odstavec vyssie.

veril by si, ze aj 2ja koncertny klaviristi po sebe na koncertnom piane maju inu farbu zvuku ?
Zaznamenané
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 15. Október , 2007, 18:20:31 »


veril by si, ze aj 2ja koncertny klaviristi po sebe na koncertnom piane maju inu farbu zvuku ?
verim a pocujem to aj na bubenikoch co hraju po sebe  Na zdravie!
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #25 kedy: 15. Október , 2007, 18:21:29 »


Misko, mario bross - vy si uplne vazne myslite, ze keby ste chytili rovno na vcerajsom koncerte Griglakov nastroj, tak na jeho nastaveni by vam to znelo ako jemu ? Ak tomuto verite, chodite na forum stracat cas.


to som nikde nenapisal :) ja som to vyzdvihol preto, ze je to zaujmave, lebo sa tu hadate o tom ktory aparat je lepsi a pritom je to "jedno" Žmurk
« Posledná zmena: 15. Október , 2007, 18:23:59 od mario bross » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 15. Október , 2007, 18:25:36 »

jedno je to pre posluchaca. uz ako sa ti na tom ktorom aparate hra, ako z neho dokazes vydolovat svoj standardny zvuk, tak to je zase ina vec.

OT - az sem pride Progrocker zase so svojimi tvrdeniami, tak ho neberte vazne - mi sa sice kamosime, ale v tomto bude urcite oponovat, ako ho poznam  ha ha ha
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #27 kedy: 15. Október , 2007, 18:30:56 »

jedno je to pre posluchaca. uz ako sa ti na tom ktorom aparate hra, ako z neho dokazes vydolovat svoj standardny zvuk, tak to je zase ina vec.

OT - az sem pride Progrocker zase so svojimi tvrdeniami, tak ho neberte vazne - mi sa sice kamosime, ale v tomto bude urcite oponovat, ako ho poznam  ha ha ha

mozem suhlasit :)

gramaticke okienko: mY
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 15. Október , 2007, 18:33:34 »

obrat sa na pistu58, mojho hovorcu pre tuto oblast.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #29 kedy: 15. Október , 2007, 18:34:37 »

obrat sa na pistu58, mojho hovorcu pre tuto oblast.

myslis gramatiky? ha ha ha
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.