Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 13:17:55
Strán: [1] 2 3 ... 83 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Golem od L. Gerhata (Excelent)  (Prečítané 265801 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« kedy: 16. Október , 2007, 08:50:14 »

Prispejem aj ja svojou troškou, nech to tu opäť žije. Nový podlahový lampový preamp od Ľ. Gerháta s názvom Golem. Prvá ukážka je cez koncák a box, druhá do linky nahrávacieho pultu. Okoštujte ....

http://predator.gerhat.com/MP3/

Tu je recenzia:

http://gitaristi.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=88&Itemid=9
« Posledná zmena: 17. Október , 2007, 13:10:27 od Rastis » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 16. Október , 2007, 08:54:38 »

Prispejem aj ja svojou troškou, nech to tu opäť žije. Nový podlahový lampový preamp od Ľ. Gerháta s názvom Golem. Prvá ukážka je cez koncák a box, druhá do linky nahrávacieho pultu. Okoštujte ....

http://predator.gerhat.com/MP3/

Zneje fajn aj tá do linky. Použil si simuláciu boxu?
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 16. Október , 2007, 08:56:08 »

Len emulovaný výstup preampu. Preamp má dva výstupy, jeden do powerampu a druhý emulovaný pre pichnutie do pultu/kompu/nahrávadla.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 16. Október , 2007, 08:56:58 »

Prispejem aj ja svojou troškou, nech to tu opäť žije. Nový podlahový lampový preamp od Ľ. Gerháta s názvom Golem. Prvá ukážka je cez koncák a box, druhá do linky nahrávacieho pultu. Okoštujte ....

http://predator.gerhat.com/MP3/

Prva ukazka sa mi celkom paci, prijemny konkretny zvuk, nestraca na dynamike. Druha sa mi paci trosku menej, akoby sa to viac zahlcovalo, taky bezcharakternejsi zvuk.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 16. Október , 2007, 08:57:36 »

Ta druha ukazka znie pre moje ucho akosi lepsie, zvuk je hladsi a menej strapaty, ako pri prvej ukazke.
« Posledná zmena: 16. Október , 2007, 08:59:16 od dr.karpathorky » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 16. Október , 2007, 09:08:08 »

Prva ukazka sa mi celkom paci, prijemny konkretny zvuk, nestraca na dynamike. Druha sa mi paci trosku menej, akoby sa to viac zahlcovalo, taky bezcharakternejsi zvuk.

No ono 4x12 je 4x12 .... to ničím nenaženieš. Ale aj tá emulácia je vcelku v pohode a dá sa použiť na nahrávanie. A na domáce cvičenie do kompu ...bomba  Som frajer Cvičiť doma na zvuku vyhulenej lampy pri normálnej volume, to je "luxus".
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #6 kedy: 16. Október , 2007, 09:10:30 »

pekne ukazky..mne sa pacia obe  Žmurk
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 16. Október , 2007, 09:16:23 »

Ta druha ukazka znie pre moje ucho akosi lepsie, zvuk je hladsi a menej strapaty, ako pri prvej ukazke.

No hej, závisí na tom, ako nastavíš korekcie ... tá mašinka má dosť široký záber EQ a tak sa tam dá urobiť zvuk aj tak, aj tam. Hodím po čase recenziu, kde to rozoberiem.

Len sa musím zmieniť o tom, že je to trošku iná konfigurácia ako väčšina preampov, v podstate môj "signature model"  Som frajer , a teda nemá to clean/crunch/lead, ale clean a dva overdrivy, jeden moderný a jeden vintage. A ešte každý overdrive má Lead mód s pridanými stredmi a separátnou Volume, teda 5-kanál.
« Posledná zmena: 16. Október , 2007, 09:20:53 od Predator » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 16. Október , 2007, 09:17:37 »

pekne ukazky..mne sa pacia obe  Žmurk


Vďaka  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 16. Október , 2007, 09:21:42 »

Da sa to niekde v Ba vyskusat, nema to tu niekto? Skusil by som to hodit do mojho nevybudeneho ampu, ktory by bol ako koncak.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 16. Október , 2007, 09:24:05 »

No hej, závisí na tom, ako nastavíš korekcie ... tá mašinka má dosť široký záber EQ a tak sa tam dá urobiť zvuk aj tak, aj tam. Hodím po čase recenziu, kde to rozoberiem.

Len sa musím zmieniť o tom, že je to trošku iná konfigurácia ako väčšina preampov, v podstate môj "signature model"  Som frajer , a teda nemá to clean/crunch/lead, ale clean a dva overdrivy, jeden moderný a jeden vintage. A ešte každý overdrive má Lead mód s pridanými stredmi a separátnou Volume, teda 5-kanál.

To vyzerá byť fajn. Ten pán, čo to robí, je odkiaľ? Má web?
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 16. Október , 2007, 09:29:06 »

Web je http://www.gerhat.com . Je z Bardejova. Ináč je to v pohode chlapík, veľmi priateľský, komunikatívny a fakt vie splniť aj vysoké nároky na zvuk. Výborný majster a tiež aj výborný človek.
« Posledná zmena: 16. Október , 2007, 09:42:44 od Predator » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 16. Október , 2007, 10:11:23 »

Web je http://www.gerhat.com . Je z Bardejova. Ináč je to v pohode chlapík, veľmi priateľský, komunikatívny a fakt vie splniť aj vysoké nároky na zvuk. Výborný majster a tiež aj výborný človek.
Už viem - Excellent. Bol by som zvedavý na ten preamp, len je to sakra ďaleko.. :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 16. Október , 2007, 10:21:50 »

Prispejem aj ja svojou troškou, nech to tu opäť žije. Nový podlahový lampový preamp od Ľ. Gerháta s názvom Golem. Prvá ukážka je cez koncák a box, druhá do linky nahrávacieho pultu. Okoštujte ....

http://predator.gerhat.com/MP3/
Super, v tej prvej sa mi ten zvuk rytmickej gitary moc nepaci, ale asi to bude skor tvojim vkusom a sposobom nahrania.

Som ale prekvapeny tou druhou ukazkou. Zeby som si zadovazil lampove cvicitko za cenu cca 6900? Žmurk Tolko tusim stoji tento preamp, nie? Normalne si mi nasadil chrobaka do hlavy :)
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 16. Október , 2007, 10:26:33 »

Ak máš vážny záujem, zavolaj mu, dohodnete sa. Trebárs Ti to Ľudo pošle na dobierku, a ak sa to nebude páčiť, pošleš nazad a vrátia sa ti prachy.

Ale nepredpokladám, že by si to po vyskúšaní chcel vracať späť, zatiaľ sa to páčilo všetkým, čo si na to zahrali  :) .
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 83 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 22 otázok.