Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
22. September , 2024, 00:16:05
Strán: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 83 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Golem od L. Gerhata (Excelent)  (Prečítané 271336 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #615 kedy: 07. Apríl , 2008, 20:37:39 »

Nedavno som hral na celolampovej hlave co robil moj kamarat. ma to 5W. a super zvuk. vyslo ho to asi 5litrov. nemusi byt vsetko z ciny aby to bolo lacne
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #616 kedy: 07. Apríl , 2008, 20:41:09 »

Nedavno som hral na celolampovej hlave co robil moj kamarat. ma to 5W. a super zvuk. vyslo ho to asi 5litrov. nemusi byt vsetko z ciny aby to bolo lacne


au au  :)
Zaznamenané
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #617 kedy: 07. Apríl , 2008, 20:42:16 »

au au  :)
co nedobre?
treba brat do uvahy ze je to nahravane fotakom.
oprava: mobilom nie fotakom

to bude patrit do partie spolu s peavey valveking, kustom defender..nemusi to byt zle, je to hlavne o vkuse..na tychto lacnych lampovych kombach sa mi vacsinou pacil len cisty zvuk..na kustom bolo skreslenie uplne otrasne a na peavey sa mne osobne ten charakter moc nepacil..som zvedavy ako bude natom to crate...
ktovie kolko by si prosound vypytal za take prdy, ak by na objednavku vyrobil. mozno este menej ako crate...  Popiskujem si
« Posledná zmena: 07. Apríl , 2008, 20:59:05 od koktavyalojz » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #618 kedy: 07. Apríl , 2008, 20:50:32 »

Čo si myslím o slovenskom pope? No je to hudba dokonale poplatná dobe a ekonomickej situácii. Taký hybrid vypočítaný na efekt, ktorý vyslovene neurazí, ale ani nenadchne. Niečo, čo sa dobre predá, vyplní ticho, niečo, čo neruší, ale ani nezaujme. Dokonalá kulisa do taxíka, holičstva, baru .... Absencia prepracovanejších hudobných myšlienok, či výraznejších hudobných interpretských osobností. Stereotyp, šablónovitosť, kolovrátkové refrény.

Proste nuda ... Kto chce hľadať hudbu, mal by to skúsiť inde ...

BTW je zaujímavé, že vonku ten pop vedia robiť na úrovni, tak aby to neurazilo masy a pritom v tom človek našiel niečo viac. Alebo aspoň tá staršia generácia to vedela - Cocker, Turnerová, Stewart, C. Dion ... A aj z novších sú tu ľudia, ktorí vedia - napr. Ch. Aguillera
« Posledná zmena: 07. Apríl , 2008, 20:53:04 od Predator » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #619 kedy: 08. Apríl , 2008, 07:27:50 »

No tak to sme niekde inde, pýtal si sa na  Universum alebo pop? Prečo to staviaš do konfrontačnej roviny? Ja som iba odpísal na Tvoju otázku, čo si myslím o slovenskom pope, takže tu moju kapelu neťahaj. My nerobíme pop, ale underground, a to je úplne iná kapusta ...

Jedno je isté, že slovenský pop moc invencie nepobral, a na zahratie troch tónov "sóla" niekde v pozadí nie je nutný nástroj za stovky tisíc (samozrejme keď si ho niekto kúpi na tento účel, je to jeho vec, ale to isté a viac by bez problémov zahral na nástroji strednej triedy), o tom sa snáď nechceš hádať.

Invencia našich popových interpretov je fakt poslabšia - veľakrát je to o tom, že si človek vypočuje tri pesničky a už vie, ako budú znieť ďalšie tri ... albumy  Bavím sa skvele .

A že vonku sa hraje pop s invenciou, parádnymi inštrumentálnymi výkonmi a prepracovanými melódiami, to je tiež neodškriepiteľné. Pozri si napríklad koncert Joe Cockera, akí borci mu tam hrajú a čo ... A nemusíme ísť ani ďaleko, trebárs taká Lucie Bíla vystupuje naživo s kapelou Boom Band, a tam sú excelentní hráči, ktorí hrajú pekne našľapane a precízne. A aj tie "nadzvukové sóla" u nich nájdeš, rovnako ako blues, swing, latino, rock.
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2008, 07:32:12 od Predator » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #620 kedy: 08. Apríl , 2008, 07:38:05 »

My nerobíme pop, ale underground, a to je úplne iná kapusta ...


underground je progressive metal ala najghtwish ? ja som myslel ze nejake skupiny co nevedia hrat  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #621 kedy: 08. Apríl , 2008, 07:43:03 »

Underground je všeobecne vzaté hudba mimo mainstreamu ... a tam patrí metal, punk, progress, HC, EMO a ostatné žánre mimo záujmu väčšinových médií, a žiaľ sa takto samy označujú aj niektoré kapely, ktoré nevedia hrať a nutne potrebujú nejakú "škatuľku", kam sa zaradiť.
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2008, 07:44:21 od Predator » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #622 kedy: 08. Apríl , 2008, 07:48:30 »

dneska som kdesi na webe videl imperialisticku hlavu Crate, lampovych 30W, za 13 papierov...
hral som na tom pred par dnemi a hra to super za tie prachy a nahlas asi si to kupime ked sa mi dojebe moja laska opat (nech panbožko chrani)
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #623 kedy: 08. Apríl , 2008, 07:51:58 »

Nedavno som hral na celolampovej hlave co robil moj kamarat. ma to 5W. a super zvuk. vyslo ho to asi 5litrov. nemusi byt vsetko z ciny aby to bolo lacne

velmi sa mo to pači ako to hra nevyrobi mi taku srandu za 5 hadruuu???
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #624 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:05:57 »

Predator ty si nieco medzi misionarom a socialnym pracovnikom. Nech zije umanie! Mimochodom ktorym trom kilam vyhlasime vojnu? Ja navrhujem G D A! Pouzime hesla proti pokleslemu popu, napriklad, Ani piesen bez dimenzovaneho akordu! Vyssim poctom kadencii za kvalitu! Solo do kazdej slohy!  Undergroundom za svetovy mier a nikdy inak!
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #625 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:09:41 »

O čom točíš, bratu? Si pozri, ako sa robí pop trebárs u susedov z Česka. Najnovšie som počul pesničku "Jaké to je", ktorú spieva Ewa Farna. Toto by si si mal popočúvať, nie sú tam síce nadzvukové sóla, ale tá pesnička má silu, nápaditú aranž, melódiu, a aj text o niečom. Takto sa to má robiť.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #626 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:14:06 »

O čom točíš, bratu? Si pozri, ako sa robí pop trebárs u susedov z Česka. Najnovšie som počul pesničku "Jaké to je", ktorú spieva Ewa Farna. Toto by si si mal popočúvať, nie sú tam síce nadzvukové sóla, ale tá pesnička má silu, nápaditú aranž, melódiu, a aj text o niečom. Takto sa to má robiť.

ved to je od hitmejkrov spravene a nahrate na tranzistoraku  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #627 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:15:24 »

 Huh! Fuuha zíram Huh!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #628 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:17:06 »

podme sa bavit radsej o handmade vs znacka  Na zdravie!
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #629 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:20:14 »

Veď o tom debata bola pôvodne, len som tu prízvukoval starú známu pravdu, že superdrahý nástroj ešte z muzikanta hviezdu nerobí a chce to fantáziu, ktorá sa chvalabohu zatiaľ kúpiť nedá.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 83 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.