Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 17:59:51
Strán: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 83 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Golem od L. Gerhata (Excelent)  (Prečítané 271240 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #645 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:05:33 »


Invencia našich popových interpretov je fakt poslabšia - veľakrát je to o tom, že si človek vypočuje tri pesničky a už vie, ako budú znieť ďalšie tri ... albumy  Bavím sa skvele .


To iste mozem s kludom povedat o Cockerovi, Hendrixovi, Vaiovi, Eltonovi, Collinsovi, Led Zeppelin, atd atd atd a nepovazujem to za nic zle.

Ked uz porovnanvas CZ a SK pop, tak tie ceske kapely ktore si vymenoval - Divokej Bill, Cechomor, to povazujes za pop?
V roznych situaciach sa dost casto stretavam s tym, ze ludia automaticky povazuju cudzie veci za lepsie, bez toho aby nad tym uvazovali. Netvrdim ze to je tvoj pripad, ale ked si porovnam slovenske popove kapely s ceskymi, tak tie ceske mi z toho nevychadzaju o nic lepsie. A to este keby si pocul madarsky pop, to by si sa rovno dogrcal.  Bleee
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #646 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:07:29 »

ja by som postavil otazku takto: je problem v nastroji/aparate alebo v ludoch (u nas), ktori ked vidia zname, drahe logo, tak automaticky su dokakani? V zahranici nie je nic vynimocne, ze sa handmade gitary predavaju (ovela) drahsie ako "obycajske" znackove seriovky :) jednoducho tam sa na to pozeraju inak..skromne si myslim, ze skor je problem v tomto a v tom, ze XYZ hra na tom a tom a presne to chcem a nic ine nebude hrat dobre, lebo XYZ hra na bla bla..  :) Na zdravie!

toto si myslim aj ja..slovaci su proste vysadeni na znacky,to sa tyka cohokolvek. Dam modelovu situaciu. Robi nejaky chlapik pre firmu Gibson,drahe custom shop kusy. Jedneho dna si zmysli,ze pojde na volnu nohu,spravi si znacku a bude vyrabat gitary pod svojou znackou,cize uz budu handmade. To akoze automaticky budu tie gitary odrazu na picu? :)..je vela ludi,ktori maju oblubenych gitaristov a chcu mat presne ten isty model tej danej znacky ako ma ten jeho vzor,nic ine za tym nie je. Ked proste kvalitny gitarar pouzije kvalitne materialy,tak ta gitara nemoze hrat zle v porovnani s hocijakymi inymi gitarami.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #647 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:09:52 »

predator: za tym nadzvukovym solom kapelu universum bol smajl. netreba brat vsetko vazne. to bola obycajna hyperbola.  Žmurk

len ti pripomeniem, ako si protirecis.toto si napisal v teme o YM
predator napisal: A podceňovať skladateľa, ktorý zbieral zlaté a platinové platne ešte v časoch, keď prevažná väčšina z vás ťahala dreveného káčera po dvore, to je skutočne mimóza ako vyšitá.

takze ty nam tu povazujes za slabych, neinvencnych a pod. skladatelov, ktorych pesnicky sa hraju v radiach a zbieraju ocenenia ich pesniky?  ?§!.

inac ja proti popu nemam vobec nic. a som rad, ze tu je, aj ked ho takmer vobec nepocuvam. neviem, aky ma vyznam sa snazit tlacit ludom do hlavy tu hudbu, ktoru kazdy povazuje za "umenie". ludia nie su blbi. pocuvaju to, co chcu a to, co sa im paci. a nevidim v tom ziadny problem. ked sa ti nepaci, tak si sprav radio a hraj tam svoje umenie. pustaj tam "najtwis" a bude ta pocuvat kopa ludi.  :)

a koncim s OT. sorry.

To, čo si predviedol, bol sofizmus - vytrhnutie citátu z kontextu (situačného, časového, významového) a použitie ako protiargument. Takže to uvediem na správnu mieru. Vieš, jednak je niečo iné porovnávať veci vonku a tu (na Slovensku nemal Malmsteen platinu nikdy) a už tu argument kríva na obe nohy. A po ďalšie, v časoch Malmsteenovej najväčšej slávy to bolo trochu ináč ako teraz. Keď chcel byť interpret úspešný, musel mať za sebou kvalitný marketing, ale musel byť aj niečím výnimočným a tá druhá podmienka bola dôležitejšia. Viď trebárs ABBA, komerčný pop pre široké masy, ale na úrovni po každej stránke. Dnes je to naopak a je možné urobiť hviezdu takmer z hocikoho, marketing je všetkým a umelecká úroveň je síce možná, ale nepodstatná.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #648 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:14:43 »

btw ked uz sa bavime o premrstenych cenach: takyto cennik ma jeden americky gitarar: http://mcglynnguitars.com/pricing-dealers.html  Na zdravie!
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #649 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:19:11 »

Predator. Urob zo svojho undergroundu pop a vyhral si. KAZDY underground v podstate chce prerazit medzi ludi do medii, cize sa chce stat popom. To je objektivna realita. Ak nie, pre koho sa hra?Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!??

Pre svojich ľudí, bratu ... pre tých, ktorí o to skutočne stoja, ktorí prídu na koncert svojej obľúbenej kapely aj sami a nie je treba ich tlačiť reklamou od vrchu po spodok, aby si začali myslieť, že je to cool a in. Pre tých, ktorí majú skutočne radi tú hudbu a nie preto, lebo to isté má aj kamarátka na MP3, alebo preto, že to hrajú päťkrát denne, tak to asi bude dobré....

Viem, zarobiť sa tým asi nedá, je to idealistické. Ale je to čisté. Človek je úprimný k sebe aj k iným, nemusí robiť v muzike kompromisy. A je to trochu ináč, underground nechce preraziť do médií, iba medzi ľudí. a to je rozdiel.
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #650 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:19:54 »

btw ked uz sa bavime o premrstenych cenach: takyto cennik ma jeden americky gitarar: http://mcglynnguitars.com/pricing-dealers.html  Na zdravie!

Je rozdiel "nieco pradavat" a "nieco predat". Cennik som ani nepozeral ale ma tam kufor za 3300 dolarov. Co je potom predrazene? Toto alebo Gibson?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #651 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:20:45 »

dusky: http://www.thestring.com/ tam si daj guitars...momentalne tam je igorove tele, ze "ludovu" cenu, ale maju tam sem-tam jeho gitary aj za "fajnovejsie" ceny  Na zdravie!
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2008, 09:23:17 od styrioci » Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #652 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:25:24 »

Pytat mozes, je problem dostat. Nie je problem cokolvek vyrobit, je problem to predat!!!!!!! Pred casom boli v USA predavane gitary Zemekis vsetky nad 5000 USD, steronova znacka relativne draha. mali tam 40 modelov vydrzalo to ani nie pol roka a zmizli. zostali im tam tak 3 modely. Tak to je! A teraz ked Gibson zlacnel o 1000 USD a viac, kto si uz kupi neznackovu vec? A naco??? Ked na to mas peniazky. A este odpoved na Custom pracovnika v Gibsone ked odide. Moze, ale musi tam nechat vyrobne tajomstvo material a stroje! a moze to skusat inak. Ani hlavny zamiesavac v Cocacole nemoze odist a zacat si vyrabat colu. To by mu sudruhovia kapitalisti velmi rychlo vysvetlili.
Predator, hned si mohol napisat Malmsteen. Uz vieme kde sme. Tak z toho pop nebude nikdy. A to je mozno aj dobre arpeggio je sice fajnova vec, ale opakovanie je matkou mudrosti, nie hudby. Je to moj nazor! 
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #653 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:27:23 »

Tak potom prečo sa Zuzka S. stále opakuje dookola  Huh!  :)
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #654 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:28:17 »

Predator, k tebe nechodi postar?Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!??
A nenosi ti ucty?? Pusti mu nejaku kompozicne narocnu skladbu, nech ju potom zreprodukuje v elektrarnach. Alebo ho pozvi na koncert!
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #655 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:29:27 »

Ja Zuzu nijako neobhajujem, ale urob rovnake pesnicky a budu pustat teba. Ake jednoduche, ze?!
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #656 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:30:33 »

No počkaj, ja hovorím o muzike, nie o zárobkovej činnosti. Ja si zarábam ako Unix admin a muziku do toho nemiešam. Veď som ti písal, že nemusím robiť kompromisy  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #657 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:31:14 »

Pytat mozes, je problem dostat. Nie je problem cokolvek vyrobit, je problem to predat!!!!!!!

nooo - pokial viem, tak Igor Keller je handmade gitarar - malovyrobca a vonku predava. suhlasim s tym, ze homemade a handmade neni totez...

ked si to predstavis pri koncertnych spanielkach - tam je to vyslovene o malych handmade vyrobcoch - kopec koncertnych umelcov na inej ako malo handmade vyrobe nehrava...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #658 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:33:30 »

Pytat mozes, je problem dostat. Nie je problem cokolvek vyrobit, je problem to predat!!!
uz zaciname tocit dookola.. :) nie som prilis na natahovacky, ak chces vediet, ci maju nasi vyrobcovia problem dostat za svoje nastroje to, co si pytaju, tak ich kontaktuj...ja viem tak, ze ten problem nemaju  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #659 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:33:55 »

Tak potom prečo sa Zuzka S. stále opakuje dookola  Huh!  :)

to je v poriadku, je X kapel, co hraju jednu pesnicku cely zivot... ovsem so Zuzkou S. neviem ako to je, lebo od nej poznam len 3 pesnicky - evidentne ju mas napocuvanu viac :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 83 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 23 otázok.