Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
22. September , 2024, 18:38:43
Strán: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 83 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Golem od L. Gerhata (Excelent)  (Prečítané 271599 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
udry
Hosť
« Odpoveď #975 kedy: 19. December , 2008, 21:42:39 »

Ja som fidlikant z pivnice.

Uznavam, ze to nie je niec extra, nechcelo sa mi hladat...
No ja ako gitarista nie som nič moc,ale hentak "prezentovat" Bogner na youtube,to by som  neurobil.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #976 kedy: 19. December , 2008, 21:43:05 »

No ja ako gitarista nie som nič moc,ale hentak "prezentovat" Bogner na youtube,to by som  neurobil.

on tam prezentoval ten bycikel  Na zdravie!
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #977 kedy: 19. December , 2008, 21:51:49 »

Len či ten problém nebude v rukách ... Ja som raz dal vyskúšať jednému kolegovi gitaristovi Golema pri nahrávaní dema, on na tom udrel zopár riffov a sťažoval sa, že mu to nerobí pekné seky "dž-dž-dž", ale mu to nejak huhle a zlieva sa to dokopy. Na to som zobral tú istú gitaru a zahral na tom istom zvuku zopár sekov, bez problémov s artikuláciou a zlievaním. Ten istý zvuk, tá istá gitara, len iné ruky. Keby ten maník nevidel, nepočul a neskúsil na vlastnej koži, neuverí, že laby spravia taký rozdiel.

Tak mi napadlo, či práve o tom nebude ten problém, že z toho nelezie "ten pravý higain", a príčina toho, prečo mi z toho lezie 80's metal a iným nie.

BTW Poprosím o mierne a tolerantné reakcie - nejdem sa nadrapovať, aký som hráč (mám čo na sebe makať furt aj za ďalších 100 rokov  :)), len uvažujem, prečo majú rôzni ľudia diametrálne rôzne skúsenosti s týmto preampom.
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #978 kedy: 19. December , 2008, 21:57:18 »

Len či ten problém nebude v rukách ... Ja som raz dal vyskúšať jednému kolegovi gitaristovi Golema pri nahrávaní dema, on na tom udrel zopár riffov a sťažoval sa, že mu to nerobí pekné seky "dž-dž-dž", ale mu to nejak huhle a zlieva sa to dokopy. Na to som zobral tú istú gitaru a zahral na tom istom zvuku zopár sekov, bez problémov s artikuláciou a zlievaním. Ten istý zvuk, tá istá gitara, len iné ruky. Keby ten maník nevidel, nepočul a neskúsil na vlastnej koži, neuverí, že laby spravia taký rozdiel.

Tak mi napadlo, či práve o tom nebude ten problém, že z toho nelezie "ten pravý higain", a príčina toho, prečo mi z toho lezie 80's metal a iným nie.

BTW Poprosím o mierne a tolerantné reakcie - nejdem sa nadrapovať, aký som hráč (mám čo na sebe makať furt aj za ďalších 100 rokov  :)), len uvažujem, prečo majú rôzni ľudia diametrálne rôzne skúsenosti s týmto preampom.

mas pravdu!
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #979 kedy: 19. December , 2008, 22:01:57 »

Vela ludi si nevie amp nastavit,tj. množstvo gainu,korekcie/aj v zavislosti na prepinačoch napr. boost,strukture apod/.  A treba si aj uvedomit,že z nahravky/ukažky to bude zniet kapanek inač. /nemyslim nikoho konkretne/ A samozrejme suhlasim aj s Predatorom ohladne ruk,spôsobe hrania atd.
« Posledná zmena: 19. December , 2008, 22:05:33 od udry » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #980 kedy: 19. December , 2008, 22:22:05 »

nahram ti vht, ci aj na to povies, ze je to chemicke  :)

Urob blind test. Potesi.

PS: Len taka uvaha. Mozno pan Gerhat priebezne upravuje rozne verzie Golema a mozno su rozne "zvukove mody" tym padom.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #981 kedy: 19. December , 2008, 23:24:45 »

Len či ten problém nebude v rukách ...

S týmto súhlasím. Veľakrát som sa už s tým stretol. ako z tej istej škatule pri tom istom nastavení a s tým istým nastrojom ťahali rôzny ľudia fakt odlišný zvuk pričom sa snažili hrať to isté. Niektorý do toho proste vedia správne "drbnúť" (nemyslím seba)  Zdravíčko
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #982 kedy: 19. December , 2008, 23:27:50 »

ale ide aj o to ze musis vediet hrat na to konkretne nastavenie ake je, vsetko je vec zvyku
Zaznamenané
7_rockov_stare_struny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #983 kedy: 20. December , 2008, 01:46:15 »

Tak nemam veci na nahravanie, ale mozem rano nieco zbuchat cez mobil ak bude casu a zistim ako to dostat do compu. Telecaster so singlami v standardnom ladeni, lebo ine tu nemam.

Add Bogner: - tiez to asi na mobil nahraval, ale je to gulevatorske.



nechapem, preco tolko ludi odsudilo tu ukazku. podla mna ma ten zvuk potencial a verim, ze nazivo na koncerte s poriadnym PA by to znelo tak, ze by sa tu z toho nejeden gitarista pokakal. ta nahravka nie je nic moc, ale je tam pocut, ze ten zvuk stoji za to. mozno sa iba nepacil styl hudby, alebo su tu ludia zvyknuty na ten starsi zvuk a moderny sa im nepaci.
Zaznamenané

Joe: hovno do peknej krabičky je vždy lepšie ako hovno do škaredej... Bavím sa skvele
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #984 kedy: 20. December , 2008, 09:07:59 »

Len či ten problém nebude v rukách ... Ja som raz dal vyskúšať jednému kolegovi gitaristovi Golema pri nahrávaní dema, on na tom udrel zopár riffov a sťažoval sa, že mu to nerobí pekné seky "dž-dž-dž", ale mu to nejak huhle a zlieva sa to dokopy. Na to som zobral tú istú gitaru a zahral na tom istom zvuku zopár sekov, bez problémov s artikuláciou a zlievaním. Ten istý zvuk, tá istá gitara, len iné ruky. Keby ten maník nevidel, nepočul a neskúsil na vlastnej koži, neuverí, že laby spravia taký rozdiel.

Tak mi napadlo, či práve o tom nebude ten problém, že z toho nelezie "ten pravý higain", a príčina toho, prečo mi z toho lezie 80's metal a iným nie.

BTW Poprosím o mierne a tolerantné reakcie - nejdem sa nadrapovať, aký som hráč (mám čo na sebe makať furt aj za ďalších 100 rokov  :)), len uvažujem, prečo majú rôzni ľudia diametrálne rôzne skúsenosti s týmto preampom.

absolutny suhlas. myslim ze z toho preampu sa da vytiahnut akykolvek dobry zvuk, pri spravnom nastaveni a spravnych paprciach. nie je to vsak urcite najlepsi preamp na svete, ale pomer cena/vykon-zvuk je to uzasne
« Posledná zmena: 20. December , 2008, 09:24:21 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
Slayer24
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 355


Fuck art, let's kill!!!


« Odpoveď #985 kedy: 20. December , 2008, 10:00:15 »

absolutny suhlas. myslim ze z toho preampu sa da vytiahnut akykolvek dobry zvuk, pri spravnom nastaveni a spravnych paprciach. nie je to vsak urcite najlepsi preamp na svete, ale pomer cena/vykon-zvuk je to uzasne

chcem sa ťa spýtať že či keď točíš poťákom Gain to je už jedno ktorým či to má aj nejaký zvukový výraznejší efekt alebo to je len ako keby hlasitosť... lebo ja to môžem mať od pomyselnej deviatej na hodinkách do maxima a furt minimálna zmena... proste furt ten istý zvuk... teda skreslenie...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #986 kedy: 20. December , 2008, 10:12:40 »

www.k-sten.sk/public/golem.mp3

ku hre sa nevyjadrujte, ide o zvuk!  Na zdravie!

mne to zneje ako z nejakeho zabudovaneho speaker simulatoru a nie koncaku a boxu. a prilis velke skreslenie nastavene, straca to na konkretnosti...
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #987 kedy: 20. December , 2008, 12:24:23 »

chcem sa ťa spýtať že či keď točíš poťákom Gain to je už jedno ktorým či to má aj nejaký zvukový výraznejší efekt alebo to je len ako keby hlasitosť... lebo ja to môžem mať od pomyselnej deviatej na hodinkách do maxima a furt minimálna zmena... proste furt ten istý zvuk... teda skreslenie...

Ty si to zabil  Žmurk

Ten gain vyskusaj na hocijakom kombe s GITAROVYM reprakom, normalne si to zober do nejakej predajne alebo u kamarata.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #988 kedy: 20. December , 2008, 12:31:26 »

mne to zneje ako z nejakeho zabudovaneho speaker simulatoru a nie koncaku a boxu. a prilis velke skreslenie nastavene, straca to na konkretnosti...

uz keby bolo menej gainu tak spyros by mi povedal ze to je country a nie high-gain  Bavím sa skvele aj podla mna to ma az vela gainu...
ja neviem rasto, sam vies ako znie surova nahravka bez uprav...
Zaznamenané

stoka!
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #989 kedy: 20. December , 2008, 12:32:41 »

chcem sa ťa spýtať že či keď točíš poťákom Gain to je už jedno ktorým či to má aj nejaký zvukový výraznejší efekt alebo to je len ako keby hlasitosť... lebo ja to môžem mať od pomyselnej deviatej na hodinkách do maxima a furt minimálna zmena... proste furt ten istý zvuk... teda skreslenie...

nemozem ti odporucit nic ine ako spyros... ten gain mi reaguje tak ako ma
Zaznamenané

stoka!
Strán: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 83 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 23 otázok.