Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. Apríl , 2024, 06:32:01
Strán: 1 ... 80 81 [82] 83 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Golem od L. Gerhata (Excelent)  (Prečítané 265839 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1215 kedy: 24. Január , 2009, 14:01:10 »

ja len ze kde som zobral ze bolo na AKUSTIKU!!!
sa dohodnite so svojim adminom...
ospravedlnujem sa No hanbím sa.. uslo mojej pozornosti, ale ved sa nic hrozne nestalo  Zdravíčko
Skusme to netahat do slovickovania, aby  sato nezvrtlo inde ako ma, len mi ked tak napis do ss-ky o com sa mam s adminom nasim dohodnut? lebo tomu nerozumiem,sorry, asi mam dlhe vedenie...
to bolo adresovane mne
« Posledná zmena: 24. Január , 2009, 14:02:27 od styrioci » Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #1216 kedy: 24. Január , 2009, 14:02:54 »

Ty by si mal mat preto pochopenie ako vlastnik MV3 a spol. To aj naco je piezzo na elektrike, booster, preco zo starych zosikov Tesla robia gitarove hlavy etc... prosto taky je muzikantsky narod, furt daco rozdumuje.

Inak to o akustickom kombe som ja napisal, pri tom nazve Nashville som si akosi aicky doplnil, ze to je k elektorakustikam Nashville.

co s tym ma MV3?Huh!? co som ja srouboval niekedy nejaky zosik?Huh! kupim si taky aky vyrobili a aky sa mi paci... do gitar a aparatov nevrtam, nesroubujem, nevylepsujem.....
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1217 kedy: 24. Január , 2009, 14:07:27 »

a to povodne kombo ste cinanom sami vyspecifikovali, ze ake ma byt alebo to je nejake z ich ponuky, ktore predavaju kazdemu ?
Zaznamenané
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #1218 kedy: 24. Január , 2009, 14:13:14 »

a to povodne kombo ste cinanom sami vyspecifikovali, ze ake ma byt alebo to je nejake z ich ponuky, ktore predavaju kazdemu ?
Velmi dobra otazka a postreh, vidiet, ze tu aj niekto rozmysla  Je to frajer
Povodne kombo je zo serie firmy AXL
http://johnsongtr.themusiclink.net/Hybrid-Tube.312.0.html  Na zdravie!
Zaznamenané

marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #1219 kedy: 24. Január , 2009, 14:20:03 »

co s tym ma MV3?Huh!? co som ja srouboval niekedy nejaky zosik?Huh! kupim si taky aky vyrobili a aky sa mi paci... do gitar a aparatov nevrtam, nesroubujem, nevylepsujem.....
Do aparatov nevrtam ani ja,lebo tomu nerozumiem, ale zato ma zaujima vsetko okolo toho a neodmietnem vyskusat aj domace slovanske vyrobky alebo prerabky, hlavne od ludi, ktory nieco za sebou uz aj maju...
Pani idem dole, este sa s tym trochu pohrat, vecer vas zase navstivim  Na zdravie!
« Posledná zmena: 24. Január , 2009, 14:20:57 od marianguitar » Zaznamenané

johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #1220 kedy: 24. Január , 2009, 23:20:45 »

co s tym ma MV3?Huh!? co som ja srouboval niekedy nejaky zosik?Huh! kupim si taky aky vyrobili a aky sa mi paci... do gitar a aparatov nevrtam, nesroubujem, nevylepsujem.....

že je to pôvodne zosilovač na mikrofon do autobusu  Na zdravie!
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #1221 kedy: 24. Január , 2009, 23:21:12 »

že je to pôvodne zosilovač na mikrofon do autobusu  Na zdravie!

ano
Zaznamenané

marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #1222 kedy: 25. Január , 2009, 20:40:23 »

Po drobnej vymene nazorov a informacii s adminmi tohoto fora v schvalenej forme ponukam na vypocutie vsetky /zatial 4/ ukazky s podmazom na kombo Nashville T-15R Custom Gerhat. Ta stvrta ukazka je dorabana dnes a je to uryvok s mojej rockovej etudy z Gitarovej univerzity...

http://www.lidlmusic.sk/files/nashville_t-15r-custom_gerhat_country-rock1232734130.mp3
http://www.lidlmusic.sk/files/nashville_t-15r-custom_gerhat_lead&tapping1232796803.mp3
http://www.lidlmusic.sk/files/nashville_t-15r-custom_gerhat_samba_rock1232810281.mp3
http://www.lidlmusic.sk/files/nashville_t-15r-custom_gerhat_etuda-rock_1232911447.mp3

kto by chcel blizie info k tomu co a ako napiste mi do ss.ky dam vam link, kde sa o tom vsetko docitate...  Som frajer
« Posledná zmena: 25. Január , 2009, 20:52:15 od marianguitar » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1223 kedy: 25. Január , 2009, 20:43:43 »

Pekne to hra. Ta posledna sa mi paci najviac. Celkom slusny zvuk za tie prachy.  Žmurk

Diky Marian.  Na zdravie!
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #1224 kedy: 25. Január , 2009, 20:44:17 »

inak to je golem? sak tomu zalozte vlastnu temu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #1225 kedy: 25. Január , 2009, 20:48:30 »

inak to je golem? sak tomu zalozte vlastnu temu  Bavím sa skvele
Neviem, ci to je golem, citujem slova konstruktera:

Zdravím.
Do rúk sa mi dostalo malé , ale výzorom veľmi zaujímave kombo NASHVILLE T-15R.
Úloha bola jasná:
1. upraviť korekcie
2. zväčšiť skreslenie
Na prvý pohľad nič zložité , otázka niekoľkých hodín práce.
Najprv som sa pustil do korekcii , aby som dodržal harmonogram úloh.

Po zistení typu korekcii úprava prebehla veľmi rýchlo a k maximálnej spokojnosti .
Úprava skreslenia už bola iná práca . Skreslený kanál je v pôvodnom stave kombinácia elektrónky a polovodičov. Tu nezabrali bežne postupy ako je zdvihnutie zisku na operačných zosilňovačoch .Skúšal som viaceré overené kombinácie , ale ani z jednou som nebol spokojný . Po prekreslení schémy som prišiel k záveru , že z viacero príčin a hlavne danej koncepcie tohoto komba sa bez rázneho zásahu do elektroniky nedá nastaviť zvuk z ktorým by som bol spokojný a z kľudným svedomím to pustil ďalej. Dizajn tohoto komba si zaslúžil aj primeraný zvuk , tak som sa rozhodol že postavím celolampový preamp - upravená časť preampu Golem - z využitím zvyšnej časti komba ako je pružinový dozvuk a zosilňovač.Bolo potrebne upraviť zdrojovú časť pre elektrónky , dvihnúť anódové napätia a upraviť žeraviace napätie. V preampe sú použite dve elektrónky typu 12AX7 Sovtek . Využil som jednu pôvodnú elektrónku a druhú som tam doložil.
.................Pri návrhu nového preampu som musel zobrať do úvahy , že toto kombo je jednokanálové a nemá zvlášť ovládanie hlasitosti pre čistý a skreslený kanál. Je tam ovládací prvok ZISK (Gain) a ten je spoločný - vlastne jediný potenciometer , ktorým si môžeme nastaviť mieru skreslenia. Toto prevedenie núti hráča pracovať aj z potenciometrom Volume na gitare , čím sa dá dosiahnuť široké spektrum skreslenia , bez toho aby sa musel hráč skláňať ku kombu a rýchlo točil zo ZISKOM . Skúsenejší hráči túto techniku ovládajú a často ju aj využívajú.
.................Priestoru na úhľadný plošáčik bolo dosť. Jednalo sa však o prototyp kde som vyskúšal viacero variácií zapojenia preampovej časti a tak nemalo význam zakaždým robiť nový plošáčik. Zvolil som tzv. Vintage metódu , kde sú súčiastky priamo naspájkované na objímky elektrónok. Objímky sú z spájkovacími očkami. Takto sa dalo pohodlne meniť obvodové zapojenie preampu , bez toho aby sa muselo niečo pracne prerábať alebo škrabať na plošáčiku............
« Posledná zmena: 25. Január , 2009, 20:51:23 od marianguitar » Zaznamenané

marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #1226 kedy: 30. Január , 2009, 10:26:40 »

vcera som na tomto kombe nahodil dalsiu ukazku ala polnocne blues s maximalne jednoduchym motivom.
http://www.lidlmusic.sk/files/nashville_t-15r-custom_gerhat_midnight_blues1233266222.mp3
Pre zmenu som pouzil inu gitaru a sice Hohner RTX Revelation

... hrane je na krkovom snimaci s ciastocne stiahnutym volume na gitare, zisk komba T-15R cca pred polovicou...
« Posledná zmena: 30. Január , 2009, 10:29:54 od marianguitar » Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #1227 kedy: 30. Január , 2009, 23:47:54 »

vcera som na tomto kombe nahodil dalsiu ukazku ala polnocne blues s maximalne jednoduchym motivom.
http://www.lidlmusic.sk/files/nashville_t-15r-custom_gerhat_midnight_blues1233266222.mp3
Pre zmenu som pouzil inu gitaru a sice Hohner RTX Revelation

... hrane je na krkovom snimaci s ciastocne stiahnutym volume na gitare, zisk komba T-15R cca pred polovicou...

pekny zvuk akurat mi to prislo take usmudlane, ako keby si sa do toho bal hrabnut... to naschval?  Na zdravie!
Zaznamenané
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #1228 kedy: 31. Január , 2009, 07:58:07 »

pekny zvuk akurat mi to prislo take usmudlane, ako keby si sa do toho bal hrabnut... to naschval?  Na zdravie!
Presne tak. Nazval som to polnocne preto, ze som to nahraval o polnoci a svokra dosla dole, ze mala nemoze spat,aby som to dal slabsie, a tak som struny doslova len hladil a lizal trsatkom... dobry postreh! Na zdravie!
Jemnost by aj mohla zostat ale attack urcite zvysit. Kedze som si povedal, ze to vtedy stoj co stoj dokoncim, tak som isiel na to takto moc najemno...
Ale sam som bol s farby zvuku prijemne prekvapeny...  Zdravíčko
« Posledná zmena: 31. Január , 2009, 08:01:36 od marianguitar » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1229 kedy: 21. Jún , 2010, 09:35:05 »

skusal som teraz trochu tu 3 kanalovu verziu. gain 1 a 2 mal este skok na volume, oba nezavisle... ovladanie vymyslene chytro, indikacia LED tiez dobre, design fajn a prevedenie budilo doveru... skusal som to ale len do cisteho kanalu mojho zosiku a nelubilo sa mi to skreslenie. trochu gumene a tenucke. dlho som sa s tym nezapodieval, mozeno dlhsim krutenim korekcii na tom a na aparate a nejake upravy gainov na oboch by nieco poriesili... a skusal som to ako nakopavatko k normalnemu skreslenemu kanalu mojho aparatu a tam to bolo OK. korekcie vtedy na tom reagovali len minimalne, vacsinu robili gainy a volume na tom... vsetky 3 kanale s gainami na 0 fungovali dobre, bol medzi nimi vzdy trochu rozdiel vo farbe, ale v zasade hral stale moj aparat, len so zvysenym skreslenim... akurat extremne vela sumu, viac jak ine aparaty pri takej urovni skreslenia...

neskusal som to ako preamp do koncu, ale asi sa k tomu este dostanem...

tolko moja cerstva skusenost...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 80 81 [82] 83 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.