Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 16:20:40
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Symphony X 17.10.2007 Randall Bratislava  (Prečítané 4867 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« kedy: 19. Október , 2007, 07:39:43 »

vyborny koncert to bol... len skoda toho strasne rezaveho a vypeceneho zvuku... som bol do pol druheho dna hluchy... ale vykon kapely vynikajuci... obzvlast pan spevak mi sposoboval velky pocit satisfakcie...
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #1 kedy: 19. Október , 2007, 08:17:10 »

Hej ten zvuk bol strasny.....hlavne gitara. A vadila mi aj obrovska tlacenica. A v podstate mrtve publikum.......resp. ani zdaleka ne tak zive, ako by sa na Symphony X a Castaway patrilo. A tiez najlepsi zazitok bol Russelov vykon, konkretne skladba Paradise Lost.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 19. Október , 2007, 08:17:52 od Misko » Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 19. Október , 2007, 08:49:33 »

jj, PA aparat spicka, vlastny zvukar kapely hluchy a uplne bez sudnosti....aky ma Romeo na Paradise Lost skvely zvuk (Engl a ine lampace), tak taky ma na zivo priserny (Line 6...). Vacsina divakov si ocividne z netu stiahla len posledny album a potom tam stali vacsinu koncertu ako blbci...hlavne ze sa natlacili dopredu... ha ha ha
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 19. Október , 2007, 09:10:06 »

ja som praveze ostatny album poznal najmenej. Uzival som si starsie vypalovaky a samozrejme The Oddysey
Ten Romeov zvuk bol strasna zloba, takisto mi hucalo v hlave do druheho dna vecera.
Ja som totalne uneseny z Russela Allena. Zatial najlepsi spevak co som kedy videl v rockovej muzike. Neskutocny drive, vsetko spieval s takym nadhladom a nasadenim...

tu ma romeo o par tried lepsi zvuk a tiez ma Line6
« Posledná zmena: 19. Október , 2007, 09:27:29 od iMbUS » Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 19. Október , 2007, 11:18:07 »

Rozdelil som to, nech sú pokoncertné dojmy tam, kde majú byť. Pripájam sa, že aj ja som mal z celého večera najlepší dojem zo speváka Symphony X Russella Allena. Taktiež som nemohol pochopiť, ako môže Michael Romeo hrať na tak nechutnom štrko-piesko-bzučivom zvuku. Možno chce robiť negatívnu reklamu Line6...neviem. Inak SX zahrali vynikajúco, presne a bez akéhokoľvek zaváhania. Posledný album tiež príliš nepoznám, ale staré pecky, najmä Smoke and Mirrors, ma potešili. Odyssey na záver ma tiež príjemne prekvapila.

Čo sa týka zvuku, tak Symphony X teda boli kurevsky nahlas, ale ten ich zvuk bol aspoň ako-tak zrozumiteľný a neboleli z neho uši. Castaway sa snažili, ale človek, ktorý ich zvučil, by si zaslúžil nakopať do riti. Ako to už býva, aj on asi dostal zadanie, aby predkapele trochu dokurvil zvuk, aby náhodou neznela lepšie ako hlavné hviezdy. Bohužiaľ to tak býva vždy. Ale s tým kurvením sa fakt snažil, pretože okrem neznesiteľnej hlasitosti som mal miestami dojem, že chce to PAčko zničiť. Basáky z času na čas prdeli a výškáče škriekali o 106 (dB :-) a miestami vynechávali. Boleli ma z toho uši a nebol som sám, ktorý si ich pri koncerte Castaway zapchával. Škoda, lebo chalani vôbec nehrali zle.

S koncertu som odchádzal vytešený, ale bohužiaľ to bol ďalší z tých, kde jednoducho zvukár ďaleko zaostával za požiadavkami.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 19. Október , 2007, 13:53:06 »

Ešte že som tam nebol, zas by som po pár skladbách nevydržal a celý koncert stál pri zvukárovi a pindal do neho, čo má robiť.. :)
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 19. Október , 2007, 16:33:26 »

najlepsie na to, ze toto je pomerne bezne v malych kluboch - spickovy aparat, vlastny zvukar kapely a vysledok hroza... postihnutie myslienkou, ze cim hlasnejsie, tym viac sa ludia budu bavit...to funguje len po urcitu hranicu  ha ha ha
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #7 kedy: 19. Október , 2007, 16:59:16 »

Caute,
jaj to bolo dobré. Mam par albumov doma a su to prepracovane nastudovane veci. Jeden kamarat taketo progresivne kapely nazyva cvicene opice. Bol som zvedavy ako to bude zniet nazivo a ci aj nazivo zahraju to co je na albumoch. A oni svine hraju nazivo rovnako kvalitne ako je to na albumoch a vsetko si pamataju. A ako bonusovy pridavok zahrali tu najkomplikovanejsiu a najdlhsiu skladbu, ktora znie ako hudba k filmu.
Bola tam trocha tlacenica ale dalo sa cez to pohybovat. Ja som sa netlacil, bol som pohodlne oprety o mixpult.
Na mixpulte bol taky papier a v nom pisany program pre kapelu a bolo tam napr. ze next show : prague rock cafe. To tiez nieje moc velky klub. Dalej tam bolo ze internet : ummm, no.
Stretol som tam zopar znamych. Napr. bubenik Lojzo (ex-karpina). Vraj odisiel s karpiny lebo s deakom ako s clovekom skoncil, vraj koli skladbe hymna hc .. ze si mam pozret video na ich stranke. Ze to uz moze rovno ist hailovat. No ale zato hra teraz s palom chodelkom v liquid boogie roll a v konflikte tiez s chodelkom. Ti co hrali s chodelkom predtym hraju teraz s Pitu-om. Lojzo tiez vravel ze skoro kazda kapela co hrala v randali sa tam potom najebala jak svine. Neviem ci aj symphony , odisiel som o jedenastej.
Boli zakazane kamery ale niektory si tocili krateke videa cez mobil. Svetelna show celkom v pohode. Zvukar bol taky potetovany silny typek to je typicke pre mnohe zahranicne kapely. Pytal som sa jana z PNG ci tam nejde ale ze on ich uvidi spolu s dreamom v taliansku. Jeden typek sa ma v trolejbuse pytal ci idem do randalu a tak..., hovoril som mu ze symphony robia predkapelu dream thetre a on na to ze dream nebol na plagatoch. No neviem ci by siel hrat dream do randalu...
Podla mna ti co nadavaju na zvuk boli asi vpredu, ale pri zvukarovy bol pocas SX dobry zvuk. Ja som si cestou v trolejbuse dal do usi stocene utrzky z papierovych vreckoviek. Tuto metodu som pouzival aj v skusobniach na skuskach s kapelami a chodim tak aj na koncerty kde ocakavam hluk. Vysledok je ten ze pocujem dobre vsetky nastroje a rano na druhy den nemam otupeny sluch. Caste navstevovanie hlucnych koncertov po istom case vazne poskodzuje sluch Si píš!!!
« Posledná zmena: 03. November , 2007, 20:53:00 od Viktor » Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #8 kedy: 19. Október , 2007, 21:31:29 »

Inak este som zabudol spomenut tu instrumentalnu cast medzi solami v Sea of Lies.......to boli totalne zimomriavky. Pre mna to je asi nejlepsi moment v celej ich diskografii.   Žmurk
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 21. Október , 2007, 13:40:25 »

Viktor tvoj prispevok bol o vselicom, len o koncerte SX velmi nie Žmurk
Kontrafakt su piestanski reperi na cele s Rytmusom, tam pochybujem ze hra Chodelka. Ty si asi myslel punkovy Konflikt.
A svetla boli mizerne. Posudzujem to z pozicie fotografa, kedze som tam bol aj na to a fotku nemam ani jednu dobru.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 21. Október , 2007, 14:30:34 »

Ja som ten prispevok cital cely a vobec som si to stym Kontrafaktom neuvedomil :) Aj ked v novom klipe maju gitary, takze kto vie.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 23. Október , 2007, 01:03:32 »

ako som spominal, svetla boli proti nam (fotografom)
http://www.flickr.com/photos/imbus/sets/72157602621212578/detail/
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 25. Október , 2007, 22:48:21 »

(...) svetla boli proti nam (fotografom) (...)
Blablabla. Pritom tu su celkom ok fotky:

http://incipitum.sk/fotoreporty.php?q=071017
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 26. Október , 2007, 13:09:42 »

hentakych "OK" fotiek mam desiatky, ale takymi sa ja neprezentujem
tie fotky su zle, ako vravim. Pri tom svetle sa o moc lepsie nafotit ani nedali...
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 26. Október , 2007, 16:21:27 »

Blablabla. Pritom tu su celkom ok fotky:

http://incipitum.sk/fotoreporty.php?q=071017


Vacsina z nich je zla. Od zlych az po uplne zle.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.133 sekund, 22 otázok.