Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 19:59:45
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ANNIHILATOR, 18.10.07, Fléda, Brno+(Turisas, IcedEarth)  (Prečítané 2221 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« kedy: 19. Október , 2007, 16:07:23 »

Zdar, takze, pokusim sa v par riadkov priniest kvazi report z koncertu Iced Earth/Annihilator/Turisas
v brnenskom klube Fléda z 18.10.2007. hned na uvod ale podotykam, report to bude len "tretinovy"
kedze kapelu "Turisas" z finska, ktora show otvarala vobec nepoznam a nechal som si jej vystupenie "ujst"
pri konzumacii budweiseru par metrov hlbsie, v miestnom vycape a podobne, kapelu Iced Earth z USA, hlavnú
hviezdu vecera, hrajucu prog/heavy metal (podla toho mala co som pocul pred tym a na koncerte cez stenu)
som si "odkrutil" pre zmenu pri hornom vycape, bezprostredne vedla koncertnej saly. aby bolo jasne, nechcem
tym poukazovat na svoju vasen pre zlaty mok (to by som zavádzal), len sa nenapadne dostat k mojej osobnej hviezde vecera - kanadskej smecke ANNIHILATOR, ktora bola "odsudena" k jej menu nedostojnemu 45 minutovemu setu medzi vyssie spominanymi zoskupeniami. vo flede som bol prvykrat, ale hned ako som vosiel do saly, ocitol som na svoje potesenie v priestoredostatocne velkom (nieco ako o polovicu vacsi byvaly Babylon, ci viedensky Music Planet - tu Annihilator hrali v den bratislavskeho koncertu Symphony X), a mimochodom tiez vybavenom vycapom, ktory ma vsak pocas Annihilatoru nezaujimal :-). vyvysene podium zarucovalo vpohode vyhlad i zo zadnejsich rad, takze odtial som si koncert v pokoji vychutnal.
Kanadska trashova legenda prelomu 80-90tych rokov nastupila okolo 20:15 za zvukov "aliceinhelloidneho" intra.
sala buracala. nemozem porovnat s turisas, ale fanusikovia na tento koncert rozhodne neprisli len koli
hlavnej hviezde vecera. Annihilator sa po nemastnych-neslanych albumoch v rozmedzi rokov 1994-2006
opat znovu "nasli" na aktualnej doske "Metal". pre mna osobne sa jedna o velmi podareny navrat, ak nie prave
ku kreativite srsiacej z legendarnych albumov Alice In Hell, Never Neverland ci Set The World On Fire, tak
rozhodne k nekompromisnej udernosti, rafinovanej priamociarosti chytlavych, pre nich tak typickych
melodickych motivov. nova doska mozno nedosahuje kvalit ich najlepsich diel, rozhodne vsak "stagnujuci"
Annihilator vracia takpovediac do hry, o com svedcia i pozvania k spolocnym snuram od kapiel ako Iced Earth
a zaciatkom roka (tiez v europskom priestore) Trivium. Ako som uz naznacil, clovek, ktory zazil
najslavnejsiu eru tejto skevelej kapely sa neubrani pocitom akehosi nedocenenia a nedostojnosti niekomu
predskakovat, avsak, kludne to polozme bokom, pretoze samotni Annihilator sa k tomuto faktu na podiu
postavili bez pozerstva a s absolutnou prirodzenostou obsiahnutou v prislovi "raz si hore, raz si dole",
cim poukazujem na vytrvalost a oddanost veci leadera, gitaristu, spevaka a hlavneho autora kapely,
Jeffa Watersa.
Kapela otvorila skladbou King of the kill z rovnomenneho albumu z roku 1994. Isla od zaciatku naplno.
zvuk bol v idealnej hlasitosti, na moje gusto s trochu menej stredmi, co mi torchu stazovalo vnimat vsetky
harmonie, tak ako by som si predstavoval, avsak treba byt vdacny za to ze sa ma nikto nepokusal akusticky
zlikvidovat, ako na koncerte Symphony X den predtym v BA :-). Druhou peckou bola Operation Annihilation z noveho
CD, ktora svojim strednym tempom a hiphopovym feelingom rozpumpovala fanusikov do roztomilej hupacky :-).
Skladba svojim refrenom nie nepodobna slavnej Set The World On Fire je zaujimava aj vybornym melodickym solom
v strede, ktore si podelili Jeff a jeho spoluhrac. Prva lahodka v zaludku :-). Jeffovi to hra stale paradne.
je to typ gitaristu-shreddera, ale v tom najlepsom slova zmysle - jeho charakteristicke riffy a
solove melodie si nadlho zapamatate. dovolim si tvrdit, ze v jeho osobe nasiel trash metal jedneho
z najoriginalnejsich a mozno najnedocenenejsich gitarovych magov. jeho solova hra je rychla, melodicka,
plna gitarovych "forkov", krkolomnych zakrut, vypadov, zvuk a ton celkom unikatny. je vsak velmi pocuvatelna a
zaujimava a kazdemu kto ho pocul "mastit" musi byt hned po prvych tonoch jasne, ze ma docinenia s majstrom vo svojom obore. Z vystupenia kapely bolo citit, ze si je vedoma kratkosti casu pre svoj set, preto sa velmi nezdrziavala
debatovanim, a sukala svoje hity jeden za druhym. presne poradie si nespominam, ale prisiel cas i na skvelu
vypalovacku Phantasmagoria z Never Neverland. Nasledovala Clown Parade - otvarak z novej dosky. Potom titulna
Set The World On Fire z vyborneho rovnomenneho albumu z 1993-tieho, ktory, podobne ako aj aktualnu novinku
nabuchal isty Mike Mangini, bubenik znamy spolupracou z borcami ako Extreme, alebo Steve Vai :-). Kto
Annihilator nepozna, moze aj podla tohto mena posudit, o aku extratriedu sa jedna. (ale na novej doske spolupracovala cela plejada zvucnych metalovych mien). Niekedy v tomto momente zaznela aj pecka Never Neverland (1990) a predstavila (podobne ako predosla skladba) kapelu v charakteristickej klasickej podobe - skladbe postavenej na kontraste cistych, neskreslenych gitarovych motivov a trashoveho narezu. Bohuzial, nepoznam mena sucasnych clenov tvoriacich zivy doprovod Jeffa Watersa, ale treba spomenut spevaka, ktory si velmi pekne poradil so vsetkymi melodickymi pasazami. o tie "nasratejsie" sa podelil so samotnym Jeffom a vokalmi sa pripajal i basak. Zaznela i skladba s refrenom "Welcome To Your Death..." ktoru neviem narychlo zaradit. na koniec sa ozvala Alison Hell z debutu Alice In Hell (1989). Koncert by sa teda dal charakterizovat ako rychly prierez najlepsimi albumami. Fajn riesenie, ale kludne by som prijal i variant s prevahou aktualneho materialu. No skor ako sme sa nazdali
cas vyprsal a neostal ani ten na pridavok. Kapela sa rozlucila, vlasaty Jeff Waters so svojimi nakratko vystrihanymi
sudruhmi zvesil raketu z pliec, lampy v aparatoch Laboga pohasli a spokojne aktivne, publikum zredlo v priprave na americkych Iced Earth, ktori su pravdepodobne tiez zaujimavou partou, avsak ako som spomenul, v ten vecer som si dovolil nevyuzit vsetok kredit svojej 700 korunovej vstupenky a odchadzal som spokojny s tym, po co som prisiel.
Co dodat na zaver?
Okrem Watersovej roztrhnutej struny by ste tazko hladali chyby na tomto vystupeni - bolo presvedcive a dokonale
a odohrate s vysokym prehladom (a povestnym prstom v zadku). Vo vzduch sice viselo to vynutene nenaplnenie - aspon pre mna. Po koncerte som nadabil na spevaka, podakoval som a prehodil par viet, vyjadril lutost nad tym, ze hraju kratko, na to, co vsetko by mohlo zazniet, a on zo zartu si zapchavajuc usi so slovami - "toto nam pocas tohto turne hovoria vsetci... ale je to show Iced Earth, rozumies..." zapozoval na spolocne foto. Jeff Waters, ktory nezabudol podakovat obom sprievodnym kapelam  za moznost zahrat si s nimi, v zavere koncertu nadhodil,
ze "sa stretneme o rok", takze neostava ine len dufat, ze znovu prebudeny zaujem o tuto kapelu nepohasne a dostane sa nam este raz a mozno plnohodnotnej trashovej porcie. Annihilator si zasluzia byt znovu headlinermi, mat k dispozicii 2 hodiny a poriadne osvetlenie. Tato banda rozhodne nepatri do stareho zeleza a vdacnym starym fandom, ale myslim ze aj mladsim moze poskytnut pekny zazitok z agresivnej, ale melodickej, inteligentnej tvrdej muziky. Annihilator spolu s kapelami ako Anthrax, Megadeth, Slayer, alebo Kreator stale patria k staliciam metalovej sceny, ktore to poriadne rozhybali hlavne v rokoch 80tych a 90tych a inspirovali generaciu hudobnikov. Dodnes vsak hraju a neustupili ani trendom, ani pribudajucim rokom. cas zase preveril ich najlepsie diela a tento test je najlepsim odporucanim, nenechat si ujst ich vystupenia, ked sa vyskytnu na dosah.
Fleda ako klub je rozhodne vhodnym miestom pre akcie tohto typu, avsak Annihilator by kludne mohol zazniet nazivo aj v Blave, alebo aj inde na Slovensku (ako sa mimochodom uz raz stalo, na nejakom letnom festivale - bolo to vsak prave v obdobi ich hudobnych experimentov, kde sa mi zdalo, ze s legendou je nadobro koniec:).
Ja som na koncert isel, ako som uz spomenul, hlavne koli novinke Metal, ktora stoji za pozornost a aj z tej "starofandovskej" stredoskolsko-metalovej" nostalgie. oboje som na koncerte nasiel a citil sa prijemne a to je asi to oco tu kua ide, no nie?  dokonca som si hrdinsky chcel kupit aj original "Metalu" keby sa vyskytol v priaznivej cene, avsak v merchandise kutiku ho (uz?) nebolo...
asi ide stale na odbyt a rychlejsie, ako som predpokladal :-)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 19. Október , 2007, 16:10:42 »

Zdar, takze, pokusim sa v par riadkov...
Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať

si nechám na večer

Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 19. Október , 2007, 16:38:08 »

Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať Nechajte ma vydýchať

si nechám na večer




ja tiez  ha ha ha

najde sa viac bodov, kde sa s yesfanov nezhodnem (respektive urcite veci vnimam z ineho pohladu) ale minimalne v jednom sa uricte zhodnem - vynikajuce vystupenie, len prilis kratke
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.119 sekund, 22 otázok.