Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 16:58:57
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Screaming Lord Sutch  (Prečítané 2766 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« kedy: 24. Október , 2007, 17:06:39 »

Poznate tohoto "muzikanta" ?

V prvej polovici 60tych rokov mal kapelu Savages, cez ktoru preslo neuveritelne vela muzikantov co sa neskor stali slavnymi. V podstate odstartovali vlnu britskeho rocku.

Hravali rock'n'roll a vesele strasidielkove pesnicky (v style Screaming Jay Hawkins - I put a spell on you). Rad si pocuvnem aj tie strasidielkove, ale milujem hlavne jeho neskorsie cover verzie rock'n'rollovych hitov na albume "Hands of Jack the Ripper".

A inak sa este velmi vtipne az do svojej smrti prejavoval v politike, odporucam si nieco o tom precitat, zabava ista :]
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 24. Október , 2007, 18:17:08 »

Tak a je to tu znova. Mam oblubenu spevacku Diamandu Galas, az som zistil, ze jeden jej najlepsi song je vlastne "cover" (Gloomy sunday). Neubehlo vela casu a aj jej piesen "I put a spell on you" je len cover. Ale zasa jej podanie je viac nez len donoty skopirovana povodna verzia, veru tato tuto od Lorda sa nechyta, resp. je uplne inde :)
Zaznamenané

vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #2 kedy: 24. Október , 2007, 18:32:13 »

to sa mi tiez stava, ze sa nestacim cudovat co vsetko je cover :)

Inak "I put a spell on you" co som spominal nebolo od Lorda Sutcha, ale od jeho vzoru Screaming Jay Hawkinsa. Sutch to zrejme nazivo hraval tiez, ale to len tipujem.

Ine verzie ako original od Hawkinsa som zatial nepocul, ale cital som par nazorov a vsetci sa zhodli ze covery su lepsie :D

Tu je historka co som sa docital na nete ako vznikla ta jeho verzia:
Povodne to bola balada, nijak extra slavna, o tom ze ho nechala baba. Hawkins ju isiel nahrat do studia, ale furt to bolo o nicom. Chlapik v studiu nechapal preco je to nazivo take dobre, ale v studiu o nicom, a Hawkins povedal ze asi preto lebo nazivo je vzdy naliaty ked to spieva. Tak doniesli chlast, spravili si party, a vznikla "zaujimava" verzia, kde Hawkins ako africky saman preklial tu babu, bolo tam vela skrekov, "kanibalskych" zvukov atd... Tato sa stala slavna, a Hawkins na tom budoval karieru, predchodca neskorsieho "shock rocku", ako po nom Lord Sutch a neskor Alice Cooper. Este aj "moderny shock rock" - Marylin Manson - si ho uctil a spravil cover, po 40 rokoch...

http://en.wikipedia.org/wiki/I_Put_a_Spell_on_You
http://www.songfacts.com/detail.php?id=445
« Posledná zmena: 24. Október , 2007, 18:33:39 od vid » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 24. Október , 2007, 19:02:02 »

Aha, hej, videl som to na youtube od toho Screaming Jay Hawkins-a, len som to poplietol. Tuto Lord s tym nic asi nema, aspon neviem o tom.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #4 kedy: 16. September , 2011, 10:28:27 »

viem, že v tejto kapele hrával Ritchie Blackmore. Ten často krát spomínal v rozhovoroch, že mu účinkkovanie v tejto kapele veľa dalo. Pretože Lord Sutch bol dosť excentrik a nútil muzikantov hrať v rôznych prestrojeniach, hádzal po nich nože a vystrájal im rôzne nepríjemnosti počas hrania..

Blackmore tvrdí, že sa od neho naučil čo je to pôdiový prejav. ako sa hýbať na pôdiu, ako zaujať ľuí. A Blackmore to teda dosť vedel - jeho triky s gitarou v 70-tych rokoch sú toho dôkazom..
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 16. September , 2011, 22:16:23 »

...jeho triky s gitarou v 70-tych rokoch sú toho dôkazom..

jake triky ?
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #6 kedy: 16. September , 2011, 23:38:43 »

jake triky ?

si pozri akýkoľvek tv performance ked uz mal strata zo zaciatku seventísov..a uvidíš :-)

blackmore bol na tú dobu celkom pódiový divočák :)
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #7 kedy: 17. September , 2011, 13:28:17 »

si pozri akýkoľvek tv performance ked uz mal strata zo zaciatku seventísov..a uvidíš :-)

blackmore bol na tú dobu celkom pódiový divočák :)

tak tak.. to človek len tak ľahko nevidí.. proste na pódiu pôsobil dosť suverénne. Snažil sa aby na seba stiahol čo najväčšiu pozornosť divákov. a ak mal pocit, že niekto za kapely ju mal väčšiu tak spravil všetko preto aby ju strhol na seba späť. Tosa týka aj hry na nástroj, ale toho prejavu.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 22 otázok.