Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 01:20:18
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: bigbadbrad - moja prvá gitara  (Prečítané 6988 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #15 kedy: 26. Október , 2007, 10:34:11 »

takze toto su struny,ktore idu cez telo? to znamena,ze su "uchytene" v tele gitary? a napr. ked mam floyd rose,tak to nie su cez telo?
z druhej strany (zozadu) tela su tiez take tie hovadiny - strunu prestrcis zozadu a natiahnes normalne cez kobylku na kolik..
ked mas tuneomatic tak je struna uhytena na zavese, ktory je v tele osadeny podobne ako kobyla..
ked mas floyd rose tak tak je struna uchytena na kobyle (v kameni)
wilkinson a podobne jednozvratne tremola to maju tusim tak, ze tiez sa struna prestrci odspodu, ale drzi v kobyle, nie v tele...
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #16 kedy: 26. Október , 2007, 18:26:58 »

ffamp - mozes sa cudovat,ale ja aj ked na gitare hram,v podstate sa v gitarach nevyznam. A aby som ta este viac sokoval,nepoznam ani stupnice,mody a co ja viem co este..a napriek tomu robim orchestralnu hudbu  :)                                                                                                                                                                           Tým si ma nijako neprekvapil,to nejak zvlášť nepoznám tiež.Len si ma prekvapil že si na fóre nejaký ten rok,hráš na gitare,a nie sú Ti jasné základné konštrukcie gitary.Éto vsjo.

« Posledná zmena: 26. Október , 2007, 18:35:18 od ffamp » Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 26. Október , 2007, 18:45:40 »

mne staci,ze rozoznam les paul od stratocastera a viem,ako vyzera floyd rose :)

ja som sa nikdy nezaujimal o konstrukciu gitary a ani tu na fore tie temy velmi necitam. Nemam v plane si postavit gitaru.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #18 kedy: 26. Október , 2007, 18:48:25 »

Ale vedieť čím sa líši Telecaster od LP by si mal.Konieckoncom je to Tvoja vec...
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #19 kedy: 06. Apríl , 2008, 20:05:35 »

z druhej strany (zozadu) tela su tiez take tie hovadiny - strunu prestrcis zozadu a natiahnes normalne cez kobylku na kolik..
ked mas tuneomatic tak je struna uhytena na zavese, ktory je v tele osadeny podobne ako kobyla..
ked mas floyd rose tak tak je struna uchytena na kobyle (v kameni)
wilkinson a podobne jednozvratne tremola to maju tusim tak, ze tiez sa struna prestrci odspodu, ale drzi v kobyle, nie v tele...


mala chybicka, wilkinson je tiez obojzvratne tremolo
Zaznamenané

stoka!
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #20 kedy: 07. Apríl , 2008, 11:23:02 »

Momentalne mam pozicanu tiez tuto RG-cku len v tej modrej farbe...A ma prijemny krk a fakt perfektny tvar...Pekna gitara za skvelu cenu...A je aj celkom lahucka oproti mojej starej...Naozaj super dufam ze je spokojenost

ano dakujem, som velmi spokojny  Na zdravie!
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #21 kedy: 18. Apríl , 2008, 18:26:44 »

gratulujem. Využijem názov tohto príspevku na otázku. Kto s vás si pamätá ešte na svoju prvú gitaru?  Ja som mal Jolanu Proxima II modrá metalíza a hrala lepšie ako kolegová Galaxis.



 :) moja prvá gitara bola tiež Jolana....bol to strat modrej farby s čiernym kritom a mala original FloydRose v chrome  Bavím sa skvele Bavím sa skvele  hrala fakt slušne
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #22 kedy: 18. Apríl , 2008, 22:17:51 »

To som velmi rad...Ibanez robia kvalitne nastroje len skoda ze tie RG rady su na taky tvrdsi zaner uz od pohladu :)...A mne sa tie RG rady od Ibanezov pacia najviac rozmyslam nad touto verziou len s obratenou hlavou a EMG designed snimacmi Je to frajer...
Na to ze je tvoja prva si si dal dost vysoko latku Beeee Bavím sa skvele

noo chcel som kvalitku a aby mi dlho vydrzala. inak nad tou RGR321EX co asi myslis som premyslal aj ja ale ta sa objavila az neskor no. to uz som mal vybranu tu svoju,  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.