Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 04:34:38
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: moja epi  (Prečítané 6304 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #15 kedy: 08. November , 2007, 18:56:41 »

neda sa to zistit podla hustoty a hmotnosti? ked ma mahagon nejaku hustotu, tak si zisti iba objem a vynasob a mas hmotnost :) ono by to slo aj normalne odvazit, ale to by si musel vsetko z toho odmontovat :)

ale aj ten objem bude dost komplikovany, treba ratat cez integraly Zdravíčko

EDIT ale teraz som vlastne povedal picovinu. to by si aj tak nezistil ci je to pravy mahagon. jedine zeby mala rovnaky objem aj ina gitara, ktora je isto z mahagonu a potom porovnat ich hmotnosti. respektive vyratat hustotu tej druhej
« Posledná zmena: 08. November , 2007, 19:00:31 od mario bross » Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #16 kedy: 08. November , 2007, 19:08:55 »

neda sa to zistit podla hustoty a hmotnosti? ked ma mahagon nejaku hustotu, tak si zisti iba objem a vynasob a mas hmotnost :) ono by to slo aj normalne odvazit, ale to by si musel vsetko z toho odmontovat :)

ale aj ten objem bude dost komplikovany, treba ratat cez integraly Zdravíčko

EDIT ale teraz som vlastne povedal picovinu. to by si aj tak nezistil ci je to pravy mahagon. jedine zeby mala rovnaky objem aj ina gitara, ktora je isto z mahagonu a potom porovnat ich hmotnosti. respektive vyratat hustotu tej druhej
vyvrtaj do nej dierku a piliny posli do aktov x na skumanie.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #17 kedy: 08. November , 2007, 19:18:29 »

alebo vidis... ha ha ha ale naozaj toto je lepsie...niekde zozadu pri tremole. a potom na rozbor Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 08. November , 2007, 19:20:49 »

..niekde zozadu pri tremole...

na LP ?
Zaznamenané
Pedro
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


Metallica


« Odpoveď #19 kedy: 08. November , 2007, 19:23:37 »

hej si robte srandu, ale ak by to nebol mahagon a ja to zistim tak mozem zalovat epifon za zavadzanie zakaznika nie?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #20 kedy: 08. November , 2007, 19:24:15 »

na LP ?

jaj to som si neuvedomil...tak pod prepinacom ha ha ha
Zaznamenané

Pedro
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


Metallica


« Odpoveď #21 kedy: 08. November , 2007, 19:37:04 »

jaj to som si neuvedomil...tak pod prepinacom ha ha ha

no tam je odskerene kus laku a tak to vyzera ako mahagon take do ruzova je to
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 08. November , 2007, 19:40:54 »

do ruzova ide jelsa. mahagon by mal ist do skoricovo hneda
Zaznamenané
Pedro
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


Metallica


« Odpoveď #23 kedy: 08. November , 2007, 19:42:55 »

pockaj skusim to odfotit
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 08. November , 2007, 19:50:21 »

hej si robte srandu, ale ak by to nebol mahagon a ja to zistim tak mozem zalovat epifon za zavadzanie zakaznika nie?

jake zavadzanie ? epifon jelsu vzdy poctivo uvadzal. ako si to pamatam ja - niekedy okolo roku 1997 som si prvy raz v katalogu vsimol pri Custome, ze ako body sa uvadza mahogany/alder. pri Standardoch sa uvadzalo mahogany back, maple top. dovtedy to inak uvadzali pri vsetkych modeloch. potom som to dlho nesledoval, ale pred par rokmi som si na nete u epifonu vsimol, ze pri Customoch uvadzaju mahogany/alder a pri standardoch uvadzaju mahogany/alder, maple top. potom som to zase chvilu nesledoval a dnes som si u nich na webe vsimol, ze u Customov sa uvadza body mahogany a pri Standardoch sa uvadza mahogany, maple top. cize robia to hocijako, neviem podla coho, ale nedodrzuju vlastne nic, iba tvar tela a rozmiestnenie suciastok.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #25 kedy: 08. November , 2007, 19:53:12 »

mozno, ze mas jelsu iba na vrchu Žmurk
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #26 kedy: 08. November , 2007, 20:31:07 »

1mm vrtak nech tam zavrta pod kobylu a uvidi ci je to lepene z viacerych druhov dreva podla farby pilin. potom tu dierku moze zatmelit naspet. zalezi aj kde to drevo rastlo a kolko sa susilo. ale pravy mahagon to asi nebude  Zdravíčko
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #27 kedy: 08. November , 2007, 20:34:15 »

moze aj pod ten prepinac, ked ho da dole mal by viediet kolko ma vrstiev
Zaznamenané

Pedro
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


Metallica


« Odpoveď #28 kedy: 08. November , 2007, 20:57:51 »

tu je detail mozno zhodnodte
ale ja do gitary vrtat vrtakom nebudem, hlavne ze hra :)


* 1drevo.JPG (29.12 KB, 724x473 - prehliadnuté 238 krát.)
« Posledná zmena: 08. November , 2007, 20:59:01 od Pedro » Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #29 kedy: 08. November , 2007, 21:40:02 »

jake zavadzanie ? epifon jelsu vzdy poctivo uvadzal. ako si to pamatam ja - niekedy okolo roku 1997 som si prvy raz v katalogu vsimol pri Custome, ze ako body sa uvadza mahogany/alder. pri Standardoch sa uvadzalo mahogany back, maple top. dovtedy to inak uvadzali pri vsetkych modeloch. potom som to dlho nesledoval, ale pred par rokmi som si na nete u epifonu vsimol, ze pri Customoch uvadzaju mahogany/alder a pri standardoch uvadzaju mahogany/alder, maple top. potom som to zase chvilu nesledoval a dnes som si u nich na webe vsimol, ze u Customov sa uvadza body mahogany a pri Standardoch sa uvadza mahogany, maple top. cize robia to hocijako, neviem podla coho, ale nedodrzuju vlastne nic, iba tvar tela a rozmiestnenie suciastok.

Myslim ze to robia tak,, ze pouziju to co je prave k dispozicii. Mal som takuto istu Epi LP Custom z roku 95, sice nie som odbornikk na dreviny ale dal by som krk na to ze ta gitara nebola z mahagonu. To co je na tej fotke sa mi podoba na mahagon ale toto je velmi laicky nazor takze prosim brat s rezervou.

BTW. na epiphonoch nie je presne dodrzane rozmiestnenie suciastok. Snimace su rozmiestnene inak nez na gibsone, kobylkovy je dalej od kobylky. Takisto osadenie krku je trochu ine...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.