Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 00:18:03
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: prazsky vyber 2  (Prečítané 3962 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jozef sivák
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164



« kedy: 14. November , 2007, 17:52:56 »

 Fuuha zíram Pražský Výběr II,  – bubeník Klaudius Kryšpín a vokalistka Zlata E. Kinska   gitarista Glenn Proudfood a basák Richard Scheufler. a kocab jasne
koncert sa uskutocni zajtra o 22,oo hod. v  Dome Kultury ŽSR vo zvolene
listky pozrite na stranke mesta z tadial ich aj ja mam.  Zdravíčko
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1 kedy: 14. November , 2007, 18:14:09 »

 Fuuha zíram Fuuha zíram jebem na to Fuuha zíram
Zaznamenané

kewin
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 181


« Odpoveď #2 kedy: 14. November , 2007, 18:21:39 »

tak tam by som siel
hmm musim vybavit auto
Zaznamenané
jozef sivák
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164



« Odpoveď #3 kedy: 16. November , 2007, 18:56:13 »

Fuuha zíram Fuuha zíram jebem na to Fuuha zíram
Huh!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 16. November , 2007, 19:12:54 »

Huh!

bol si ? ako sa lubilo ?
Zaznamenané
jozef sivák
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164



« Odpoveď #5 kedy: 17. November , 2007, 17:06:13 »

super gitarista glen proudfoot mal paradne premakany sweep  Fuuha zíram
aj zvuk mal fajn nejaký aparat ulbrick a vokalistka ma prekvapila tiež z. kinská
vlastne všezci bolo super aj /šojfler/ aj kryšpín kocáb povedal že chce dať lenina preč z červeného námestia
že vraj už trocha zapácha .má hlas rovnaký jak ked začínali super velmi sa mi páčilo no účasť bola slabá.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 17. November , 2007, 17:26:14 »

super gitarista glen proudfoot mal paradne premakany sweep  Fuuha zíram
aj zvuk mal fajn nejaký aparat ulbrick a vokalistka ma prekvapila tiež z. kinská
vlastne všezci bolo super aj /šojfler/ aj kryšpín kocáb povedal že chce dať lenina preč z červeného námestia
že vraj už trocha zapácha .má hlas rovnaký jak ked začínali super velmi sa mi páčilo no účasť bola slabá.

No čo ja viem, asi to už nie je ono ... Výběr bez Čoka a bez Pavlíčka už je asi úplne iná kapela. To s tým Leninom mi zasa pripadá ako taká lacná Kocábova póza, v čase, keď ho už za to nepošlú do lágru, to vyznieva dosť trápne.  Kopnúť si do dávno mŕtveho kultu, nech už bol hocijaký, a vytĺkať z toho úspech, mi pripadá dosť nechutné a morbídne, a vlastne irelevantné po všetkých stránkach, či už po politickej alebo umeleckej. Ako človek u mňa týmto nechutným gestom dosť klesol. Aj antikomunizmus sa dá robiť slušne a inteligentne.

Bolo to len ďalšie potvrdenie toho, že mu asi začína mierne drbkať v bedni, viď spôsob, akým vykopol z kapely dvoch kultových členov, pre kapelu rovnako dôležitých ako on sám. Toto už dávno nie je ten Kocáb, akým kedysi býval.

Ja by som na jeho mieste už do muziky politiku nemiešal, a hlavne nie politiku z minulého storočia ... je to dávno pasé, svet je kdesi úplne inde, to už môže rovno začať vykrikovať, že nech pochovajú všetky egyptské múmie, že im to v múzeu nesvedčí  Bavím sa skvele .

A to hovorím napriek tomu, že práve túto kapelu (v pôvodnej zostave) mám veľmi rád.
« Posledná zmena: 17. November , 2007, 17:27:17 od Predator » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 17. November , 2007, 17:31:27 »

..
Bolo to len ďalšie potvrdenie toho, že mu asi začína mierne drbkať v bedni, viď spôsob, akým vykopol z kapely dvoch kultových členov...

vykopol nevykopol - to nevieme ako to bolo. akurat sme mali moznost online sledovat nechutnu hadku v ich vlastnom gestbuku, kde si stary kok*ti verejne nakladali jak male deti. z toho co si tam ponakladali si teda fakt usudok nedokazem spravit, kto je ten "zly" z nich. som sa pytal na hudbu hlavne, to ma celkom zaujima, Kocabove pozy uz menej a pozadie ich hadok s Pavlickom najmenej.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 17. November , 2007, 19:48:37 »

vykopol nevykopol - to nevieme ako to bolo. akurat sme mali moznost online sledovat nechutnu hadku v ich vlastnom gestbuku, kde si stary k*k*ti verejne nakladali jak male deti. z toho co si tam ponakladali si teda fakt usudok nedokazem spravit, kto je ten "zly" z nich. som sa pytal na hudbu hlavne, to ma celkom zaujima, Kocabove pozy uz menej a pozadie ich hadok s Pavlickom najmenej.

No čo som to čítal, tak som si viacmenej spravil názor ... už len to s registrovanou značkou Pražský Výběr hovorí hodne. Nebolo dvakrát férové vyťahovať na svetlo sveta úplne novú kapelu so starým názvom. Taktiež Kocábov názor, že on je Pražský Výběr a preto ten názov má výhradné právo používať iba kapela v zostave s ním, neberiem a nesúhlasím s ním. Vždy bol iba jednou z viac osobností v kapele, pôvodný Výběr nikdy nebola Kocábova one man show, ale skutočná kapela s plnohodnotnými vzájomne sa doplňujúcimi tvorivými osobnosťami.

Hlavne Pavlíčkov prínos pre kapelu treba pripomenúť, bez neho by bolo z Výběru iba jedno z mnohých dnes dávno zabudnutých jazzových zoskupení (prvý Výběr bez Pavlíčka bol jazzový). To on dotiahol Kocába k rocku a značná časť "tváre" kapely v časoch svojej najväčšej slávy je jeho neodškriepiteľným dielom. Kocába to stále inšpiračne ťahalo niekde inde - k jazzu, ku klasike, k elektronike, k tanečnej hudbe,  to iba vďaka Pavlíčkovi a Čokovi to napriek experimentom stále ostávalo v rockových vodách.

Možno tento krok bol právne v poriadku a po stránke businessu a marketingu prínosný, ale rozhodne nebol morálny a už vôbec nie férový. A to bolí o to viac, že to spravil človek, ktorý sa v svojich textoch dosť často stavia do pozície akéhosi kazateľa, hlásateľa ľudskej slušnosti, morálky, glosátora spoločenských neduhov.
« Posledná zmena: 17. November , 2007, 19:52:35 od Predator » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 17. November , 2007, 20:23:00 »

Kocab ale pouziva nazov Prazsky Vyber 2. Prave preto, ze on nie je Prazsky Vyber a je si toho vedomy. Tiez z ucty k povodnemu Prazskemu Vyberu.
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 17. November , 2007, 21:59:35 »

No čo ja viem ... predstav si, že by si trebárs taký McCartney založil kapelu s názvom Beatles 2 ... bolo by to zhruba na rovnakej úrovni. Tú stratu renomé, čo by potom nasledovala,  by asi nikdy nenapravil.

Ale ako hovorím, právne je to zrejme v poriadku, ale to je tak asi všetko  Smútim  Táto kapela môže byť síce dobrá, ale Pražský Výběr to nie je ani náhodou.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 18. November , 2007, 13:46:16 »

Predator - myslim si, ze tak isto ako ja nevidis do zakulisia, ani do vztahov oboch Mišov, takze tazko z takejto pozicie mozes robit usudky kto je dobry, kto je zly, kto je ferovy a kto nie...
Zaznamenané
jozef sivák
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164



« Odpoveď #12 kedy: 18. November , 2007, 14:55:05 »

co ja viem bola to velmi kvalitná muzička pražský výber to už nebol ale páčilo sa mi rovnako ako aj to čo robil kocáb s pavličkom a čokom ibaže toto bolo iné no dosť husté... Zdravíčko
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 22 otázok.