Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 22:51:54
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rastis & Guitar Rig 3  (Prečítané 8919 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 15. November , 2007, 16:15:19 »

takze ked je zvuk zablateny a v spodkoch rozplyzly,to je sposobene hrou? co je to vlastne zablateny zvuk?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 15. November , 2007, 16:18:23 »

takze ked je zvuk zablateny a v spodkoch rozplyzly,to je sposobene hrou? co je to vlastne zablateny zvuk?

Na hrubých strunách je pri skreslenom zvuku lepšie nešúchať trsátkom vo väčšom uhle k strune, ale mať ho čo najrovnobežnejšie s ňou, nech je zvuk pokiaľ možno najkonkrétnejší a natočiť ho len pri určitých zvukových prvkoch - pískaní a pod..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 15. November , 2007, 17:01:30 »

takze ked je zvuk zablateny a v spodkoch rozplyzly,to je sposobene hrou?

nemusi to byt nutne hrou, ale moze to byt jeden z faktorov. to su presne tie debaty "hratelne" a "nehratelne" aparaty. pri "nehratelnych" sa treba viacej snazit, aby sa ozvali. treba sa viacej sustredit na pravu ruku, zapastie, brnkatko, uhol medzi brnkatkom a strunou - treba skratka najst taky pohyb pravej ruky, aby sa to ozvalo z tej gitary dobre. tzv. "hratelne" aparaty dovolia viacej odflakanutia pravacky, ale aj pri nich samozrejme plati to, ze ako sa jebne, tak sa ozve.

...co je to vlastne zablateny zvuk?

zablateny moze znamenat vselico, ale v tejto debate sa "zablatenym" a "rozplyzlym" mysli to, ze ton nema konkretny attack (nabeh). attack je najdolezitejsia cast zvuku. v attacku sa odohrava 99% informacie o zvuku.

si to predstav. zober si husle, elektricku gitaru a trebars trumpetu. odmysli si prvych par milisekund ich zvuku (cize cely attack prec) a predstav si iba samotne znenie farby konkretneho nastroja. pusti to 10 ludom co nehraju na nastroj a 9 z nich nerozozna podla farby, co je to za nastroj. ale pusti im to este raz cele aj s nabehom (brnkom, zaberom slaku, natiskom) a rozoznaju Ti to vsetci. skratka zopakujem - attack nesie 99% informacie o zvuku.

a naspat ku gitare. attack je dany brnknutim - jak sa brnkne, taky je nabeh tonu a taka je kvalita celeho zvuku. cize ked sa povie, ze vsetko je v ruke, mysli sa tym, ze vsetko je v sposobe brnknutia a je to 100% pravda bez jedinej vyhovorky a vynimky.

cize ak niekomu aparat zneje pekne konkretne, s rychlim a jasnym attackom, pekne udernym a basovym a druhemu to iste tak nezneje, attack ma pomaly, nejasny, rozmazany, basy blative alebo ziadne, je to prave v sposobe brnknutia.
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 15. November , 2007, 17:07:45 »

no uz rozumiem..ale aj tak sa to da objektivne povedat iba vtedy,ak hraju ti ludia presne na ten isty aparat,pretoze chyba moze byt aj niekde inde. Nemyslim si,ze by bola chyba v mojom hrani,ja som sa metalu nahral uz v zivote dost  Popiskujem si :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 15. November , 2007, 17:14:25 »

no uz rozumiem..ale aj tak sa to da objektivne povedat iba vtedy,ak hraju ti ludia presne na ten isty aparat,pretoze chyba moze byt aj niekde inde. Nemyslim si,ze by bola chyba v mojom hrani,ja som sa metalu nahral uz v zivote dost  Popiskujem si :)

jasne - vsak som nehovoril, ze chyba je nutne v Tebe. ale ked uz prisla rec, trochu som to rozvinul. inak najlepsia skola na pravu ruku je Marshall JCM900 4100 Dual Reverb s original boxom s reprakmi Celestion G12T-75, verzia s 5881 lampami, najlepsie starymi. to su tie prave galeje, ktore zocelia chlapa  ha ha ha
Zaznamenané
GHS
Hosť
« Odpoveď #35 kedy: 15. November , 2007, 18:37:59 »

nakrutil som si ten Rastisov preset JCM800 a nahral som riff dvakrat. Jedno je hrane cez krabicku Ibanez a druhe cez POD. Ktory zvuk je lepsi podla vas?



 Zdravíčko Aj mne to znie rovnako.Akurat ... bud si roztiahol struny alebo si sa nenaladil???
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 15. November , 2007, 18:40:46 »

dobry zvuk

uvital by som este nejaky navod na dobry zvuk v Amplitube 2

ak ma "pochvalis" len tak vlazne jak tu, tak serem na to  ha ha ha

ale inak zapol som si teraz po dlhej dobe Amplitube2 a to hra tiez neskutocne popici. na higain je to lepsie ako GR3. neviem, ci tam su tiez nejake zakulisne nastavovaky, asi nie. vsak to chytis, zapnes a hras, nastavuje sa to jednoduchsie, ako GR
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #37 kedy: 15. November , 2007, 19:19:49 »

rastis: dobry zvuk Žmurk ak to bolo hlavne na moj podnet, tak diky Na zdravie! inac mas aj nejake nasucho ukazky? ale nemyslim solo. daj pls nejake huste riffy Som frajer Zdravíčko
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 15. November , 2007, 21:15:29 »

Rastis - na tom obrazku mas Noise Reduction az za ampom. Mne to takto dost susti aj ked nehram. Skusil som ho dat pred amp,hned za ten Screamer a teraz je to uplne bez sumu. Neni to lepsie takto?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #39 kedy: 15. November , 2007, 21:17:44 »

no to je nanom...ale ja si myslim, ze aj za ampom to ma logiku, pretoze ked je pred, tak dost to "zere" signal. za tym by to tak nemalo vadit
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #40 kedy: 16. November , 2007, 01:39:44 »


si to predstav. zober si husle, elektricku gitaru a trebars trumpetu. odmysli si prvych par milisekund ich zvuku (cize cely attack prec) a predstav si iba samotne znenie farby konkretneho nastroja. pusti to 10 ludom co nehraju na nastroj a 9 z nich nerozozna podla farby, co je to za nastroj. ale pusti im to este raz cele aj s nabehom (brnkom, zaberom slaku, natiskom) a rozoznaju Ti to vsetci. skratka zopakujem - attack nesie 99% informacie o zvuku.


Zaujimavy nayor, v podstate sduhlasim. Len sa mi to nechce rozoberat lebo som mal vel [piv./  Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #41 kedy: 16. November , 2007, 11:50:34 »

btw. cez aku zvukovku si to nahral? predpokladam, ze aj v tom spociva kvalitativny rozdiel medzi tvojimi nahravkami a tymi ostatnymi (onboard)
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 16. November , 2007, 14:02:57 »

hm... znie pekne ten guitar rig. poznate Studio Devil? teraz som to skusal a znie to tiez zaujimavo

ono mne az tak velmi pri tychto amp simulaciach nejde o samotny charakter zvuku, ale skor o zachytenie takej tej "dynamickej informacie"- tazko to lepsie popisem, mam na mysli akusi "skutocnost" realne mikrofonom zosnimaneho repraku, plnsie dynamicke spektrum...
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #43 kedy: 16. November , 2007, 14:12:05 »

Rastis - na tom obrazku mas Noise Reduction az za ampom. Mne to takto dost susti aj ked nehram. Skusil som ho dat pred amp,hned za ten Screamer a teraz je to uplne bez sumu. Neni to lepsie takto?

mam tam noise gate hned na zaciatku a mam tam noise gate za ampom. funguje to optimalne a inac som to neskusal
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #44 kedy: 16. November , 2007, 14:12:54 »

...poznate Studio Devil? ..

uz som ho tu spominal aj s ukazkou. dost jednoucelova vec, ale slusna
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 22 otázok.