Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 22:42:41
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 1979 Greco SE600J Jeff Beck Stratocaster  (Prečítané 6593 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 18. November , 2007, 23:26:27 »

Najnovsie u mna zakotvila takato potvorka japonska. Je to Greco z roku 1979, telo z tazkeho jasena (ale o nieco menej tazka ako moj byvaly extra tazky original Fender z roku 1979), hmatnik palisander, vsetko original. Zaujimave je tym, ze ma 3 miniswitche, takze je to velmi vsestranna gitara. Inak je to kvazi reedicia Fendrov zo zaciatku 60tych rokov. Da sa z nej vydolovat aj poloha kobylkovy - krkovy snimac, mimofazove polohy a aj vsetky tri snimace mimo fazy. Je velmi pekne opracovana. Zvukove moznosti ozaj velmi bohate.

Nasucho je pomerne ticha a nie je zrovna najviac rezonantna (podobnost s byvalym 79 Fendrom). Zvukovo je to skvely rockovy Strat, ma velmi cisty, prierazny ton a zaroven aj farebny, najlepsi sustain aky som na Strate kedy pocul (znovu podobnost spolu s mojim byvalym original Fender 79 tiez z tazkeho jasena). Co mi na nej velmi sedi, ze ma velmi konkretne a tucne basy a pritom ma stale velmi prierazny a dost stiplavy zvuk. Nic sa nezlieva ani pri hlasitosti naplno, zvuk je stale konkretny a detailny. Zrejme k tomu prispievaju vynikajuce snimace Greco. Oproti nedavnej Yamahe, co som mal je zvukovo hutnejsia a trosku akoby stiplavejsia a surovejsia. Tieto stare japonske Stratocastre ma neprestavaju udivovat, kazdy ma svoju dusu.



* DSC00012.JPG (38.42 KB, 450x600 - prehliadnuté 679 krát.)

* DSC00013.JPG (35.31 KB, 600x450 - prehliadnuté 695 krát.)

* DSC00014.JPG (36.93 KB, 450x600 - prehliadnuté 682 krát.)
« Posledná zmena: 18. November , 2007, 23:27:38 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #1 kedy: 19. November , 2007, 00:44:19 »

 Bravooo
Zaznamenané
acdc100
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 246


« Odpoveď #2 kedy: 19. November , 2007, 01:43:35 »

Tie switche mi opticky vadia, ale inak krásna gitara a verím tomu, že aj dobrá. V sobotu som mal mžnosť kúpiť GIBSON SG 72 s nejakými minihumbuckerami, ale koli podobnym dorobenych switchom som do toho nešiel...asi som sa zblaznil, ale kupil som si par No-name vybornych gitar....
Zaznamenané
Alfonz2
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 337


...


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 19. November , 2007, 07:12:18 »

hej, tie switche sú tam zaujímavé, ja som to ešte na gitare nevidel, ale celkovo je gitarka prekrásna (mám slabosť na strakáče), a nech sa ti na nej dobre hrá a dlho slúži.....
Zaznamenané

katocaster, Zdenek Vavruša strat, Dowina DE111 LE --> JTamps 808 screamer, TC Nova repeater, TC Polytune, Cry baby --> Koch Studiotone
GUITAR CABLE SHOOTOUT - http://www.youtube.com/playlist?list=PL241AB3DB5E7B1074
Test tubescreamerov - http://youtu.be/h-ssot8PSRI
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 19. November , 2007, 10:16:16 »

... a nech sa ti na nej dobre hrá a dlho slúži.....

myslim, ze naozaj dlho bude  Popiskujem si. pripadne zacni setrit, ak mas zaujem, myslim, ze bude casom k dispozici.  Ja som čert..

switche nemaju na Stratocastery co robit. je to bohovsky zvukovo univerzalne, ale neprakticke do praxe. a skaredo to na takej gitare posobi, este na nejakom HB FR Kramery to az tak oci nekole :)
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #5 kedy: 19. November , 2007, 10:31:39 »

mne sa to lubi... da sa nastavit aj seriovo neck+bridge? za kolko predas?  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 19. November , 2007, 10:34:32 »

mne sa to lubi... da sa nastavit aj seriovo neck+bridge? za kolko predas?  Žmurk

Da sa, to je velmi zaujimava kombinacia. Zatial nie je na predaj. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 19. November , 2007, 10:36:17 »

switche nemaju na Stratocastery co robit. je to bohovsky zvukovo univerzalne, ale neprakticke do praxe. a skaredo to na takej gitare posobi, este na nejakom HB FR Kramery to az tak oci nekole :)

U tejto cenovej relacii mi to je uplne jedno, ci nieco kole oci alebo nie. Je fakt, ze mi trosku trvalo si na to zvyknut, ale da sa to. Tu medzipolohu kobylka - krk pouzivam dost casto, mimofazove uz moc nie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #8 kedy: 19. November , 2007, 10:40:17 »

Páči sa mi na ňom že má volume poťák ďalej od ruky,ale tie switche sú škaredé :)
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #9 kedy: 19. November , 2007, 10:45:26 »

no ja som to chcel spravit na svojom telecastri ale nikde tu nemaju 4polohovy switch.. a s 5polohovym by to asi neslo, ci hej? ja neviem... ale velmi sa mi paci ta gitara tvoja :) ked mi ju predas, tak uz aj viem co s nou porobim, hehe :)
« Posledná zmena: 19. November , 2007, 10:47:01 od palii » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 19. November , 2007, 10:53:34 »

Da sa, to je velmi zaujimava kombinacia. Zatial nie je na predaj. Žmurk

podla mna sa neda. zapaja sa to paralelne, nie seriovo. ako nie ze by to seriovo neslo nejak poriesit, ale ja by som tipol, ze je to tam riesene obycajnymi vypinacmi snimacov, respektive ak su to 3 polohove prepinace on-off-on, tak v jednej pozicii je snimac zapnuty, v opacnej pozicii je snimac zapnuty v protifaze, v strede je ticho. vsetko paralelne - sice iba tipujem, ale zda sa mi to tak najpravdepodobnejsie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 19. November , 2007, 10:57:20 »

no ja som to chcel spravit na svojom telecastri ale nikde tu nemaju 4polohovy switch.. a s 5polohovym by to asi neslo, ci hej? ja neviem... ale velmi sa mi paci ta gitara tvoja :) ked mi ju predas, tak uz aj viem co s nou porobim, hehe :)

co ci by s 5polohovym neslo ? aby si mal prvy snimac, druhy snimac, oba snimace seriovo, oba snimace paralelne ? standrardnym 2itym by to neslo, 4itym mozno, trebalo by si to nakreslit a pospekulovat. raz som si skusal len tak narychlo zapnut stratovske medzipolohy seriovo, ale ze by ma ten zvuk nejak uchvatil, tak to nie. chvilu som si na tom hral a potom som to zase zapojil normalne.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 19. November , 2007, 11:01:04 »

respektive ak su to 3 polohove prepinace on-off-on, tak v jednej pozicii je snimac zapnuty, v opacnej pozicii je snimac zapnuty v protifaze, v strede je ticho.

Presne tak to je.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 19. November , 2007, 11:02:14 »

Páči sa mi na ňom že má volume poťák ďalej od ruky

Ano, to mi presne tiez vyhovuje, vzdy som totiz na klasickych Stratoch do neho udieral.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #14 kedy: 19. November , 2007, 11:04:55 »

Trochu OT,kamoš chcel na strate všetky možné kombinácie,tak to nakoniec skončilo tuším pri špeciálnom päťpolohovom  prepínači plus všetky poťáky push-pull a má tam cez 20 kombinácií.Akurát sme to zapájali asi tri hodiny. Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 19. November , 2007, 11:15:18 »

Trochu OT,kamoš chcel na strate všetky možné kombinácie,tak to nakoniec skončilo tuším pri špeciálnom päťpolohovom  prepínači plus všetky poťáky push-pull a má tam cez 20 kombinácií.Akurát sme to zapájali asi tri hodiny. Nechajte ma vydýchať

boli ma hlava ked si mam predstavit take zapojenie vymysliet a boli ma hlava ked si mam predstavit take prepinanie zapamatat :)
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #16 kedy: 19. November , 2007, 11:29:27 »

a je to ta z toho ebay-u ze??
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #17 kedy: 19. November , 2007, 15:10:01 »

polskeho... srat na to ja budem mat lepsejsiu...  Žmurk
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #18 kedy: 19. November , 2007, 15:45:26 »

co ma ta gitara spolocne s Jeffom Beckom Huh!
Zaznamenané

FALLGRAPP
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 19. November , 2007, 16:13:42 »

To ja sa cely zivot pytam na SH4...
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #20 kedy: 20. November , 2007, 14:32:53 »

vyzera velmi pekne, lubia sa mi straty s bielym telom a ciernym pickguardom, parada, niekedy hod ukazku Som frajer
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.114 sekund, 22 otázok.