Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 22:14:09
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Odposluch na spev  (Prečítané 11749 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« kedy: 19. November , 2007, 21:44:59 »

Nemam dobre skusenosti so zvukarmi a ich volou dostat spev do odposluchov tak som sa zacal zamyslat nad riesenim... Kedze in-ear systemy su trosku silna financna suma pre studenta rozmyslal som nad kupou aktivneho odposluchu. Neviem ci je moja predstava vobec technicky zrealizovatelna tak sa radsej spytam... Chcel by som zapojit mikrofon do vstupu aktivneho odposluchu a z  vystupu potom zapojit kabel do zvukarovho "multikabla"
Pozeral som nejake odposluchy a zaujal ma http://www.muziker.sk/default.aspx?Soundking-J212MA&nid=20016&nparams=kod_id;107455 ale nejak som tam ani nenasiel ci ma vobec nejaky vystup a ci ma dostatocny vykon a hlavne je to soundking
Uvitam vsetky rady
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 20. November , 2007, 11:03:57 »

nuz co ja Ti viem. vlacit si vlastny odposkuch na spev mi pride dost mimo... aj technicky, aj prakticky, aj logicky... "nemas dobre skusenosti so zvukarmi a ich volou dostat spev do odposluchov" ? si si isty, ze je chyba vo zvukaroch ? akoze Ti podla Teba nechcu dat do odposluchu dost spevu ? alebo Ti nevedia dat dost spevu ? ci ako to myslis ?
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #2 kedy: 20. November , 2007, 15:05:52 »

no skusenosti so zvukarmi... raz mal zvukar pomylene strany ja som mal v odposluchu co chcel druhy spevak a on co som chcel ja zistili sme to az na konci koncertu na dalsich koncertoch pre istotu odposluchy neboli a az poslednom som takto zacal uvazovat ked som cely cas mal odposluch ale nesiel lebo pan zvukar zabudol zapnut sietovu snoru z jeho aktivneho odposluchu tak neviem co z tohoto moze byt moja chyba... Este sme nehrali koncert kde by odposluchy dobre plnili svoju ulohu a to si do odposluchov vzdy davame len spev bo to nie su az take velke podia ze by sme zvysok nepoculi z aparatov... Bo vazne neviem
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 20. November , 2007, 15:10:54 »

no skusenosti so zvukarmi... raz mal zvukar pomylene strany ja som mal v odposluchu co chcel druhy spevak a on co som chcel ja zistili sme to az na konci koncertu na dalsich koncertoch pre istotu odposluchy neboli a az poslednom som takto zacal uvazovat ked som cely cas mal odposluch ale nesiel lebo pan zvukar zabudol zapnut sietovu snoru z jeho aktivneho odposluchu tak neviem co z tohoto moze byt moja chyba...

ty kokso - na konci koncertu zistite, ze mate kazdy v odposluchu nieco ine a neni to Vasa chyba ? co tak zistit to pred hranim a zvukarovi povedat ? cely koncert Ti nejde odposluch, lebo ho zvukar nedal do zastrcky ? co tak pred hranim povedat - "hej pan zvukar, nejde mi odposluch - mozte s tym nieco spravit ?" myslis, ze ked si donesies vlastny odposluch tak co sa stane ? okrem toho ze budes hned za podivina, tak aj tak budes musiet so zvukarom vykomunikovat, aby Ti vyhradil jednu monitorovu cestu z jeho mixpultu a budes s nim musiet vykomunikovat, aby Ti do nej nieco namixoval.
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #4 kedy: 20. November , 2007, 15:22:16 »

"na konci koncertu zistite, ze mate kazdy v odposluchu nieco ine" no neviem ako som mal zistit ked mu cely koncert vravim Pan zvukar poprosim jeho spev menej a moj viac do mojho odposuchu hrame piesen... potom povie druhy spevak ze chce menej mna a viac seba... po piesni mu vravim ze ked si on povie ze chce pridat ze mne ho nemusi pridavat... Poslal ma akurat tak do prdele ze ci som normalny ze uz ho tam vobec nemam... tak som mu uveril ale ked mi aj cez dalsiu piesen hulakal z odposluchu tak uz som nevedel ci som ja blby alebo to ma opacne... a hrali sme len 6 piesni tak to bolo ku koncu koncertu...
"cely koncert Ti nejde odposluch, lebo ho zvukar nedal do zastrcky ?" zvukarovi som povedal Pan zvukar tento odposluch nejde... Dobre hovori mi tak cosi hovor tocil s knoflikmi hovorim mu ze stale nic... Tak zahlasil Obcan hraj tak som hral.. Podla mna nemam co viac spravit ci ma malo napadnut ze to on nema v elektrike...
A s tym mikrofonom som to myslel tak ze ako on ked mi zapaja kabel z mikrofonu do multikabla tak predtym nez ho tam zapoji prejde cez moj odposluch to bola moja predstava preto sa pytam ci je to zrealizovatelne. Ze by ten moj odposluch nic neovplyvnoval
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 20. November , 2007, 15:36:54 »

Tak ako Ti zvukar povedal "Obcan hraj", tak tak Ti ja poviem - Chlape, zvykaj si. Ono sa na zvukarov dobre nadava, dobre sa na nich zvaluje a dobre sa na nich vyhovara. Nehovorim, ze sa nenajdu nimandi, dokonca je ich dost, ale mnohokrat je chyba v kapele (zly zvuk kapely, zly zvuk z nastrojovky, zla nastrojovka, zli muzikanti... ) a mnohokrat je chyba iba v "okolnostiach" ( zla sala, malo ludi v sale... ). Mnohokrat je chyba v komunikacii, niektore hviezdne typi maju tendenciu byt odzaciatku nepriatelski, arogantni a povyseni (vidavam casto), co zase niektore typy zvukarov mozu vediet dat patricne na oplatku hviezdnym typom vyzrat.

Za seba z podia - dobry zvuk na podiu zazivam tak na 2-3 koncertoch z 10tich. Ale na 8-9tich z 10tich koncertov vidim, ze sa to zvukari snazia robit v ramci podmienok dobre.

Za seba ako divaka - Z DUSE NENAVIDIM DEBATY A POZIADAVKY KAZDEHO Z CLENOV Z KAPELY MEDZI KAZDOU PESNICKOU. Hrajte do pice a nepicujte stale - tak si myslim vtedy...
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #6 kedy: 20. November , 2007, 15:46:09 »

Ja nenadavam na zvukara nikdy na nich niesom agresivny.. snaim sa komunikovat... ako vravim do odposuchov vzdy chceme len spev nic viac nic menej. Ja neviem ci maju obcas slabe odposluchy alebo my hrame nahlas preco to na podiu vsetko napiskava ked ma prida do odposluchu ja tomu proste nerozumiem preto som zvazoval variantu taku ze moj spev budem pocut z moho odposluchu nezavisle od zvukara ja si pekne nastavim hlasitost vsetko... to sa pytam ci je mozne... Kludne sa to da predstavit akoze si rozdvojim mikrofonovy kabel jednu cast dam zvukarovi a druhu si strcim do mojho aktivneho odposluchu...
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 20. November , 2007, 15:48:05 »

Ked to piska vo zvukarovom odposluchu, v Tvojom to nebude ?
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 20. November , 2007, 15:48:55 »

imho
uz na zvukovke sa ukaze (ne)profesionalita kapely
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #9 kedy: 20. November , 2007, 15:50:40 »

Ja neviem... neviem preco to vazbi cim je to sposobene... Ja som bol v tom ze moj by nemusel chytat vazbu preto sa pytam lebo neviem
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 20. November , 2007, 15:53:59 »

.. neviem preco to vazbi cim je to sposobene...

mozno ze mate vsetky aparaty vyjebane cez mieru a nepocujete odposluch, tak ho treba davat nahlas, mozno mate len zle nasmerovane aparaty a nepocujete odposluch, tak ho treba davat nahlas (to som uz nepisal nahodou...  Nechajte ma vydýchať ), mozno ste len hluchi a nepocujete odposluch, tak ho treba davat nahlas (ale teraz som si isty, ze som to uz pisal  Nechajte ma vydýchať )... to je uplne jedno. skratka piska to. mozno je naozaj zvukar blb.

kupa vlastneho monitoru je fakt ulet, fakt (aj toto slovko sa nejak opakuje  Nechajte ma vydýchať )
Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #11 kedy: 20. November , 2007, 15:57:31 »

Záleží aj aký uhol majú monitory,čo ti hrajú do kolien alebo do uší,náš spevák má dva metre a večne s tým má problém,malé pódium a monitory sice vyhulené,pískajú ale hrajú inde len nie do ucha,dalšia vec sú korekcie,uprednostnujem od zvukára nech uberie výšky a basy a pridá stredy,radšej nech je trocha telefon ale aspon počujem čo spievam
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #12 kedy: 20. November , 2007, 16:15:20 »

Podla mna si ten odposluch zaobstaraj, aspon zistis ci je chyba naozaj v zvukarovi alebo niekde inde. Je pravda ze medzi zvukarmi sa najdu aj hluchi a arogantni jedinci, ale tieto vlastnosti su ovela castejsie charakteristicke pre muzikantov, najma pre tych ktori maju s podiom malo skusenosti.
Mal som obdobie ked som hral vela koncertov a stretli sme vseliakych zvukarov, ale az na jeden pripad sa vsetko dalo vyriesit poctivou zvukovou skuskou a spravnou komunikaciou.
To co pisal Temo je s tym uhlom monitorov je tiez pravda. Nie som ziadny basketbalista ale casto si musim pod prednu stranu odposluchu podlozit nejaky kufrik, dekel od pedalboardu alebo nieco podobne co je prave po ruke.

P.S. Tiez neznasam to hulakanie na zvukara medzi pesnickami. Po prvej pesnicke to ste zozeriem ale ked sa to opakuje... Nezahrávaj sa
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 20. November , 2007, 16:24:08 »

Alternativne neoskusane riesenie - co tak stople do usi? Ale len jeden, do jedneho ucha. Ma to potom taky efekt, ako ked si v uplnom hluku zapchas jedno ucho prstom a zrazu sa pocujes, co rozpravas. Vtedy to tusim ide nejako cez "hlavu", takze to pocut inak.
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #14 kedy: 26. November , 2007, 14:01:25 »

Ked sme este vrzali,tak som mal podobne problemy s odposluchom.Vrestal som jak to hovado ale nic som nepocul v odposluchu.No sak nevadi ak to je vonku "dobre" tak chuj z odposluchom ale po koncerte som bool vyrevany jak to hovado.Sem tam som vrestal falosne a to ma sralo.Ak mi pocas koncertu vypadol odposluch tak co som mal zdrzovat blbymi recami ze mi nic nejde?Hral som dalej.Volakedy sa hralo bez odposluchov a slapalo to.
Chcel som vlastny odposluch lebo som to chcel mat ako ked ide hrat gitarista.Donesie si kombo daky efekt a nastroj.Mal by som vytvoreny svoj zvuk(kompresor,EQ,hall a podobne picovyny) a zvukarovi by som poslal len linku.No nakoniec som sa k tomu nadobicku ani nedostal lebo sme prestali hrat (vrzat) a dobre som spravil lebo to co by som k tomu potreboval by ma vyslo asi ta 50t klackou a teraz by my to hnilo v pivnici.Aj tak by to malo vyznam iba vsmradlavych kluboch lebo vsade inde je uz technika na ako takej urovni.Zvaz ci sa ti nieco take chce.
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.