Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 14:25:03
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problem s reprom  (Prečítané 3882 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« kedy: 29. Máj , 2005, 14:46:48 »

Vazeni a mili prispievatelia i citatelia fora. (Hlavne Rastis) Mam problem s reprakom vintage century. Mam pocit ze cievka ktora je navinuta okolo magnetu zacina robit nejaky bordel. Reprak brumi aj pri nizkych hlasitostiach. Co radite?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 29. Máj , 2005, 15:09:56 »

Obcas sa stane, ze sa cievka odlepi a casom zosuchne z krcku membrany. Robi to najprv nepatrne a casom uplne evidentne bordely vo zvuku. Pri nizkych hlasitostiach to lepsie pocut, pri vysokych sa to zase rychlejsie zhorsuje. Vysledok procesu samozrejme je, ze to prestane hrat uplne, trva to dost kratko. Da sa to opravit, reprak sa rozobere a bud cievku nasadit a upevnit naspat ak nebola inak poskodena alebo uplne previnut. Kedysi sme davali s kamosom previnut nejaky Celestion, ale ten prestal hrat uplne, lebo sa cievka rovno prepalila, aj ked nechapem, ako sa take nieco moze stat. Chlapik co to opravoval bol z Trnavky a vypytal si 1000,- Sk. Reprak potom hral veselo dalej a nepozoroval som ziadne zmeny vo zvuku. Samozrejme dnes uz neviem, kto to bol, ale ak potrebujes, skusim zistit, kto take veci robi...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 29. Máj , 2005, 17:53:52 »

Hmm.. no pozistuj. Dakujem vopred Žmurk
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 30. Máj , 2005, 14:07:18 »

Mam znameho dole na juznom slovensku, ktory opravuje repraky. Vola sa Udvaros (KufTronic). Ked chces, pozrem ti doma kontakt.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #4 kedy: 30. Máj , 2005, 21:32:44 »

Udvarosa poznam osobne, ale nemam chut sa tam trepat. S nim sa stretnem za nejaky mesiac, ked bude previjat moje trafa.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 30. Máj , 2005, 21:38:55 »

V Malackach je chalan, ktory Ti to vie spravit. Pracuje inak v Bratislave. Riesil mi akurat aparat. Ak chces, dam Ti nanho kontakt...
Zaznamenané
kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #6 kedy: 31. Máj , 2005, 08:21:55 »

trosku mimo temy ale chcem sa spytat Roberta... bude ti previjat trafa na zosilovac??lebo ja by som potreboval trafa na lampac, takze ked to je ono tak ked mozes daj kontakt :-) joo a asi kolko by to tak mohlo stat - sietak+vystupak na 50W zosik,,diky
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #7 kedy: 11. September , 2007, 19:27:57 »

Zase mam problem, zhanam zrucneho cloveka ktory je schopny za rozumny peniaz (po dohode) opravit 2x reprakov. Niesu to bezne repro, maju celkom hodnotu - takze by som bol nerad aby sa im este viac ublizilo (ak je to teda este mozne)  ha ha ha
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 11. September , 2007, 20:23:53 »

a co ten chalos z malaciek, co som pisal o nom pred 2 rokmi ?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #9 kedy: 11. September , 2007, 20:31:09 »

a co ten chalos z malaciek, co som pisal o nom pred 2 rokmi ?
nechce sa mu s tym prduskat.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 11. September , 2007, 20:36:39 »

asi pred 3/4 rokom som volal Kovacovi - Beckovi, ci on take nerobi a on ze nie, ale dal mi nejake cislo kamsi, niekde tu blizko, kto take robi. uz ho nemam, ale spytaj sa ho.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #11 kedy: 11. September , 2007, 20:47:05 »

tak mi nanho daj kontakt. dakujem
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 11. September , 2007, 21:07:08 »

nemam, ale niekto tu snad bude mat.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #13 kedy: 19. Október , 2007, 09:38:25 »

Vcera som bol po dlhsom case u Ďusa Udvar..  Fuuha zíram a doma mal tolko nedokoncenych leprakov v lepsej kondicii ako tie tvoje,ze tie tvoje šklbance by podla môjho predpokladu asi ani nerobil a ked tak by si na to cakal asi pol storocia.Mozno by ti poradil kde sa daju zohnat take membrany ale ak sa daju vôbec zohnat tak by boli drahe jak svina.
Sak ked ti to nejako neponahla tak to dones a uvidim ci sa dotoho v ramci nedostatku inej zabavy nepustim. Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.26 sekund, 23 otázok.