Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 17:13:47
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: vyhody komba oproti aktivnemu repraku  (Prečítané 7422 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 09. December , 2007, 16:57:03 »

K lampovej hlave sa pouziva minimalne bedna s jednych 12 palcovym gitarovym reproduktorom (1x12"). Kde zozenies taku aktivnu bednu? Nezozenies. Iba ze by si si postavil. A ci sa to oplati, to neviem neviem. Ak nemas nejake skusenosti so stavbou, tak urcite by ti to k lampovej hlave nestacilo a musel by si aj tak kupit nieco nove. Okrem toho by si z nej musel potom vybrat zosilnovac.

Kup si kombo. Ak aj raz kupit lampovu hlavu, tak ju hodis do skusobne a doma budes cvicit na kombe.

Radim ti, nechaj si toto vysvetlit a ukazat v praxi nejakym kamaratom, takto na fore sa to velmi zle riesi.
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #16 kedy: 09. December , 2007, 17:04:38 »

z mojho stylu otazok je asi zjavne ake mam skusenosti so stavbou  Popiskujem si  :)
ale dakujem aj za reagovanie na zrejme trivialne otazky, ja vam raz poradim pri zostavovani portfolii  Na zdravie!
combo mam, ale nevelmi som spokojny totiz s jeho zvukom, ale idem si asi kupit digitech grunge, tak sa to hadam zlepsi:)
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 09. December , 2007, 17:27:13 »

Ten pedal je ok. Ale urcite to bude hrat prave tak dobre, alebo horsie, ako to, do coho ho pichnes. Cize ak nie si spokojny s kombom, tak je dost mozne, ze nebudes s tym zvukom spokojny ani potom.

Ake mas kombo? Gitaru? Aky zvuk chces?
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #18 kedy: 09. December , 2007, 17:31:18 »

Btw. to tie aktivne repraky vybudi, aktivne repraky maju totiz zabudovany zosilovac, podobne ako kombo, ale to neznamena, ze je to kombo. A bude to strasne tiche, aspon moje bolo. Ale priamo gitara ti to nevybudi.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #19 kedy: 09. December , 2007, 17:44:45 »

Ten pedal je ok. Ale urcite to bude hrat prave tak dobre, alebo horsie, ako to, do coho ho pichnes. Cize ak nie si spokojny s kombom, tak je dost mozne, ze nebudes s tym zvukom spokojny ani potom.

Ake mas kombo? Gitaru? Aky zvuk chces?

kombo mam pomerne neznamu znacku Brand X-25R
gitaru som mal squier stratocaster, nastastie uz mam novu, kupenu od matesa s HB dimarzio paf pro pri kobyle a 2xSC a telo mahagon/korina, ide skor o to, ze kombo ked sa da hlasnejsie a pusti ten drive z neho, tak by som to odporucil kdesi na forum.akospilitles.sk je to tenke,ubzucane...ale este som neskusal s novou gitarou a multiefektom co mam behringer x-Vamp tak som zvedavy ci to bude lepsie
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 09. December , 2007, 18:14:24 »

moj nazor je, ze nez kupovat picoviny typu Behr. Vamp, DOD Grunge, kombicko Brand... tak si kupit jedno seriozne kombo s dobrym cistym a dobrym skreslenym zvukom a nerisit veci typu "bude mi hrat samotny reprak lepsie, ako to co mam ? ... "
Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #21 kedy: 09. December , 2007, 18:18:07 »

moj nazor je, ze nez kupovat picoviny typu Behr. Vamp, DOD Grunge, kombicko Brand... tak si kupit jedno seriozne kombo s dobrym cistym a dobrym skreslenym zvukom a nerisit veci typu "bude mi hrat samotny reprak lepsie, ako to co mam ? ... "
problem je ze tie picoviny mam uz kupene  ha ha ha Na zdravie!
a pred davnou dobou ked som to riesil som toto forum nepoznal..
a preto teraz vacsinou aj tak hram nasucho alebo potichu, vtedy sa to da este celkom slusne pocuvat..

a preto sa snazim prist na nejake jemnejsie korekcie ako vsetko predat, ziskat z toho maximum:)
« Posledná zmena: 09. December , 2007, 18:19:37 od floydak » Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #22 kedy: 10. December , 2007, 10:52:32 »

floydak: napis metal_master-ovi nech ti preda robeny sansamp co si kedysi robil, teraz si postavil novu hracku tak toto mu bude asi zavadzat  Na zdravie!

este k tej hlave a bedniam. este raz: sirokopasmove bedne a gitarove bedne su dve rozdielne veci. ku gitarovej hlave ide gitarova bedna s gitarovymi reprakmi. ano, pisali sme, ze multiefekt a sirokopasmove bedne sa daju pouzit, ale multiefekt musi mat nejaku simulaciu gitarovych bedni, inac by ten zvuk bol vsetko, len nie gitarovy.
ak sa raz dostanes k tomu, ze budes kupovat gitarovu hlavu tak sa isto dostanes k tomu, ze kupis aj gitarovu bednu  Žmurk

toto tvoje riesenie ma zmysel iba vtedy ak by si mal preamp (nieco co robi skreslenie)+speaker simulator (nieco co simuluje zvuk gitarovych bedni) -> aktivna bedna (zosilovac + sirokopamove repraky).
gitarova hlava je vo svojej podstate preamp+zosilovac a zapajas to do gitarovej bedne s gitarovymi reprakmi
pricom veci oznacene cervenou farbou su cca nahradou za veci oznacene modrou farbou v klasickom gitarovom aparate.

jaaaj a teraz polopatisticky: gitarova hlava + aktivne sirokopasmove bedne = kokotina, blbost, nema to zmysel, zabudni, vyhod si to z hlavy  Na zdravie!
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #23 kedy: 10. December , 2007, 13:16:03 »

jaaaj a teraz polopatisticky: gitarova hlava + aktivne sirokopasmove bedne = kokotina, blbost, nema to zmysel, zabudni, vyhod si to z hlavy  Na zdravie!

Amen  Popiskujem si
« Posledná zmena: 10. December , 2007, 19:46:17 od dr.karpathorky » Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #24 kedy: 10. December , 2007, 15:22:18 »

 Na zdravie!
(nie kazdy moze aj dobre hrat a este aj vidiet do techniky ha ha ha)
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 23 otázok.