Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 00:58:44
Strán: [1] 2 3 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Steve Vai  (Prečítané 175361 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RockBassist
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


« kedy: 22. November , 2007, 20:35:41 »

prečo tu nie je téma o Steveovi Vaiovi. Je to môj najobľúbenejší gitarista. Nie len že dobré hrá ale vyzerá ako veľmi pohodový chlapík. Čo na neho vravite?
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 22. November , 2007, 20:37:22 »

podla mna najlepsie sklbenie virtuozity a showmanstva..paci sa mi od neho iba par skladieb,ale ked clovek pozera jeho koncert,je to dost silny zazitok  Na zdravie!
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #2 kedy: 22. November , 2007, 20:38:12 »

tusim tu uz take tema bola? zda sa mi to povedome
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #3 kedy: 22. November , 2007, 21:00:37 »

no ja som nanho kedysi nadaval ale ked som sa neskor lepsie zapocuval objavil som v jeho hre neskutocnu krasu... sam o sebe tvrdi ze nema nejaky extra talent ale vsetko dosiahol cvicenim... vyzera byt naozaj neskutocny pohodak ale nazivo som nestretol tak neviem  Som frajer len nechapem ako dokazal cvicit 10 hodin denne...
ja mam od neho rad v podstate az albumy od Passion and Warfare vyssie... 
pridam aj jednu ukazku mojej najoblubenejsej live skladby od neho : http://video.google.com/videoplay?docid=-441005038410501413 enjoy  Na zdravie!
Zaznamenané
lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #4 kedy: 23. November , 2007, 11:29:30 »

Jakošto nepočúvam inštrumentálky od nikoho, tak asi preto poznám Vaia hlavne z Whitesnake.  Dorazil ma však spoločným vystúpením s Mayom a Satrianim na nejakom spoločnom koncerte ktorý usporiadal May. Páčil sa mi zvuk  Mayovej gitarky ale show robil najlepšiu Steve. Odborníci určite vedia o aký koncert išlo.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 23. November , 2007, 11:33:44 »

Kedysi som mal Vaia strasne rad - vysoka skola muzikantstva, techniky, intonacie, show a vyzoru. Ale po 20 rokoch zacina byt pre mna hudobne uz dost obohrany, technika ma uz zdaleka tolko nefascinuje ako kedysi a co sa tyka vyzoru, tak Vaia radsej pocuvat, ako sa na neho pozerat.

Klobuk dole pred nim, dalsi album si urcite vypocujem, ale ked by uz ani nemal byt, nebude mi chybat...
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #6 kedy: 23. November , 2007, 12:00:15 »

Jakošto nepočúvam inštrumentálky od nikoho, tak asi preto poznám Vaia hlavne z Whitesnake.  Dorazil ma však spoločným vystúpením s Mayom a Satrianim na nejakom spoločnom koncerte ktorý usporiadal May. Páčil sa mi zvuk  Mayovej gitarky ale show robil najlepšiu Steve. Odborníci určite vedia o aký koncert išlo.

Asi mas na mysli Expo Sevillu ´92, bolo tam este dost dalsich gitaristov uz si ani nepamatam kto presne (mal som vtedy 5 rokov  Bavím sa skvele ), hehe, ale videl som to tak pred 3 rokmi doma  Žmurk .. ved nie je problem pogooglit trochu...
Zaznamenané

... all life is future to past ...
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #7 kedy: 23. November , 2007, 12:06:06 »

Jakošto nepočúvam inštrumentálky od nikoho, tak asi preto poznám Vaia hlavne z Whitesnake.  Dorazil ma však spoločným vystúpením s Mayom a Satrianim na nejakom spoločnom koncerte ktorý usporiadal May. Páčil sa mi zvuk  Mayovej gitarky ale show robil najlepšiu Steve. Odborníci určite vedia o aký koncert išlo.

Kedze nepocuvas instrumentalky, zozen si album Sex&Religion.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #8 kedy: 23. November , 2007, 12:17:42 »

Vai je jeden z mojich najoblubenejsich gitaristov a umelcov. Nie kvoli technike ,ale kvoli duchu skladieb (samozrejme technika mu pomaha vyjadrit toho ducha). Cital som aj recenzie a rozpravalo sa o jeho "vierovyznani" nazoroch na nabozenstva, atd... (keci o koncertoch a studiach a pive ma fakt nebavia). Takze myslim ,ze je to urcite fajn clovek co pokladam za zaklad dobreho umelca.
  Poslednou dobou ho pocuvam malo ,lebo je fakt husty a dobreho aj malo staci - hehe. Inak ako kazda gitarova show (typu gitarista-onanista) aj ta jeho ma uz zacina nudit a pilit usi. Hudba podla mna nie je sutaz v rychlosti ani exhibicia techniky. A hudbu on ma vynikajucu.  Zdravíčko
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #9 kedy: 23. November , 2007, 12:38:48 »

[ (typu gitarista-onanista) aj ta jeho ma uz zacina nudit a pilit usi. Hudba podla mna nie je sutaz v rychlosti ani exhibicia techniky. A hudbu on ma vynikajucu.  Zdravíčko
[/quote]

suhlasim peto vypočuj si JOe Passa  to je trochu iny level Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 23. November , 2007, 12:39:12 od joe » Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #10 kedy: 23. November , 2007, 12:43:17 »

on mi pripada ako David Copperfield s gitarou......už len visiet za nohu na lane  a zmiznut v ohni....
« Posledná zmena: 23. November , 2007, 13:09:19 od joe » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #11 kedy: 23. November , 2007, 13:25:46 »

on mi pripada ako David Copperfield s gitarou......už len visiet za nohu na lane  a zmiznut v ohni....

ja z teba raz umrem  ha ha ha Bavím sa skvele

inac ako showman vynikajuci, hudba niekedy pre mna malo pocuvatelna, ale ked je spravna nalada tak si sem tam vypocujem  :)
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #12 kedy: 23. November , 2007, 14:16:49 »

... Vaia som mal velmi rad, ale casom ma uz zacal nudit. Techniku ma dobru a ma svoj vlastny styl, ale tu rockovu dusu z jeho hudby uz necitim tak, ako som citil pred 10-15 rokmi. Podla mna je jeho najvacsie tazisko v show. Myslim ze je najvacsi gitarovy live entertainer akeho poznam, o com som sa na vlastne oci presvedcil na tohorocnom G3 s Satrim a Petrucim. Myslim, ze sa ale zacal krutit na mieste vo svojich typickych osuchanych veciach a jeho prilisny narcizmus robi z jeho hudby studenu vec ... dnes mi ani z daleka neda to co trebars taky Greg Howe ...
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #13 kedy: 23. November , 2007, 14:40:38 »

Joe ,pozrel som si Passa ,veeelmo prijmene...akordy, dvojzvuky, premeny... a stale pekne zrozumitelne, melodicke(nie ako niektory HardCore Jazz:) ).


No jo... Na poslednom albume su take skladby co nevydrzim pocuvat. Ale zase su tam aj take, z ktorych som uplne hotovy (napr. posledna je... uuf parada nie len gitarova ,ale aj obsahovo).
Aj posledny koncert co som videl ma az tak neocaroval, ako ten pred asi 6 rokmi. Akoby sa tak nejak usadil...
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 23. November , 2007, 15:13:40 »

mne sa lubi Tender Surender, ta skladba je od Vaia (IMHO  ha ha ha ) pre mna vrchol jeho hry. To solo je IMHO jedno z najlespich rockovych vobec.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.