Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 15:58:39
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 52 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Steve Vai  (Prečítané 175769 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #210 kedy: 10. Október , 2009, 19:25:30 »

takto si predstavujem invencnu muziku  Na zdravie!
a čo je na tom tak invenčné? technicky je namakaný, ale invenčný v čom?Huh!
« Posledná zmena: 10. Október , 2009, 19:26:05 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #211 kedy: 10. Október , 2009, 19:52:52 »

a čo je na tom tak invenčné? technicky je namakaný, ale invenčný v čom?Huh!

podla mna je vai az na poslednom mieste technicky... invencny je v tom ze ma svoj vlastny styl hry, svoju show a svoj rukopis skladieb a hlavne robi na gitare to co nikto este pred nim nerobil... neviem preco tu akonahle niekto ma techniku tak ho zacnu odsudzovat... ved technika je len plus  Si píš!!! Na zdravie!
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #212 kedy: 10. Október , 2009, 20:03:59 »

ja ho neodcudzujem kvôli tomu, že má techniku, ja mám iba dojem, že mu chýba invencia  Som frajer
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #213 kedy: 10. Október , 2009, 22:56:16 »

ja ho neodcudzujem kvôli tomu, že má techniku, ja mám iba dojem, že mu chýba invencia  Som frajer

Steve Vai je neinvencny gitarista Huh!
Trosku tvrde vyjadrenie.

Pre mna je to praveze jeden z najinvencnejsich modernych gitaristov, aj ked uz je za posledne roky dost "vyhoreny" a nenahral nic prevratne.
Ale album Passion & warfare je absolutne nadcasovy masterpiece a na kazdom dalsom albume sa najde song ktory je VELMI invencny (napr. Tender surrender, Freak show excess a mnoho dalsich)
« Posledná zmena: 10. Október , 2009, 22:56:33 od Semish » Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #214 kedy: 10. Október , 2009, 23:44:08 »


Pre mna je to praveze jeden z najinvencnejsich modernych gitaristov, aj ked uz je za posledne roky dost "vyhoreny" a nenahral nic prevratne.
Ale album Passion & warfare je absolutne nadcasovy masterpiece a na kazdom dalsom albume sa najde song ktory je VELMI invencny (napr. Tender surrender, Freak show excess a mnoho dalsich)
S tymto sa da suhlasit. A pekne si napisal to o tom vyhoreni. Za dvadsat rokov robenia takejto muziky musi dojst k takemu stavu, ze preslapujes na mieste. A tam sa nenachadza len on. Aj Satriani je podla mna na tom podobne. Zrejme aj preto isiel do kapelneho projektu (chickenfoot). Mozno by to Vaiovi tiez nezaskodilo.  Popiskujem si Žmurk
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #215 kedy: 11. Október , 2009, 08:18:18 »

Steve Vai je neinvencny gitarista Huh!
Trosku tvrde vyjadrenie.
Možno som to trochu prehnal, máš pravdu, ako sa to vezme, ja mám iba na mysli to, že keď ho niekto niekde púšťa, vypočujem si, uznám, že je to pekné, ale nemám potrebu si to sám doma niekde počúvať, keď už mám napríklad porovnať Meolu, alebo neviem koho invenčňejšieho. A okrem toho, to nebolo vyjadrenie, ako to možno vyznelo, to bola otázka, ktorú si nezodpovedal.
« Posledná zmena: 11. Október , 2009, 08:23:49 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #216 kedy: 11. Október , 2009, 09:18:54 »

Možno som to trochu prehnal, máš pravdu, ako sa to vezme, ja mám iba na mysli to, že keď ho niekto niekde púšťa, vypočujem si, uznám, že je to pekné, ale nemám potrebu si to sám doma niekde počúvať, keď už mám napríklad porovnať Meolu, alebo neviem koho invenčňejšieho. A okrem toho, to nebolo vyjadrenie, ako to možno vyznelo, to bola otázka, ktorú si nezodpovedal.

Ta vyhoretost Vaia a dalsich muzikantov ktori hraju dlhe roky ja normalna a prirodzena, nikto predsa nemoze cely zivot prekonavat sam seba a komponovat stale zaujimavejsiu, invencnejsiu , pripadne mozno technickejsiu muziku (alebo teda moze :) ale uz tomu nikto nebude rozumiet :), tu mi napadol Andrej Seban, volakedy som mal rad jeho pesnicky, jeho hru na gitaru, momentalne mam pocit ze sa snazi byt tak "invencny" ze to uz ani nie je muzika ale nieco co dufam ze teda aspon on chape).
Pre mna napr. taky Malmsteen (ak teda ideme porovnavat rockovych gitaristov) vyhorel po prvom albume, napriek tomu ze hra uzasne , hra stale to iste dokola.
Satriani to iste, ak si chcem vypocut Satrianiho , tak potom Surfing with the alien alebo The Extremist, novsie uz je stale to iste dokola a presne viem co bude hrat (melodia, to iste oktava hore, nejaka B cast, nejake legatove "satrianiovsky" frazovane solo, zasa melodia, nejaka obmena a koniec, rytmika hra stale nejaky sterilny rytmus).
A tak dalej a tak dalej.
Verim tomu ze po case pocuvania stale novych a novych nahravok tych gitaristov ktorych pokladas za invencnych by si chytil ten isty pocit, ze to proste zacina byt nuda, nicim ta to neprekvapi, vies dopredu co sa tam bude diat.
Tym som chcel napisat ze tu nechvalim Vaia (naopak, len ma mrzi ze sa od neho uz nedockame asi ziadnej prevratnej nahravky), ale to ze kazdy z tychto prvoligovych gitaristov je (alebo bol) niecim invecny, ked to zjednodusim, tak aspon tym ze je rozoznatelny medzi tymi milionmi dalsimi gitaristami, ze po dvoch taktoch vies ze aha : toto je Slash, toto je Meola, toto je Holdsworth, toto je Vai, Satriani, Halen, ....
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #217 kedy: 11. Október , 2009, 11:02:27 »

Pre mňa je S.Vai doska Eat em all s B.Sheehanom a DL Rothom. Tam sa mi páči jeho hra a podľa mňa tam mal aj najlepší zvuk...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #218 kedy: 11. Október , 2009, 13:08:12 »

ja ho neodcudzujem kvôli tomu, že má techniku, ja mám iba dojem, že mu chýba invencia  Som frajer

Semish dobre napisal. Vai ked prisiel, tak bol hudobny zjav. hudba, aku sme dovtedy nepoculi, navyse ebsolutne excelentne zahrana... na tych prvych doskach bolo vsetko, energia, emocie, technika, chlad, halucinacie... hlavne spominana Passion & warfare.

Satros podobne, zamladi sa nebal pustat kade tade, tiez napadity originalny melodik, aj ked uplne iny, ako Vai...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #219 kedy: 11. Október , 2009, 13:08:42 »

Pre mňa je S.Vai doska Eat em all s B.Sheehanom a DL Rothom. Tam sa mi páči jeho hra a podľa mňa tam mal aj najlepší zvuk...

tak ale to bol klasicky halenovsky bigbit...
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #220 kedy: 11. Október , 2009, 13:12:45 »

Tak tak.... Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #221 kedy: 11. Október , 2009, 13:32:11 »

marrtin - toto je 1990 skladba:



alebo toto je 1996:

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #222 kedy: 11. Október , 2009, 13:53:19 »

....



inak som si to prave vypocul po vela rokoch a vsak to je progrock jak vysity :) Poprocker - vypocuj, odmysli si onanie a povedz nam, ze ci je alebo nie  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #223 kedy: 11. Október , 2009, 14:25:40 »

inak som si to prave vypocul po vela rokoch a vsak to je progrock jak vysity :) Poprocker - vypocuj, odmysli si onanie a povedz nam, ze ci je alebo nie  Bavím sa skvele

Ja ti nevjem, mne to uz nic nehovori.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #224 kedy: 08. November , 2009, 20:50:00 »

Prave pozeram koncert Steve Vai - Where the Wild Things Are a mozem povedat, ze velkolepejsi koncert som nevidel, co sa tyka solo gitary Si píš!!!

 Zdravíčko Zdravíčko Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 52 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.1 sekund, 23 otázok.