Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 10:04:10
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: David Torn  (Prečítané 2920 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« kedy: 24. November , 2007, 20:32:16 »

 Experimentalny skladatel a gitarista s unikatnym pristupom k tvorbe skladby a k zvuku . Absolvoval kompozicne kurzy u Leonarda Bernsteina a tiez ho ovplyvnili hudobnici ako Jimmy Hendrix a freejazzovy saxofonista Ornette Colemann. Vo svojej tvorbe spaja prvky spontannej improvizacie s ambientne ladenou hudbou . Posobi v roznych hudobnych formaciach so svetovymi hudobnikmi , pise filmovu a symfonicku hudbu . V sucasnosti vydal novy album Prezens , ktory znie na kazdom koncerte inak a sam o sebe tvrdi , ze hra skor na kapelu ako na gitaru  :) , lebo na podiu sampluje jednotlive nastroje a tvori z toho nove hudobne plochy . Tu je link na jeho stranku s hudobnymi ukazkami k filmu, s kapelou atd.  http://www.davidtorn.net/

A pre odvaznejsich dve ukazky z koncertu:
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 24. November , 2007, 21:02:14 »

pozrel som si tu prvu ukazku z youtube..odporucam hlavne yesfanovi a progrockerovi,myslim,ze pri tomto zaziju orgazmus  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 25. November , 2007, 22:05:39 »

Citácia
Progrocker: Ale ved takto hrala kapela Island pred 30 rokmi.
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #3 kedy: 25. November , 2007, 22:29:25 »

YOU TUBE-to je niečo strašne toto už čo je to je ako v blaznivci maju hudobnu vychovu....ak sa toto niekomu pači tak už naozaj neviem čo je hudba...suverejne najhoršie čo som počul ,naša superstar to je normalne važne dielo... ?§!.
« Posledná zmena: 25. November , 2007, 22:34:05 od joe » Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 25. November , 2007, 22:48:51 »

YOU TUBE-to je niečo strašne toto už čo je to je ako v blaznivci maju hudobnu vychovu....ak sa toto niekomu pači tak už naozaj neviem čo je hudba...suverejne najhoršie čo som počul ,naša superstar to je normalne važne dielo... ?§!.
Na zdravie! Na zdravie! Na zdravie!
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 25. November , 2007, 23:35:51 »

Mne sa to paci, ale nie 9 minut takto. Ako take intro DO 3 minut pred nejakym inym songom, alebo ako nejaka medzihra by mi to sedelo viacej.
Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 26. November , 2007, 08:11:53 »

pozrel som si tu prvu ukazku z youtube..odporucam hlavne yesfanovi a progrockerovi,myslim,ze pri tomto zaziju orgazmus  Bavím sa skvele

Davida Torna uz pocuvam 10 rokov, Vlado...  :)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #7 kedy: 26. November , 2007, 08:15:32 »

To ale nemysliš važne to je hnus,to su ruchy nie prijemne zvuky,dychovka je ako pink floyd proti tomu...možno ako zvuky do filmov ktore vnimame inak ako hudbu..potom je pekna hudba aj pustena pračka,traktor,alebo strelba s gulometu Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #8 kedy: 26. November , 2007, 08:23:29 »

Kua ludia , nebudte lenivi a kuknite aj na ten prvy link co som sem hodil   Žmurk , na jeho int.stranku a kliknite na slovicko LISTEN , robi ovela rozmanitejsiu hudbu .  Tie ukazky z youtube su len jednou z jeho hudobnych podob , lebo ine som tam nenasiel .
« Posledná zmena: 26. November , 2007, 08:30:03 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 26. November , 2007, 08:26:49 »

ano, myslim to vazne...  :) a celkom vazne hovorim, ze torn je jeden z najlepsich a najzaujimavejsich gitaristov vsetkych cias...  :) museli by ste od neho pocut aj ine veci... potom by ste aj toto video vnimali v kontexte "jeho cesty" a nepripadalo by vam take "uletene"
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #10 kedy: 26. November , 2007, 08:31:36 »

...inak v poslednom cisle hudobneho casopisu Harmonie je s nim velmy zaujimavy rozhovor .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #11 kedy: 26. November , 2007, 08:47:31 »

u mna to nieje hudba ,ale zvuky čo samozrejme pre niekoho je hudba...mam rad Beethovena a nie ruchy.....ako som povedal použiva sa to vo filmoch...mne nevadi ked to niekto počuva je demokracia..... Na zdravie!
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 26. November , 2007, 10:58:41 »

No tie videa ma nejak zvlast neoslovili, ale tie ukazky na tej stranke su dost pop.ci Bacha na vec kamo!
« Posledná zmena: 26. November , 2007, 10:58:57 od midnightstranger » Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 26. November , 2007, 11:50:47 »

mam dosku "What means solid, traveller?" a ta je cela v dost velkej p*ci... teda z ineho vesmiru
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.