Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 22:14:54
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: bluesrocker-trosku bluesovej temy  (Prečítané 4421 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bluesrocker
okukávač

Príspevkov: 4


« kedy: 27. November , 2007, 10:04:54 »

ahoj gitaristi. Zdravíčko .premyslal som nad tym ci to sem hodit ale myslim ze kritika mi len prospeje. tak pocuvajte a piste co si o tom myslite.su to dve temy. tam kde niesu sola bude spev.je to na rychlo nahravane a techniku moc velmi neriesim tak ze tak.
prajem prijemne pocuvanie

http://www.upnito.sk/download.php?file=komplet_1_2.mp3&dwToken=44a70520a9ca006e6e31a173ceacbd17c
« Posledná zmena: 27. November , 2007, 20:07:21 od bluesrocker » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 27. November , 2007, 10:19:05 »

Moc bluesove sa mi to nezdalo. Tie rychlejsie veci ti zneli lepsie ako pomale. Gitaru som mal dobre naladenu?
Zaznamenané

Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #2 kedy: 27. November , 2007, 10:45:35 »

mne to nejde otvorit ten link :-(
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 27. November , 2007, 11:16:54 »

Jasne, ze to ma buducnost, len treba hrat a hrat :) Ja s tebou sucitim, som na tom podobne.
« Posledná zmena: 27. November , 2007, 11:17:15 od Martinlm » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 27. November , 2007, 12:57:50 »

takze myslis ze sa to da?

Všetko má budúcnosť. Záleží len na tebe, či bude taká istá ako prítomnosť, alebo bude svetlejšia, a v akom blízkom čase.   Žmurk
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 27. November , 2007, 13:22:02 »

Alebo to vezmi z opacneho konca, ako ja. Povedal som si, ze budem skor pankac, ako nejaky virtuoz :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 27. November , 2007, 15:24:04 »

Alebo to vezmi z opacneho konca, ako ja. Povedal som si, ze budem skor pankac, ako nejaky virtuoz :)

pozor - pankacom sa musis narodit alebo sa musis k pankacstvu dopracovat. stat sa pankacom z nudze je ojeb, ktory sa hned pozna...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 27. November , 2007, 15:32:25 »

bluesrocker - toto co si zahral nie je blues. nejaka 12tkove prvky tam sice citit, ale blues neni o tom, aby si dodrzal nejaku postupnost tonik, subdominant a dominant. blues sa da hrat totiz kludne aj 10 minut od jedneho akordu, ide o to podanie a precitenie hry.

k ukazke - naladit gitaru - to rozhodne. nikoho nezaujima vysvetlenie o doladeni alebo nedoladeni okatv ci coho... to ze to neladi je Tvoja vec, nie vec Tvojho nastroja.

inak samozrejme hraj, zmysel to urcite ma, pokial Ta to bavi. veci, ktore tam hras maju vo vacsine hlavu a patu a pokial ladia, tak zneju celkom slusne.

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 27. November , 2007, 17:00:46 »

je pravda ze mi to neladi..uz sa to chystam dlho zaniest niekomu na opravu.

ak by si sa ma spytal na moj sukromny a mozno velmi subjektivny nazor, povedal by som, ze s tym nastroj nema az tak vela spolocne - ze skratka to neladis ty, nie nastroj. co to je za gitaru ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 27. November , 2007, 17:57:20 »

no pokial predpokladame, ze mas spravne dostelovane oktavy na gitare, zanovne struny a dobre naladenu gitaru, tak aj tak sa da hrat falosne - nemyslim falosne ako nespravne noty v stupnici, ale falosne ako zle vytahovanie, pretlacanie alebo pretahovanie strun pri chatani tonov v polohach, atd... intonaciu ma clovek skratka hlavne v ruke, az potom v nastroji.

aj ked Jolana s napevno neprimontovanou kobylou je specificky pripad - uznavam :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 01. December , 2007, 10:22:59 »

V principe to je v dobre, ale mnohe tie tlmene tony su dost rozhadzane, ale neviem, lebo ten zvuk je dost nekonkretny. Miestami sa mi zda, ze ti tam len chcel spravit taky feeling.

Dobre cvicenie je na to take, ze vsetky riffy nahras na dva krat, raz do laveho a raz do praveho kanala a potom pocuvas, ci idu spolu, alebo sa rozchadzaju a na problemove miesta si davas vacsi pozor.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 01. December , 2007, 10:35:05 »

To ja neviem, to musis vediet ty. Urcite pocuvas vela hudby a pocujes v tej hudbe vela roznych prechodov v tom zmysle, ako sa striedaju jednotlive motivy, kde a s akymi prostriedkami dochadza k zmene nalady, skratka tie kompozicne zalezitosti. Tak ich skus nejako na zaciatok zreplikovat, alebo sa tie piesne naucit.
Zaznamenané

kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #12 kedy: 01. December , 2007, 11:14:05 »

no je to celkom ok, aj ked s chybami... niekedy sa mi zda ze nevies ako buchnut... ale to sa spravi, kazdopadne dobry jamtrack, tak uz si do toho robim sola.. vadilo by ti, keby som nahral do tvojho podkladu sola?  Som metlak
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 01. December , 2007, 11:30:13 »

Zdravíčko takze ked ste mi povedalli ze blues hrat neviem tak som presedlal na metal

A ked Ti povieme, ze ani metal nevies hrat, co nam zahras potom? Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #14 kedy: 01. December , 2007, 12:11:46 »

ale budem to hrat s kapelov...tak aby sa nestalo ze budeme hrat rovnake skladby na koncertoch Bavím sa skvele

nie nie.. ja len tak doma si dotoho daco pofidlikam.. lebo sa mi to celkom hodilo... chapes (mohla by byt aj normalne, ze spolupraca  ha ha ha)
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #15 kedy: 01. December , 2007, 16:17:58 »

tak potom to sem hod.som zvedavy co s toho nakoniec vznikne... Bavím sa skvele

no bude sranda
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.