Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 07:30:09
Strán: 1 ... 45 46 [47] 48 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Čo robíte okrem hrania na gitare?  (Prečítané 120700 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #690 kedy: 06. Október , 2015, 09:08:59 »


gule?  Bavím sa skvele


jj gule, prípadne vajcá  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #691 kedy: 06. Október , 2015, 10:18:15 »

... Rastliny ti prezimujú v miestnosti / niekde na chodbe, Habanero už mám takto prezimované asi 3 roky. V krajine z kadiaľ pochádzajú sú to v podstate trvalky....

zaujimave. mal som zato, ze su to jednorocne rastliny. ja som si tiez pestovaval kadeco, samozrejme nikdy nic takto zaujimave alebo znackove a vzdy to zakvitlo, zarodilo, zdohlo... stiplave mam rad, hranicu mam asi niekde tam, ze ked to uz stipe aj v riti pri srani, je to moc...
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #692 kedy: 07. Október , 2015, 07:54:20 »

zaujimave. mal som zato, ze su to jednorocne rastliny. ja som si tiez pestovaval kadeco, samozrejme nikdy nic takto zaujimave alebo znackove a vzdy to zakvitlo, zarodilo, zdohlo... stiplave mam rad, hranicu mam asi niekde tam, ze ked to uz stipe aj v riti pri srani, je to moc...
hento praveze v riti nestipe  Bavím sa skvele lebo to tak stipe ,ze sa to neda ani jest.Ti staci nozik, ktorym si to krajal oplachnut v gulasi alebo polievke a stipe cely gulas  Bavím sa skvele
V riti stipe ,praveze iba to ,coho vies zest kvantum.

inac Brmbolec, musim ti tu urodu pochvalit ,velice pekna  :)
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #693 kedy: 07. Október , 2015, 10:05:05 »

V riti stipe ,praveze iba to ,coho vies zest kvantum.
toto je presne ten typ informacii, pre ktore treba raz za cas zbehnut na toto forum. to sa inde nedozvies  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #694 kedy: 07. Október , 2015, 10:26:32 »

hento praveze v riti nestipe  Bavím sa skvele lebo to tak stipe ,ze sa to neda ani jest....

dobre vediet, ma to logiku, nenapadlo mi to... rovno idem na seminka-chilli.cz objednavat  Bavím sa skvele
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #695 kedy: 07. Október , 2015, 13:34:07 »

toto je presne ten typ informacii, pre ktore treba raz za cas zbehnut na toto forum. to sa inde nedozvies  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
skusenosti z praxe  Bavím sa skvele
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #696 kedy: 07. Október , 2015, 20:04:24 »


Mali natocit pokracovanie ako bolo na zachode, lebo prave chilli precitis minimalne dvakrat.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #697 kedy: 07. Október , 2015, 20:22:10 »

Vyborne, nasiel som tam kolegu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #698 kedy: 07. Október , 2015, 21:08:04 »

Mali natocit pokracovanie ako bolo na zachode, lebo prave chilli precitis minimalne dvakrat.

tuto to prave Brdo Prvy vysvetlil  Zdravíčko

hento praveze v riti nestipe  Bavím sa skvele lebo to tak stipe ,ze sa to neda ani jest.Ti staci nozik, ktorym si to krajal oplachnut v gulasi alebo polievke a stipe cely gulas  Bavím sa skvele
V riti stipe ,praveze iba to ,coho vies zest kvantum....
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #699 kedy: 08. Október , 2015, 22:05:24 »

inac Brmbolec, musim ti tu urodu pochvalit ,velice pekna  :)

díík :)
tu sú ešte nejaké staršie fotky čo som našiel vo foťáku:) Každý deň stiahli tak 8 x 1,5 l fláš vody. Zábava to bola polievať...


* hab1.JPG (107.53 KB, 800x600 - prehliadnuté 417 krát.)

* habanero2.JPG (132.46 KB, 800x600 - prehliadnuté 430 krát.)

* habanero.JPG (71.01 KB, 600x800 - prehliadnuté 424 krát.)

* ekrazit1.JPG (88.7 KB, 640x480 - prehliadnuté 429 krát.)

* ekrazit2.JPG (116.83 KB, 800x600 - prehliadnuté 431 krát.)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #700 kedy: 09. Január , 2016, 16:58:51 »

okrem nehrania robievam vselico...

teraz v zimnom obdobi je velka sranda zhadzovat motor z embecky... tie sanky maju velke opodstatnenie! foto spred roka.






ono je to sranda aj cez leto... aspon som sa krasne opalil  Bavím sa skvele




dalsia zaluba: robenie skodovych udalosti na autach  Zdravíčko




auta su sranda, hlavne rozoberat a skladat a nasledne rozmyslat, preco mi zostalo 30 srobov a auto bucha.  Na zdravie!
vybrať motor z embečky je 20 minútova záležitosť  to nie je záľuba  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #701 kedy: 09. Január , 2016, 17:15:41 »

Robím si srandu z cigánskych inzerátov :D


* Bez názvu.jpg (68.62 KB, 740x466 - prehliadnuté 316 krát.)
Zaznamenané
Jamina
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #702 kedy: 19. Február , 2016, 23:14:36 »

momentálne som si našla perfektnú zábavku, dieťa. Najlepšie sa mi pozdáva otázka, čo s voľným časom? Samozrejme nie mojim ale synovým. Ako oddych pre oboch ma napadlo isť na pár dní pozrieť tropický svet Tatralandia. Už sa neviem dočkať. Konečne trochu voľného času.  Bavím sa skvele


* 8cdc1867d3.jpg (380.19 KB, 1000x547 - prehliadnuté 267 krát.)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #703 kedy: 30. Máj , 2022, 19:11:51 »

Z roboty chodievame každý rok na pobyt, kde absolvujeme teambuilding aktivity, ktoré zabezpečuje vždy nejaká firma. Tento rok nám na takomto pobyte urobil prednášku z vlastnej iniciatívy aj náš kolega o životospráve z jeho pohľadu.

Večer pred odchodom na pobyt mi poslal správu, či nemám kameru a či by som to nenatočil. Tak kameru nemám žiadnu, ale dávnejšie som sa chvíľu bavil s natáčaním videa, ale to len tak na foťák alebo mobil, ale potom som sa na to vykašlal a upadlo to do zabudnutia.

Tak som pozrel do šuflíka, čo z toho obdobia tam nájdem. A našiel som kopec haraburdia, ktoré dnešné mobily strčia do zadku. A tak reku bude zábava a dačo skúsim. Uvažoval som, že bude lepšie keď toho zoberiem viac, ak by materiál z jedného nebol použiteľný, bude rezerva.

Nakoniec som vybral na natáčanie videa mobil iphone se, foťák canon powershot g7 x mark ii a Rollei Actioncam 400 - niečo na štýl chudobnej gopro. Na natáčanie zvuku som zobral diktafón Zoom Q3HD, ktorý svojho času prezentoval Petrucci. Zo sledovania YouTube viem, že najslabšou stránkou takýchto amatérskych záznamom z rôznych prednášok býva zvuk a že počuť všetko len nie prednášajúcich. A preto som sa na nahrávanie zvuku rozhodol použiť aj  bluetooth sluchátka, ktoré sa používajú s mobilom ako handsfree, čiže majú aj mikrofón. Toto sa nakoniec ukázalo ako celkom rozumná voľba. Hodil som to všetko do tašky, prihodil nejaké statívy, náhradné baterky, SD karty, nabíjačky.

Foteniu a filmovaniu sa teda nerozumiem, takže som "kamerky" čo do rozlíšenia, clony, času, zaostrovania a pod., nijak nenastavoval a nechal všetko na a. Kamery som rozmiestnil tiež len tak, že nejaké doprava a nejaké doľava. Neskôr, keď som strihal video, tak som si uvedomil, že som vlastne vôbec nevedel čo robím. Všetko som to pozapínal a nahrávalo sa.

Prednáška trvala cez dve hodiny, takže bolo treba meniť baterky. Canon a Rollei som mal tak "šikovne" nastavený, že sa vypínali, jeden každých 25min a druhý každých 30min. Do toho prestávky, SD karty, no zlé. Výsledkom tohto celého bolo, že v Canone som mal 7 súborov, v Rollei 5, v iphone 4, v Zoome 4 a v daľšom mobile kde bol zapnutý diktafón, ktorý nahrával zvuk zo sluchátok, 1 súbor. Toto všetko bolo treba synchronizovať, pospájať, atď.

Začal som so spracovaním zvuku. Veľká vec bola, že zvukový záznam zo sluchátok predstavoval jeden súbor a bola tam celá prednáška od začiatku po koniec aj s prestávkami. A tak som sa rozhodol, že všetko budem synchronizovať k tomuto záznamu. Kvalita zvukového záznamu zo sluchátok však nič moc a preto som to hodne upravil v Cubase. Bolo treba niekoľko EQ, niekoľko kompresorov, limiter a aj paralelné spracovanie a dokonca aj reverb. Veľmi máličko som potom k tomuto záznamu primiešal aj záznam zo Zooma a potom som ho na pár miestach zvýraznil pri otázkach z publika. Vzájomne sa tieto dva záznamy na časovej ose dosť rozchádzali, takže bolo treba veľa strihať a posúvať, čiže synchronizovať.

K takto vytvorenej zvukovej stope som potom pridal videá z jednotlivých zariadení, takže boli 3stopy videa aj zvuku a jedna stopa spracovaného zvukového záznamu z Cubase. Na toto som použil free soft na spracovanie videa Davinci Resolve 17. V Davinci sa dobre robí, nejakú časť synchronizácie videa a zvuku dokonca bolo možné urobiť aicky. Zbytok som urobil ručne, ale nebolo to až také strašné lebo v Davinci Resolve je možné zobraziť grafický priebeh zvukového záznamu a pretože zvuk bol nahratý aj na všetkých zariadeniach, ktoré točili video, tak to šlo relatívne ľahko.

Nakoniec bolo treba v Davinci Resolve videá postrihať. V podstate som len vyberal, že záznam z ktorej kamery sa bude premietať. Ten strih je na tom veľmi zaujímavá vec a celkom ma to bavilo. Spočiatku som to robil viac-menej náhodne, ale postupne som začal trochu rozumieť tomu, čo vlastne robím, nedajbože chcem.

Tak vám to sem zdieľam. Rozdelil som to na dve časti. Jednak tak bola koncipovaná prednáška a ľahšie sa to renderovalo a uploadovalo.



Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #704 kedy: 30. Máj , 2022, 19:26:57 »

keď som začal čítať, hneď ma napadol problém so synchronizáciou
Zaznamenané
Strán: 1 ... 45 46 [47] 48 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.115 sekund, 22 otázok.