Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
01. Október , 2024, 14:28:17
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Neziaduce rezonovanie v tele akustickej gitary  (Prečítané 6059 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
pcmca
nováčik
*
Príspevkov: 36



« kedy: 02. December , 2007, 21:05:45 »

Cavte. Pred dvomi dnami som kupil novu gitaru Yamaha CPX700. So zvukom gitary som spokojny (ved preto som si ju vybral), ale dnes rano ked som si v klude troska na nej hral, tak som zistil problem. Na najhrubsej strune E v polohach okolo osmeho prazca (najviac asi na tone C) som zacul cudne vibracie/rezonovanie, ktore su dost hlasne v pomere voci znejucemu tonu. Tak som to zacal skumat, a ked som hral tie tony bez brnkatka - palcom, tak som zistil, ze to vazne rezonuje a to dost. Som si povedal, ze mozno to je v strune, tak som skusil ton C na strune A, a zistil som, ze tam to robi tiez, ale uz menej hlasno (pravdepodobne preto, ze ta stuna ma troska menej basov/energie na vyvolanie tej neziaducej rezonancie). S toho dedukujem, ze je chyba v tele gitary, cize nie v prazcoch alebo v hmatniku. Este ma napodol srob v krku, ale ten to pravdepodobne nebude, lebo som nim aj hybal, lebo zvuk ide z oblasti odniekial spod kobilky/strunnika. Ked hram brnkatkom tak to nepocut natolko, pretoze zvuk je bohatsi na vyssie harmonicke.
Neviem co s tym mam spravit, ci to ist reklamovat, alebo co s tym.
Narychlo som nahral zvukovu ukazku v okoly tej osmej polohy. pridavam ju do prilohy.

* guitar.mp3 (1178.13 KB - stiahnuté 127 krát.)
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #1 kedy: 02. December , 2007, 22:03:18 »

odnes to gitararovi...ja by som zvolil pana neusera...alebo aj martina klemu...nojzer 0904 507902  a klema www.klema.sk
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 02. December , 2007, 22:14:39 »

Píše, že ju kúpil pred dvoma dňami a že je nová. Takže je ešte v záruke. Ak ku gitarárovi, tak len na to, aby si na nej zahral a skúsil určiť diagnózu.

Lacrosse - predpokladám, že ti je jasné, že akýmkoľvek zásahom do nástroja záruka padá.
Pri fungl novom nástroji kúpenom v obchode je tu jasný postup - reklamácia. Hoci je často komplikovaná, furt to je lepšie, ako priplácať si za opravu vady, za ktorú ručí predajca.
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #3 kedy: 02. December , 2007, 22:44:42 »

V tej gitare mas asi aj elektroniku, skontroluj ci su kabliky vo vnutri dobre upevnene a aj ulozisko baterky ci je v nom vsetko pevne prichytene.
Zaznamenané

FALLGRAPP
pcmca
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #4 kedy: 02. December , 2007, 23:11:09 »

V tej gitare mas asi aj elektroniku, skontroluj ci su kabliky vo vnutri dobre upevnene a aj ulozisko baterky ci je v nom vsetko pevne prichytene.
hej je to elektroaksticka gitara s elektronikou. taketo veci som kontroloval ako prve, ale aj tak dik za radu. kablik alebo ulozisko na baterku by ale aj tak taky zvuk nevydaval podla mna.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #5 kedy: 02. December , 2007, 23:15:15 »

no nieco tam rezonovat musi.. mna tak nalakali rezonujuce straplocky  :)
mozu to byt aj volne ladiace mechaniky, to uz som tiez zazil..
Zaznamenané

FALLGRAPP
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 03. December , 2007, 08:07:54 »

no nieco tam rezonovat musi.. mna tak nalakali rezonujuce straplocky  :)
mozu to byt aj volne ladiace mechaniky, to uz som tiez zazil..
mozu to byt aj struny rezonujuce o tie cudliky, ktorymi sa struna uchycuje v kobyle..aj mne to sem tam robi..na niektorych videach som videl, ze prave kvoli tomu sa koniec struny (s gulickou) zvykne trochu ohnut smerom ku krku aby sa potom nedotykal toho cudlika a nevydavalo to rozne pazvuky..
Zaznamenané
pcmca
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #7 kedy: 10. December , 2007, 10:34:42 »

skusil som uz vsetko. ale uz viem kde bude pravdepodobne problem. to bude rezonovat plosak v elektronike. musim to len niekedy rozobrat a poriadne podotahovat srobiky. a nejako to vytlmit, a tym sa pravdepodobne problemy odstrania. dik za rady
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 10. December , 2007, 10:50:13 »

Si si istý, že sa chceš rýpať v nástroji, ktorý je v záruke??
Zaznamenané

pcmca
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #9 kedy: 10. December , 2007, 10:56:57 »

no podla mna to nevyreklamuju. lebo tu istu gitaru maju aj v auparku, hral som na nej, tiez to robi. zopar kamosov ma ties elektro akustiky, a robia to tiez a  skoro presne v tych istych polohach - cize ked gitara najviac vibruje. a ked prihliadneme na to ze plosaky mozu mat dost podobne hrubky, tak je velmi pravdepodobne ze to bude to. neviem ci sa do toho budem pustat, ale aspon uz viem v com by to mohlo byt
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 10. December , 2007, 11:19:21 »

no podla mna to nevyreklamuju. lebo tu istu gitaru maju aj v auparku, hral som na nej, tiez to robi. zopar kamosov ma ties elektro akustiky, a robia to tiez a  skoro presne v tych istych polohach - cize ked gitara najviac vibruje. a ked prihliadneme na to ze plosaky mozu mat dost podobne hrubky, tak je velmi pravdepodobne ze to bude to. neviem ci sa do toho budem pustat, ale aspon uz viem v com by to mohlo byt

To, že to robí viacero nástrojov, ešte neznamená, že to je v poriadku. Obzvlášť na Slovensku. Ešte stále podľa mňa platí, že výrobcovia si nechávajú lepšie kusy na Západ a ku nám sa často dostáva druhá liga. Ja by som ako prvú skúsil tú reklamáciu a až potom by som riešil alternatívy.
Zaznamenané

pcmca
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #11 kedy: 10. December , 2007, 11:25:15 »

v tomto mas pravdu. len neviem. aj tak je to dost risk. peniaze som za to uz dal, a neviem - ktovie ako sa k tomu nastroju budu v tej reklamacii spravat, a mozu to dosr*t este viac ako to "je". co by som spravil potom
Zaznamenané
xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #12 kedy: 22. Január , 2008, 15:51:32 »

whuff.. no prisambohu.. tlac to na tu reklamaciu...
ked som kupoval gitaru vyberal som asi 5 hodin a nakoniec som vybral (epi joe pass)...zvuk ok a mala akurat traku ochranu foliu medzi floating kobylkou a telom ...vravel som si ako bude este lepsie zniet az ju dam prec...
a nebolo lepsie...zacala vibrovat po par dnoch ..  tak som sa s velkou vervou a vierou som sa pustil do skumania.. pri ktorom som sa akurat tak dopustil zasahov na nastroji vdaka kerym uz to nezreklamujem...
zacalo to strunikom (tailpiece) - myslel som ze to robi on - zohnal som ebenovy - vibracie ustali... ale po case zas... hladal som dalej.. jazzman povedal ze aj kobylka by mohla (bola tam taka ebenova s celkom unavenymi zarezmi..) vymenil som kobylku... asi budem musiet zohant lepsiu lebo tato si rada zavibruje obcas tiez - ale vacsinou sa to ustali a potom prestane...
prichadzali do uvahy samozrejme prazce nuz som dvihal struny az kym to neprestalo vibrovat... tiez pomohlo..
prekopal som elektriku a zviazal som volne vodice paskou aby viseli "vo vzduchu"..
nakoniec som nasiel najvacsiu pricinu v ramcekoch od snimacov.. akosi boli od vyroby urobene moc natesno na snimace takze sa to rozvibrovavalo.. a obcas znovu rozvibrovava ale to staci len jemne ich dotiahnut.. aj tak sa tam vsak (tak asi v jednej 2 polohach na hrubsich strunach) nieco objavi..
bol som z toho dost nestastny.. teraz ju dokazem celkom udrzat v dobrych medziach a zvuk sa mi paci.. obcas to zavibruje..
akurat..ale vies ako to napisal ten murphy..akurat vtedy ked stlacis "rec".... ;-)))

zaver... vykasli sa na to a utekaj povedz predavacovi ze xces nevibrujuci kus..a s trochou stastia nebudes musiet ist mojou cestou

(aj ked nie som nestastny vela som sa naucil;-)))

Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 23. Január , 2008, 22:16:39 »

neviem co tu lacrosse a spol. riesia. chalan kupil gitaru. MA TAM SNAD TEN ZVUK BYT? nema. potom predmet kupy neplni svoj ucel, zavada nebola zjavna a predajca je povinny ju odstranit alebo nahradit nezavadnym kusom. ak mu daju dalsi rezonujuci, kludne im tam moze chodit ako na klavir a oni maju povinnost to riesit. ak to nie su schopni vyriesit, musia vratit peniaze. treba byt len dostatocne asertivny a ide to. mne sa dokonca podarilo vytlct peniaze naspet aj z Batu, a to je este vyssia liga ojebov ako muziker.

ak je reklamacia problem, funguju idealne finty "mhm. takze mi to nevyreklamujete? v poriadku. mozete mi to dat na papieri?"
alebo rovno sa pochvalit kontaktom v televiznom spravodajstve. a ono ho ani netreba mat. kazda telka milerada rozjebe v spravach obchod, co porusuje zakon.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #14 kedy: 23. Január , 2008, 22:21:14 »

lacrosse a spol.
preco lacrosse a spol...ja som dal jeden prispevok ze by som to zaniesol gitararovi a rovno aj s kontaktom...mates a altostratus mali ovela viac...
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.288 sekund, 23 otázok.