Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Október , 2024, 14:25:26
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Neziaduce rezonovanie v tele akustickej gitary  (Prečítané 6056 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 23. Január , 2008, 22:33:18 »

preco lacrosse a spol...ja som dal jeden prispevok ze by som to zaniesol gitararovi a rovno aj s kontaktom...mates a altostratus mali ovela viac...
no to je fakt. ako diagnostika nie je gitarar zly napad. skor som myslel tak, ze rypat do toho je nerozum. cize -a spol.- nezahrnalo alta, ale matesa a 4oci
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 23. Január , 2008, 23:50:34 »

navrhujem adminom zmazat vstky prispevky okrem altovho a podobnym co radia reklamaciu, pretoze ide o zjavne "skodlive" rady.Ak to je v elektrike, nech ti to rozoberu v obchode ale ne ty. Netreba sa za kazdu cenu hrat na mec gaivera  Som za vodou kámo
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 24. Január , 2008, 02:35:39 »

... na mec gaivera  Som za vodou kámo
a) na mac gyvera
b) na mekgajvera

vyber si a oprav. jedno aj druhe bude vtipne. henten paskvil iba zbytocne prezradza, ze nevies ako sa to pise, lebo nevies po anglicky  Popiskujem si

(kto hadal, ze nemam co robit, uhadol. zerem, a jalove prispevky na forum su k jedlu idealne. lepsie nez novy cas  Bavím sa skvele)
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #18 kedy: 24. Január , 2008, 10:27:29 »

no to je fakt. ako diagnostika nie je gitarar zly napad. skor som myslel tak, ze rypat do toho je nerozum. cize -a spol.- nezahrnalo alta, ale matesa a 4oci
sa este raz lepsie pozri co som napisal..
som neradil ziadny zasah do gitary, len som uviedol mozne priciny rezonancie z vlastnej skusenosti!!
a keby to zrovna boli kabliky od elektroniky, tak osobne by som si ich zafixoval sam v priebehu desiatich minut namiesto vysvetlovania v predajni..

a cakam ospravedlnenie, lebo v opacnom pripade na teba poslem markizu...  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

FALLGRAPP
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #19 kedy: 24. Január , 2008, 10:31:43 »

iggy: podobne ako mates...zahnutie koncov strun (s tymi gulickami) je nehorazny zasah do gitary, bacha aby si potom daco nedojebabral, ked budes menit struny...  Na zdravie!
« Posledná zmena: 24. Január , 2008, 10:32:15 od styrioci » Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 24. Január , 2008, 10:53:39 »

Zahnutie koncov strún nieje zásah do nástroja, ale ak už niekto radí zafixovať káble od elektroniky, tak sa najprv treba do tej elektroniky dostať. Prinajmenšom odšróbovať nejaký kryt. A to už zásah do nástroja je. Škoda pre takú hovadinu riskovať padnutie záruky, nie?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #21 kedy: 24. Január , 2008, 11:01:21 »

preto cakam, ze sa mi zajtra iggy na koncerte v myslave ospravedlni a kupi mi pivo  Bavím sa skvele Na zdravie!
« Posledná zmena: 24. Január , 2008, 11:53:32 od styrioci » Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 24. Január , 2008, 11:50:55 »

a) na mac gyvera
b) na mekgajvera

vyber si a oprav. jedno aj druhe bude vtipne. henten paskvil iba zbytocne prezradza, ze nevies ako sa to pise, lebo nevies po anglicky  Popiskujem si

(kto hadal, ze nemam co robit, uhadol. zerem, a jalove prispevky na forum su k jedlu idealne. lepsie nez novy cas  Bavím sa skvele)
... a bude ti do mna jebat
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #23 kedy: 24. Január , 2008, 12:22:45 »

Zahnutie koncov strún nieje zásah do nástroja, ale ak už niekto radí zafixovať káble od elektroniky, tak sa najprv treba do tej elektroniky dostať. Prinajmenšom odšróbovať nejaký kryt. A to už zásah do nástroja je. Škoda pre takú hovadinu riskovať padnutie záruky, nie?
mal som na mysli kabliky v gitare - od snimaca do elektroniky a z elektroniky do výstupu.
a vobec, ak sa nerobi do gitary vazny zasah typu výmena elektroniky, alebo castí gitary, tak zaruka by platit mala...
ako mi niekto dokaze, ze ten kusok izolacky ktorým je káblik pripevnený k doske som tam dal ja a nie predavac, alebo cinanec vo fabrike??
a uz sme tu vsetci riadne OT a rozoberame tu slovicka kto co povedal.. MAZAT!!!!
Zaznamenané

FALLGRAPP
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 24. Január , 2008, 13:52:46 »

ale hosi ...  ha ha ha
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #25 kedy: 24. Január , 2008, 13:54:17 »

ale hosi ...  ha ha ha
BAN na teba  :)
Zaznamenané

FALLGRAPP
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #26 kedy: 24. Január , 2008, 17:48:44 »

Iggy: Je to MacGyver, jedno slovo, takze nemas pravdu
Beeee Beeee Beeee  Žmurk
Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #27 kedy: 24. Január , 2008, 17:49:53 »

Inak mne v elektrike ked hram nasucho tiez nieco dost rezonuje, a mam pocit akoby to znelo v krku. Je mozne ze by vystuha krku chytala take rezonacie?

Ako nevadi mi to, ked ju zapnem to nieje pocut, len ma to zaujima.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 24. Január , 2008, 18:21:55 »

hej, je mozne, ze je to vystuha a tie rezonancie sa mozu v konecnom dosledku vslijak prejavit (od nefunkcnosti samotnej vystuhy v pripade jej uvolnenia az po ovplyvnovanie sustainu a farby jednotlivych tonov).
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #29 kedy: 25. Január , 2008, 10:07:00 »

Aj ja mám dosť problém. Od leta mam novú elektro - akustiku Art&Lutherie. Po chvíľke v nej niečo málinko rezonovalo, ale neprekážalo to. Od včera to však už je na nevydržanie. Keď hrám, akoby tam niečo "hrkotalo" v prednej časti tela pri krku. Aj keď zo zadu mierne buchnem.
Neviete prosím, čo to môže byť? Určite mi do toho nič nepadlo.
Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.279 sekund, 23 otázok.