Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 15:48:42
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kde sa podeli slovenske korene ?  (Prečítané 6288 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« kedy: 03. December , 2007, 15:25:16 »

Zdravim, tak som zhodou okolnosti pocul jednu cimbalovku ako hrali stare slovenske klasiky v zlozeni kontrabas, cimbal a husle. Nie som historik a ani som to nejak extra neskumal ale myslim ze takato hudba, a podla mna dost ziva sa hravala po dlhe roky. Co myslite, je mozne ze sme na to uz zabudli alebo je to priodzeny vyvoj, ze sa uz nepokracovalo v tomto smere. Lebo priamy vplyv na nejakych terajsich hudobnikov som nepostrehol. Ak sa mylim tak ma opravte ale fakt mam pocit ze podstatna cast hudobnikov je hlavne ovplynena zo zapadu , vychodu a neviem odkial este, co je fajn ale z vlastnej kuchyne nist. Ja osobne neviem fakt akoby som na to nadviazal. Btw napadlo mi to ked som pocuval Lagreneho Gypsy projekt. Dajte co si o tom myslite.  Na zdravie!
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #1 kedy: 03. December , 2007, 17:20:46 »

Ja som pred rokmi počul veľmi dobrú kapelku volali sa Lekra, hrali fakt dobre, no používali rockové nástroje, ale vplyv slovenskej ľudovky tam bol v melodike. http://www.lekra.sk/
« Posledná zmena: 03. December , 2007, 17:41:44 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
doom
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 03. December , 2007, 17:30:32 »

ake korene mas na mysli? u nas na orave je plno suborov, ludovky? folklor? rock?  korene ako roots bloody roots? korene prekliate korene? Fuuha zíram
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 03. December , 2007, 18:26:32 »

Zdravim, tak som zhodou okolnosti pocul jednu cimbalovku ako hrali stare slovenske klasiky v zlozeni kontrabas, cimbal a husle. Nie som historik a ani som to nejak extra neskumal ale myslim ze takato hudba, a podla mna dost ziva sa hravala po dlhe roky. Co myslite, je mozne ze sme na to uz zabudli alebo je to priodzeny vyvoj, ze sa uz nepokracovalo v tomto smere. Lebo priamy vplyv na nejakych terajsich hudobnikov som nepostrehol. Ak sa mylim tak ma opravte ale fakt mam pocit ze podstatna cast hudobnikov je hlavne ovplynena zo zapadu , vychodu a neviem odkial este, co je fajn ale z vlastnej kuchyne nist. Ja osobne neviem fakt akoby som na to nadviazal. Btw napadlo mi to ked som pocuval Lagreneho Gypsy projekt. Dajte co si o tom myslite.  Na zdravie!

Pre mna cimbal nie su korene. Pod tym si skor predstavim Travnice a zabity den v BA, ked som sa snazil kupit CDecko na tuto temu.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #4 kedy: 03. December , 2007, 18:30:49 »

Je to jednoznačne ťažko šíriteľný smer,ale keby si veľmi chcel tak toho nájdeš takú hŕbu že sa zblázniš.....ja to viacmenej študujem tak som v kontakte s takýmito "koreňmi" každý deň dokonca mám spolužiaka cimbalistu.
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 04. December , 2007, 14:16:46 »

nemylsim si ze tu nieco vymiera... Len sa asi nepohybujes medzi ludni co take veci hraju. Si zober aj napriklat terajsi smer World music, tak napriklad taka skupin Druzina, maju velmi dobre rockovo aj inak zanrovo ladeny slovensky folklor. A takychto pripadov sa da najst dost vela.
Len sa treba pohybovat v tych sferach;)
 A to ze sa u nas nedaju zohnat CDcka nie je vobec nic nove, na nasom trhu je velmi malo veci, setko si musi clovek objednavat...
Zaznamenané

marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #6 kedy: 04. December , 2007, 14:24:16 »

nemylsim si ze tu nieco vymiera... Len sa asi nepohybujes medzi ludni co take veci hraju. Si zober aj napriklat terajsi smer World music, tak napriklad taka skupin Druzina, maju velmi dobre rockovo aj inak zanrovo ladeny slovensky folklor. A takychto pripadov sa da najst dost vela.
Len sa treba pohybovat v tych sferach;)
 A to ze sa u nas nedaju zohnat CDcka nie je vobec nic nove, na nasom trhu je velmi malo veci, setko si musi clovek objednavat...
toto by ma celkom zaujímalo, máš dáke nahrávky, trebárs tej Družiny?
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 04. December , 2007, 14:53:02 »

neni taka skupina nahodu aj arzen?
Zaznamenané

peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #8 kedy: 04. December , 2007, 15:19:57 »

odporucam squelu kapelku Hrdza, nedavno som bol na koncerte

http://www.hrdza.sk/

Zaznamenané
traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #9 kedy: 04. December , 2007, 16:25:07 »

odporucam squelu kapelku Hrdza, nedavno som bol na koncerte

http://www.hrdza.sk/



pocuval som tie ukazky a je to perfektne   Na zdravie!
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 04. December , 2007, 17:13:54 »

marrtin- zial nemam, ale Druzinaci maju ukazky na stranke www.druzina.info  Moja najoblubenejsia ja "Nam,nam" Žmurk
Aj hrdza je dobra kapela, Arzen taktiez :) Bratislavska skupina Arcus tiez stoji za povsimnutie. Ja sa moc v tomto neorientujem, ale vzdy si rad vypocujem nieco podobne :)
Zaznamenané

doom
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 04. December , 2007, 18:07:49 »

vrbovske vrby live, mozno ti to pomuoze... mne sa pred ocami ukazuje stredoveky hostinec, tucne kucharky a slama, vino a meso, alebo naopak, skrkanie v zaludku od hladu, brrrrr, stredovek,  http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1097296883-ladi-neladi/406234100061006-06.10.2006-21:55-xavier-baumaxa-vrbovske-vrby.html
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #12 kedy: 06. December , 2007, 11:02:25 »

jo dik za info, presne toto som mal na mysli. nie muzealnu reprodukciu hudby co sa hravala kedysi. ale sucasnu hudbu, ktora z toho vychadza. No ak mate dalsie links tak dajte. Hrdza a hlavne ta druzina zneli , sice len z ukazok , dobreee.
« Posledná zmena: 06. December , 2007, 11:05:18 od bubla15 » Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #13 kedy: 06. December , 2007, 11:08:11 »

a tie vrby, respect, ale to nee
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #14 kedy: 06. December , 2007, 11:33:59 »

ja si myslim že sa vždy kopčila muzika aj pred sto rokmi sa snažili hrat muziku zo zapadu...korene su stare ludovečky... ala tri dni ma nahanali"aj to si myslim, že to bola taka rychla vypoved s emociami,alebo uspavanky, lebo rano na panske..Na zdravie!
« Posledná zmena: 06. December , 2007, 12:22:15 od joe » Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #15 kedy: 06. December , 2007, 12:24:18 »

To vobec nevadi ze to nejak vymiera. Ludia to nechcu hrat lebo maju uplne inu kulturuako vtedy, a sem to proste nepatri. Ta druzina a hrdza mi pridu viac umele ako nejake realne korene slovenskej hudby..  co su realne korene? co je prave slovensko? 
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #16 kedy: 06. December , 2007, 12:36:47 »

asi tak nejak Na zdravie!
Zaznamenané

marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #17 kedy: 06. December , 2007, 13:22:10 »

To vobec nevadi ze to nejak vymiera. Ludia to nechcu hrat lebo maju uplne inu kulturuako vtedy, a sem to proste nepatri. Ta druzina a hrdza mi pridu viac umele ako nejake realne korene slovenskej hudby..  co su realne korene? co je prave slovensko? 
všetko je umelé, všetko z niečoho vychádza, nič žiaden štýl, smer nevznikol z ničoho, ale mal svojho predchodcu, ale páči sa mi, že sa niekto snaží priblížiť k niečomu čo tu bolo a zniká len preto, že sa všetci opičia po tom čo je vonku...asi tak a niekto vie podať niečo čo tu bolo a nieje tam vonku, tak môžme byť zaujímaví aj pre tých vonku, lebo keď budeme iba kopírovať tých vonku, nebudeme pri tej tuctovosti až tak zaujímavý ako keby sme priniwesli niečo neokukané, lepšie povedano neopočúvané
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #18 kedy: 06. December , 2007, 13:56:16 »

Lenze my uz nejaky ten patek zijeme dost podobne jak "ti vonku", tak nam je aj hentak robit hudbu celkom prirodzene.. ale ako slovensko mame stale svoje specifikum oproti zapadu - SME STRASNE SLABI NAPICU... ale potencial tu samozrejme je, ono sa to zacne aj tu pekne rozbiehat podla mna...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 06. December , 2007, 16:01:55 »

ono sa to zacne aj tu pekne rozbiehat podla mna...

To uz pocuvame tak 50 rokov. ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 06. December , 2007, 16:47:20 »

... co je prave slovensko? 

vysmiaty Vladimir Meciar a za nim svajciarske kopce  Som metlak
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #21 kedy: 06. December , 2007, 16:51:20 »

vysmiaty Vladimir Meciar a za nim svajciarske kopce  Som metlak

skor bankove vypisy zo svajciarskych uctov
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #22 kedy: 06. December , 2007, 17:03:32 »

Lenze my uz nejaky ten patek zijeme dost podobne jak "ti vonku", tak nam je aj hentak robit hudbu celkom prirodzene.. ale ako slovensko mame stale svoje specifikum oproti zapadu - SME STRASNE SLABI NAPICU... ale potencial tu samozrejme je, ono sa to zacne aj tu pekne rozbiehat podla mna...
kto je my? veľké stádo....fandím kapelám ktoré skúšajú a hľadajú niečo čo treba oprášiť od prachu, ani ja neviem hrať ako tí odvážlivci...a neviem čo máš pod vetou: ,,ono sa to zacne aj tu pekne rozbiehat podla mna..." na mysli
« Posledná zmena: 06. December , 2007, 17:20:14 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.