Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 14:32:44
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Konvolucia alebo ako nahradit gitarovy box  (Prečítané 129505 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #345 kedy: 18. Jún , 2014, 17:09:50 »

To akoze ked ma clovek moznost ist do sterea a chce pouzit stereo ping pong delay tak mu to aj tak ozvucis na mono?  Bavím sa skvele
Jasné, že nie, ale keď mal ten istý signál v dvoch rôznych aparátoch a považoval to za stereo...
Raz jeden chcel stereo, že naľavo mikrofón a napravo linka z ampu (bez kabinetného simulátora, samozrejme).

Ale napr flanger, (keď je v jednom kanáli priamy a v druhom oneskorený signál) znie na stereo dobre iba v strede a na mono všade, tak si vyber!
« Posledná zmena: 18. Jún , 2014, 17:12:26 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #346 kedy: 14. August , 2014, 16:07:16 »

neviem kam inak to dat, celkom fajn produkt od Laney

http://www.laney.co.uk/products/product_details/162

aktivna umela zataz rovno s monitorom, cena cca 300 eur
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #347 kedy: 22. Máj , 2015, 12:26:42 »

Novy IR loader z Ruska http://amtelectronics.com/products/fx-pedals/amt-pangaea-cp-100-compact-ir-player-cabinet-emulator-and-eq-/

Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #348 kedy: 10. Február , 2016, 14:27:17 »

Tu su nejake pouzitelne impulzy. Okrem impulzov je tam aj zopar starsich vst pluginov na simulacie aparatov a aj plugin pre tie impulzy...

http://www.mediafire.com/download/d8yi6vtrrpqww8d/Heavy+Metal+Guitar+Mix+Package+%28Scorge120%29.zip

Ten link som nasiel v popisku tohoto videa . ..

Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #349 kedy: 11. Jún , 2016, 18:37:12 »

Chcem sa spytat, ci to tu realne aj niekto ma, pripadne to aspon skusal.

Su hrania, kde mam problem nosit si kombo, tak rozmyslal som, ze to skusim cez Bogner Red pedal, pripadne Plexitone priamo do tejto srandy a cez linku vonku. Axe mam doma v racku a nechce sa mi to stale vytahovat. A hlavne - ako pisem, potrebujem to vsetko spratat do jedneho vaku. Niekedy.

Mate nejaky iny navrh? Trebars tuto Piťko ukazuje - - 9:45
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #350 kedy: 11. Jún , 2016, 19:59:28 »

Bežný pedál napriamo zrejme nebude hrať tak ako by si asi očakával, účel by to ale splnilo. Skôr by si to pýtalo nejaký pedál ktorý dáva line signál a tvári sa ako preamp (určený do returnu slučky), napr krabičky od AMT. To by už bol plne použiteľný zvuk do PA
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #351 kedy: 11. Jún , 2016, 20:23:03 »

Bežný pedál napriamo zrejme nebude hrať tak ako by si asi očakával, účel by to ale splnilo. Skôr by si to pýtalo nejaký pedál ktorý dáva line signál a tvári sa ako preamp (určený do returnu slučky), napr krabičky od AMT. To by už bol plne použiteľný zvuk do PA
Praveze bude, ale nie napriamo, lebo samozrejme, ze ked dam pedal do linky, tak bude hrat nahovno. Zato pisem cestu: gitara - preamp pedal (Bogner red, Plexitone, Tonebone, Okko diablo, atd... momentalne mi viac nenapada a su to v podstate preampy) a nejaky speaker simulator a to vsetko rovno do linky. Nasledne sa pridat do odposluchu. Vsak v podstate takto funguje x digitalnych preampov. Len ja to chcem mat skrz pedale, kvoli kompaktnosti a skladnosti.

Mozno pisem chujoviny, lebo sa do toho nevyznam, ale takto by som to chcel. Lebo napr. tomu Pete-ovi to takto funguje, aspon vo videu a konkretnej ukazke.
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #352 kedy: 11. Jún , 2016, 20:27:12 »

Chcem sa spytat, ci to tu realne aj niekto ma, pripadne to aspon skusal.

Su hrania, kde mam problem nosit si kombo, tak rozmyslal som, ze to skusim cez Bogner Red pedal, pripadne Plexitone priamo do tejto srandy a cez linku vonku. Axe mam doma v racku a nechce sa mi to stale vytahovat. A hlavne - ako pisem, potrebujem to vsetko spratat do jedneho vaku. Niekedy.

axe fx uz nemas? torpado je predrazena vec, amt ma daleko prijatelnejsiu cenu. ak to funguje rovnako dobre (a nevidim dovod preco by nemalo) tak by som sa nebal do toho ist. potom ked ta to omrzi po par mesiacoch tak to odkupim od teba  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #353 kedy: 11. Jún , 2016, 20:33:05 »

axe fx uz nemas? torpado je predrazena vec, amt ma daleko prijatelnejsiu cenu. ak to funguje rovnako dobre (a nevidim dovod preco by nemalo) tak by som sa nebal do toho ist. potom ked ta to omrzi po par mesiacoch tak to odkupim od teba  Bavím sa skvele
AMT uz vidim doma na stole... nejak som zacal verit tejto znacke. Wah od nich patri medzi moje najoblubenejsie a to nehovorim o konstrukcii jak ruske odhodlanie.

Axe mam, vyborne stale, ale chcem "krabickovy system".  :)

To AMTcko ma aj vyborne features, jednoduche, tesia ma presety, EQ, USB, atd... Proste das to do pedalboardu a nic neriesis.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #354 kedy: 11. Jún , 2016, 20:37:55 »

...
Mozno pisem chujoviny, lebo sa do toho nevyznam, ale takto by som to chcel. Lebo napr. tomu Pete-ovi to takto funguje, aspon vo videu a konkretnej ukazke.

podla mna nepises chujoviny, dobre premyslas a mne sa to vidi ako dobra cesta. nemam sice skusenosti s takouto externou srandou, ale ta ruska vec vyzera fajn, neviem si predstavit, preco by to nemalo fungovat, konvolucia je hotova overena vec.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #355 kedy: 11. Jún , 2016, 20:42:32 »

podla mna nepises chujoviny, dobre premyslas a mne sa to vidi ako dobra cesta. nemam sice skusenosti s takouto externou srandou, ale ta ruska vec vyzera fajn, neviem si predstavit, preco by to nemalo fungovat, konvolucia je hotova overena vec.
:) Na zdravie!

Nevidel som vela gitaristov takto hravat, ale napr. skusal som to cez Axe uz, kde cesta bola nasledovna: Gitara - Plexitone - Axe fx (predny input) a v Axe len cabsim s Mesou. Znelo to vazne popici. Mozem dat aj nejaku ukazku.

Hlavne sa obavam miestnych odposluchov, lebo co hranie, to vzdy prekvapenie. Idealne nosit svoj, ale to sme uz zasa tam, kde sme boli - nosit tazke veci.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #356 kedy: 11. Jún , 2016, 20:44:59 »

...Hlavne sa obavam miestnych odposluchov, lebo co hranie, to vzdy prekvapenie. Idealne nosit svoj, ale to sme uz zasa tam, kde sme boli - nosit tazke veci.  Bavím sa skvele

myslis in-ear system pre celu kapelu?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #357 kedy: 11. Jún , 2016, 20:47:53 »

myslis in-ear system pre celu kapelu?
S danou kapelou nehram cez inear, ale cez tlakove monitory.

Svoj, som myslel riadny monitor s reprakom, nie sluchadla.
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #358 kedy: 11. Jún , 2016, 20:51:06 »

ty sa ale mozes napichnut na in-ear, aj ked ostatni clenovia idu cez monitory, nie? (ja len ze si spominam, ze si kedysi vychvaloval hranie cez inear a ja zrovna riesim toto pre kapelu)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #359 kedy: 11. Jún , 2016, 20:54:06 »

ty sa ale mozes napichnut na in-ear, aj ked ostatni clenovia idu cez monitory, nie? (ja len ze si spominam, ze si kedysi vychvaloval hranie cez inear a ja zrovna riesim toto pre kapelu)
Mozem, ale nechcem. Hraval som roky na inear a momentalne sa tesim z "bordelu" na podiu. Ale urcite odporucam. Ak mas kvalitne sluchadla a celkovo kvalitny system, tak je cela kapela krasne citatelna. Jak z CDcka. S tlakovym monitorom sa to absolutne neda porovnat, aj ked mne sa to teraz takto paci.  Bavím sa skvele Uvidime casom, bolo by to samozrejme najidealnejsie riesenie. Aspon pre mna.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.259 sekund, 22 otázok.