Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
24. Apríl , 2024, 23:54:41
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Konvolucia alebo ako nahradit gitarovy box  (Prečítané 129456 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #360 kedy: 12. Jún , 2016, 09:40:24 »

:) Na zdravie!

Nevidel som vela gitaristov takto hravat, ale napr. skusal som to cez Axe uz, kde cesta bola nasledovna: Gitara - Plexitone - Axe fx (predny input) a v Axe len cabsim s Mesou. Znelo to vazne popici. Mozem dat aj nejaku ukazku.

Pokial ti toto fungovalo dobre, tak s tou krabickou to bude na rovnakom impulze presne rovnake :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #361 kedy: 12. Jún , 2016, 09:58:36 »

Pokial ti toto fungovalo dobre, tak s tou krabickou to bude na rovnakom impulze presne rovnake :)
No len dve veci ma zaujimaju:

- Nevadi, ak output je na jack a nie na kanon? Ako to je potom so symetriou/nesymetriou? A taktiez - potrebujem DIbox, ci? Kym som hraval na Axe, tak som to nemusel riesit, myslim tieto otazky, pretoze Axe ma v sebe DIbox a taktiez aj kanon, cize balanced output.

- Lenze takto mi to hra doma cez moje monitory/zvukovku v stereo zapojeni, netusim ako to bude hrat live, ale tak... naberiem viac IRiek a budem skusat.

Pytam sa jak maly... ale zalezi mi na tom :)

btw, aha -
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #362 kedy: 12. Jún , 2016, 10:15:19 »

Na prvu zalezitost som nasiel riesenie, ako je aj uvedene v navode:



:)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #363 kedy: 12. Jún , 2016, 10:45:58 »

je otazne, ci input na Axe, aj ked si povypinal vsetky efektove sekcie, ze ci je to porovnatelne s tym, co ma zvukar ako input na pulte. myslim si, ze ani nie. pytam sa totiz, ci output z Plexitone je vhodny pouzit do linkoveho dalsieho vstupu alebo ci je vhodny skorej do gitaroveho vstupu zosiku. to je totiz jedine, co je v tejto debate dolezite.

da sa Plexitone strcit rovno do najobycajnejsieho line in na zvukovke ? a staci potom uz len impulz a je to hotovy zvuk ? ak hej, tak neni co dalej riesit a debata ci kanon alebo jack alebo symetricke alebo redukcia ... ... nema vobec ziaden zmysel (to nema inak aj tak ... )
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #364 kedy: 12. Jún , 2016, 11:02:01 »

je otazne, ci input na Axe, aj ked si povypinal vsetky efektove sekcie, ze ci je to porovnatelne s tym, co ma zvukar ako input na pulte. myslim si, ze ani nie. pytam sa totiz, ci output z Plexitone je vhodny pouzit do linkoveho dalsieho vstupu alebo ci je vhodny skorej do gitaroveho vstupu zosiku. to je totiz jedine, co je v tejto debate dolezite.

da sa Plexitone strcit rovno do najobycajnejsieho line in na zvukovke ? a staci potom uz len impulz a je to hotovy zvuk ? ak hej, tak neni co dalej riesit a debata ci kanon alebo jack alebo symetricke alebo redukcia ... ... nema vobec ziaden zmysel (to nema inak aj tak ... )
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #365 kedy: 12. Jún , 2016, 11:44:09 »

Samotny IR-loader by som ja pouzil az za koncovymi lampami (medzi Ampom a CABinetom) ako nahrada reprak+mikrofon. Vsak tak je to vymyslene.
Zariadenia ako CAB Torpedo nie je len IR loader, ale aj PowerAmp Simulator - to, co mi na krabickach do IR chyba: kompresia a skreslenie koncaka.

Ked si skusal Plexitone len cez IR v AxeFx-Ultra, nebolo pocut hlasitosne rozdiely ked si zahral džn-džn a potom povedzme nejake vysoke tony? Zrovna Plexitone v basoch pomerne skáče pri staccatach a ten PowerAmp ho skomprimuje. Rovnako zvuk komprimuje ako aj skresluje. (V Axe-Fx sa tato funkcia vola tusim SAG. Je to simulacia skreslenia a kompresie koncoveho zosilovaca a repraka).


PS: U Fractal bol najskor AMP ako simulacia preampu a powerampu a CAB bol IR plus kompresia reprobedne. Co sa casom ukazalo ako nevyhoda, pokial chces kombinovat rozne zariadenia dohromady. Teraz je to spravene tak, ze AMP je simulacia preampu, powerampu, kompresie reprobedne a CAB je len IR loader - cize akoby viackanalovy graficky EQ.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #366 kedy: 12. Jún , 2016, 11:55:05 »

Ja som skusal velakrat board do tech21 british kde bol nastaveny clean a zap sp.sim a pohoda do linky, tak som ho hned zaclenil do boardu. Keby odisiel amp tak v klidku dohram cez tech.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #367 kedy: 12. Jún , 2016, 16:08:13 »

Samotny IR-loader by som ja pouzil az za koncovymi lampami (medzi Ampom a CABinetom) ako nahrada reprak+mikrofon. Vsak tak je to vymyslene.
Zariadenia ako CAB Torpedo nie je len IR loader, ale aj PowerAmp Simulator - to, co mi na krabickach do IR chyba: kompresia a skreslenie koncaka.

Ked si skusal Plexitone len cez IR v AxeFx-Ultra, nebolo pocut hlasitosne rozdiely ked si zahral džn-džn a potom povedzme nejake vysoke tony? Zrovna Plexitone v basoch pomerne skáče pri staccatach a ten PowerAmp ho skomprimuje. Rovnako zvuk komprimuje ako aj skresluje. (V Axe-Fx sa tato funkcia vola tusim SAG. Je to simulacia skreslenia a kompresie koncoveho zosilovaca a repraka).


PS: U Fractal bol najskor AMP ako simulacia preampu a powerampu a CAB bol IR plus kompresia reprobedne. Co sa casom ukazalo ako nevyhoda, pokial chces kombinovat rozne zariadenia dohromady. Teraz je to spravene tak, ze AMP je simulacia preampu, powerampu, kompresie reprobedne a CAB je len IR loader - cize akoby viackanalovy graficky EQ.

 jo podla mna by stacilo kupit ten ehx magnum a za to zavesit ten IR loader. http://www.ehx.com/products/44-magnum
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #368 kedy: 12. Jún , 2016, 16:21:34 »

daval jsem to tu jinde, tak ted v tom pravem tematu



ted zrovna skladam pedalboard, kdy zkreslena kytara pojede pres Logidy krmena multakem Zoom
(nebude to hlavni zvuk, tak to pude vydrzet.... samozrejme to bude nesrovnatelne lepsi nez ze samotneho multaku)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #369 kedy: 12. Jún , 2016, 17:46:48 »

Samotny IR-loader by som ja pouzil az za koncovymi lampami (medzi Ampom a CABinetom) ako nahrada reprak+mikrofon. Vsak tak je to vymyslene....

ono zalezi od preampu. osobne mi trebars na markovskom preampe nechyba vobec nic, s impulzom je to hotove a basta. jasne ze iny typ bude inac, trebars JCM-skovsky typ zvuku si bez podpory koncovych lamp moc predstavit neviem ... zato som sa pytal Branka na ten Plexitone, ze jako to je vymyslene a co vsetko to k vysledku potrebuje ...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #370 kedy: 12. Jún , 2016, 19:18:29 »

ono zalezi od preampu. osobne mi trebars na markovskom preampe nechyba vobec nic, s impulzom je to hotove a basta. jasne ze iny typ bude inac, trebars JCM-skovsky typ zvuku si bez podpory koncovych lamp moc predstavit neviem ... zato som sa pytal Branka na ten Plexitone, ze jako to je vymyslene a co vsetko to k vysledku potrebuje ...
Jasne, su typy preampov (mal som Triaxis) ktore fungovali aj s obycajnym IR.
Len som chcel reagovat na fakt, ze nie vsetky preampy a urcite nie krabicky nahradia spravanie sa preamp+poweramp. Zvacsa taketo preampy nehraju do ozajtnych ampov nijak famozne. (Na ucho je to dost prekompresovane).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #371 kedy: 12. Jún , 2016, 19:24:33 »



toto nema chybu. podla mna mas odpoved - kup rusku IR krabicku a mozes hrat a vsetkym tvrdit, jak su tie lampy nenahraditelne  Ja som čert..
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #372 kedy: 12. Jún , 2016, 19:31:06 »

Velmi kratucke ukazky, kde cesta je gitara - Bogner blue - Axe fx (len CAB Cali model, 57cka mic) - zvukovka.

Mne sa to dost pozdava. Hraje sa na to fajn.

* Bogner Blue Mono.mp3 (614.2 KB - stiahnuté 138 krát.)
* Bogner Blue Stereo.mp3 (614.2 KB - stiahnuté 142 krát.)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #373 kedy: 12. Jún , 2016, 19:41:57 »

A to iste, ale Empress Multidrive.

* Empress Stereo.mp3 (527.47 KB - stiahnuté 133 krát.)
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #374 kedy: 12. Jún , 2016, 20:07:04 »

A to iste, ale Empress Multidrive.
toto znie fajne  Na zdravie!

PS: Daj este na porovnanie ten Plexitone
Zaznamenané
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.