Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:36:55
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Greco Super Sounds SE700  (Prečítané 5699 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« kedy: 07. December , 2007, 21:47:55 »

Chcem spravit preview gitary ktora mi dnes prisla, nez bude na nu spachana recenzia aj s ukazkami. Kto ma pozna aspon trosku, tak vie ze vacsina japoncov na fore presla mne cez pazur. Je to zopar fernandesov, vintage yamahy a teraz druhe greco. Kazda jedna gitara z japonskej produkcie mala vlastny charakter a prednosti, len si treba vybrat ten spravny kus. Ja vlastnim 1976 Fernandes Burny Custom - je vlastne uplne prvym kusom, ktory toto cele zacal. Predposledny kus, tiez greco skoncil u progrockera - ktory zatial predaj nechysta (ktovie ako dlho).
Za ten rocik pozorovania musim priznat, ze si ma japonske nastroje uplne ziskali a tak isto narastli na cene v priemere o 100-150$ na kuse. Takze kupujte kupujte, nez sa to nevysplha ako tokai nad 1000$.

A teraz uz slubena preview:

Jedna sa o Greco SE 700 - super sounds z 1977, pricom stratocastrov znaly ihned uvidi, ze sa jedna o beznu koncepciu jasenoveho tela a javoroveho krku (s lepenym javorovym hmatnikom, presne ake preferoval Jimi Hendrix). Je to kopia stratocastera z obdobia CBS 1965 - 1971, nez presli na 3 srobove uchytenia krku a vystup tiahla na krku. (fotka 5.) Krk je klasicky s prijemnym profilom, typickym pre pre originaly, reissue a zrejme aj kopie tejto ery. Telo natural z 3 kusov. Co ma neuveritelne potesilo je ashtray na kobylku, ktory je vpodstate jedinym exemplarom ktory mi bol dodany. Na Fernandesa nesedi, zistil som ze kamene kobylky maju iny rozmer. Snimace, potaky a ostatok hardwaru je povodny, nic nemenene. Mechaniky funguju precizne, pri pakovani drzia ladienie, prepinac je klasika 3 polohovy. Je osadeny 3x singlom Excel, co bol aj dovod preco som zohnal prave tento kus. Od roku 1980 sa davali ine snimace a uz nehrali tak dobre ako tieto.
Zvuk zatial nemozem objektivne posudit, pretoze sa mi potvrdilo ze skusat fendrovite gitary nasucho je nezmysel. Treba aparat a vypocujem vysledok, zajtra moja plexina nebude zhovievava  Som frajer Akurat ako kazda jasenova gitara, ma vyborny sustain. A teraz fotky, nech je na co pozerat.



Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 07. December , 2007, 21:52:00 »

fotky v normalnej velkosti
http://gitaristi.sk/files/roberto/greco700/1.JPG
http://gitaristi.sk/files/roberto/greco700/2.JPG
http://gitaristi.sk/files/roberto/greco700/3.JPG
http://gitaristi.sk/files/roberto/greco700/4.JPG
http://gitaristi.sk/files/roberto/greco700/5.JPG
http://gitaristi.sk/files/roberto/greco700/6.JPG
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 08. December , 2007, 11:21:55 »

Krasa. Popiskujem si
Len dufam, ze nebude hrat lepsie ako to moje Greco, lebo budem lutovat. ha ha ha
Ale treba Ti uz nejaky Les Pool, nielen Banjocastre stale. Žmurk
« Posledná zmena: 08. December , 2007, 11:32:14 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #3 kedy: 08. December , 2007, 11:27:01 »

krasna Na zdravie!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #4 kedy: 08. December , 2007, 14:53:16 »

pripajam sa ku gratulantom a tesim sa na rastisovu recenziu :)
Zaznamenané
cort
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 155



« Odpoveď #5 kedy: 08. December , 2007, 16:03:08 »

veru pravda je treba len závidieť takýto prírastok do rodiny Na zdravie!
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #6 kedy: 08. December , 2007, 19:17:44 »



Dnes sme s Altostratom boli skusit na chvilku Greco + jeho RGcku na plexine. Mne sa to pacilo, Greco je skvele. Dokonca aj RGcka sa mi pacila, s plexinou to slo az  do heavy metalu. Altostratus moze pripadne napisat dojmy..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 08. December , 2007, 19:38:04 »

kokos..altostratus vizera strasne haluzne  :)

WTF?? Fuuha zíram Fuuha zíram

No..moje dojmy sú asi také, že Plexina príliš nieje moja krvná skupina. Ako spomenul Roberto, s mojou RGčkou sa mi na ňu hralo v pohode a zvuk sa začal blížiť tomu, čo mám rád. Priznávam sa, že s korekciami sa nehýbalo prakticky vôbec, asi preto mi v tom zvuku neustále chýbali nejaké neuchopiteľné gule.

Z Robertovych strakáčov (Fernandez a Greco) sa mi asik viac páčilo Greco. Zhodli sme sa, že je univerzálnejšie. Fernandez znel stredovo, zamatovejšie a menej agresívne. Greco je rockovejšie, ale ako som už spomínal, serióznejšie skreslenie z Plexiny vydolovali až humbuckre mojej Ibanezy.

Teším sa na serióznejšie poskúšanie...:-)
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #8 kedy: 17. December , 2007, 12:28:12 »

Gratulujem, gitara ma noveho majitela -  peterst. Nech ti hra a podel sa s nami o nove zazitky, fotky a pripadne zvukovy zaznam (aparat na to doma mas)  Na zdravie!
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #9 kedy: 17. December , 2007, 13:04:54 »

ked uz som bol takto priamo vyzvany, nezdrzim sa kratkej recenzie:

no nebola to laska na prvy pohlad. tento strat ma presne tie ficury, ktore na stratoch nemam rad - siroka hlava, velmi tenke a nizke prazce, tazko (ne-)pristupne tiahlo krku, iba tri polohy prepinaca snimacov, trciace srobiky z kamenov kobylky a podla mna nelogicke ovladanie tonovej clony (dobre, dobre, toto sa da lahko napravit:-)
no od okamihu, ako som ho zobral do ruk a poriadne si na nom zahral, zacali prevladat same "pozitiva a socialni jistoty" ha ha ha

doma na malickom 6W Fender Champ ma az tak nepresvedcil, az v skusobni, ked som ho strcil do JCM 900 a nakopol SD1tkou som zistil, ze presne na tento zvuk bol ten aparat robeny. vyborne sa presadi v kapele bez toho, aby pilil usi a ma skutocne gule...proste nebolo o com, uz som ho Roberrtovi nemohol vratit:-)
nie je to typicky zvonivo cinkavy strat, aj ked cisto opticky dojem z neho je, ze by z toho mal ten Hendrix liezt tak, ze by som ho nestacil zastrkavat spat  ha ha ha
prekvapujuco dobre sa hodi na palm mutingy (a to aj krkovy snimac), ochotne napiskava flazolety, a pritom nehra okruhlo ako hambace, ale je pekne spinavo-cvachtavo-chlpato-drsny  Beeee

no a o dreve sa nemusim rozpisovat-staci sa pozriet na fotky, snad len tolko, ze je prijemne lahke a velmi prijemne na dotyk

tak to by bolo asi vsetko, com mozem za cas nasej kratkej znamosti napisat:-)
zelajte nam stastie a nech nam to do rozvodu trva co najdlhsie Na zdravie!







Zaznamenané
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #10 kedy: 02. Jún , 2008, 12:31:47 »

aha, hola blondina: Bavím sa skvele


* holabloncka.JPG (12.63 KB, 320x240 - prehliadnuté 544 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 02. Jún , 2008, 12:39:41 »

aha - uz si spominam... tuto som neskusal, ale pekna je, to sa musi nechat :)
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #12 kedy: 02. Jún , 2008, 17:02:41 »

Ja som ju skúšal, hralo to najsamfasa keby uz nebola zadana tak by som ju vtedy zobral  Na zdravie! ,
Zaznamenané
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #13 kedy: 03. Jún , 2008, 08:33:42 »

veru, skvela gitarka to je, az sa hanbim priznat, ake barbarstvo som jej urobil  Bavím sa skvele
vykuchal som jej pre mna nepotrebne potaky (tonove clony) a nechal som iba volume, ktory som presunul na 2. poziciu, aha:


* vykuch.JPG (14.88 KB, 320x240 - prehliadnuté 479 krát.)
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #14 kedy: 03. Jún , 2008, 08:35:44 »

veru, skvela gitarka to je, az sa hanbim priznat, ake barbarstvo som jej urobil  Bavím sa skvele
vykuchal som jej pre mna nepotrebne potaky (tonove clony) a nechal som iba volume, ktory som presunul na 2. poziciu, aha:
dobre si spravil, urobim to iste lebo henten chuj potacky len zavadza a tonova clona je nezmysel
Zaznamenané

peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #15 kedy: 03. Jún , 2008, 10:09:18 »

dobre si spravil, urobim to iste lebo henten chuj potacky len zavadza a tonova clona je nezmysel

tiez si myslim, som rad, ze mi to odobril aj profesional Žmurk

este som zabudol dodat, ze v ramci kuchania som samozrejme vymenil ten trojpolohovy prepinac snimacov za 5polohovy
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #16 kedy: 03. Jún , 2008, 10:29:23 »

ja by som ho vymenil za dvojpolohovy
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #17 kedy: 03. Jún , 2008, 10:37:32 »

ja by som ho vymenil za dvojpolohovy
alebo vsetky 3 snimace napajkuj na vystup a mas pokoj.  Som frajer
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #18 kedy: 03. Jún , 2008, 10:41:44 »

je nepouživam ten stredny preto dvojprepinač ?§!.
Zaznamenané

peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #19 kedy: 03. Jún , 2008, 11:08:58 »

je nepouživam ten stredny preto dvojprepinač ?§!.

mne by chybali tie skvele cinkave medzipolohy   
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 03. Jún , 2008, 11:17:02 »

dobre si spravil, urobim to iste lebo henten chuj potacky len zavadza a tonova clona je nezmysel

Aj mne na Strate zavadzia volume potak. Preto mam ten Beckov Greco rad, lebo mi tam ta umelina lacna nezavadzia.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.