Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 20:24:45
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vsetci co hrate cez TRANZISTORY a ste spokojni  (Prečítané 109810 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #285 kedy: 23. Máj , 2016, 15:24:21 »

No praveze uz ta jedna bedna je zaciatok zlého porovnavania.
Na trandak potrebujeu uplne inu bednu ako na lampac  Žmurk

Ok, tak to uz by bola Andrejova starost. Proste nech tam je to, na com tie ampy hraju najlepsie. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #286 kedy: 23. Máj , 2016, 15:28:35 »

... Ale ked natom hram sam,tak na strune je stale citit ta flaska ako prijemnejsia na pocit z hry  a to je pre vacsinu gitaristov najpodstatnejsie,ako sa to sprava pod rukou
Vsak ale to tvrdim uz v tisictej teme tisictikrat! :) Na zdravie!
Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #287 kedy: 23. Máj , 2016, 15:33:36 »

Vsak ale to tvrdim uz v tisictej teme tisictikrat! :) Na zdravie!

Ved ani ja ani Ty sme nevymysleli ameriku,ale mal som nutkanie to este zvyraznit raz
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #288 kedy: 23. Máj , 2016, 15:56:56 »

osobne na zaklade bohatých skusenosti s lampou aj s trandakom tvrdím že dobrý trandak ma vo zvuku aj niečo viac ako dobra lampa

Ake mas bohate skusenosti s lampou? Ved na to tu uz mnohi narazame, ze si nemal ziadny osvedceny lampac. facepalm

Hral si dlhsie na nejakom fajn Voxe AC30, na dobrej plexine, na JCM800, na starom Hiwatte, na Orange, na Fendre Deluxe Reverb alebo Twin, na Mesa Mark 1-5 alebo na Bogner ci VHT trebars? Mal si ich alebo skusal si ich aspon poriadne? Ja si napriklad netrufam povedat, ze mam bohate skusenosti s lampacmi a poznam doverne prakticky vsetky horeuvedene a specialne stare klasicke modely som poskusal asi vsetky. Nechajte ma vydýchať Mame tu dost ludi, ktori tu toho ozaj poskusali aj mali kopec, ale Ty medzi nich proste nepatris a davas tu aj tak suverenne vyhlasenia. Popiskujem si
« Posledná zmena: 23. Máj , 2016, 15:59:26 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #289 kedy: 23. Máj , 2016, 16:00:02 »

a znova všeci Si píš!!!!!!!!!!! prečítajte si názov temy

Si im dal  ha ha ha
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #290 kedy: 23. Máj , 2016, 16:14:06 »

Na trandak potrebujeu uplne inu bednu ako na lampac  Žmurk
Ale iná bedňa bude ináč hrať, treba tú istú.
Neplatí to tvrdenie o hifi bedniach s výhybkou? Tú treba prispôsobovať väčšej impedancii lampáša.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #291 kedy: 23. Máj , 2016, 16:19:21 »

Andrej, Ty fakt mas odvahu tvrdit, ze 98% gitaristov si namysla, pocuje ako chce, pripadne su hluchi ako poleno?
Nie je ich 98 % a nie sú hluchí, len odmietajú nejakú myšlienku. Je vás tu dosť, ktorí by tranzistorák nechceli ani vyskúšať, lebo "dopredu viem, že to bude na hovno".

Staci v podstate jedna bedna, ten Tvoj zosik, povedzme 2 lampace, zucastnenych povedzme spolu 5 ludi a niekto, kto to schopne nahra, nech je dokaz.
Takisto sa potom moze skusobne vymenit aj lampa vo V1 na oboch lampacoch, aby si ten rozdiel aj Ty priamo pocul a zabijeme 2 muchy jednou ranou. Mozeme dat aj stavku ak chces.
Som za test, aj tak som chcel predvádzať aj kvákadlo - to bude možno zaujímavejšie...
« Posledná zmena: 23. Máj , 2016, 18:03:08 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #292 kedy: 23. Máj , 2016, 17:46:09 »

Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #293 kedy: 23. Máj , 2016, 18:03:15 »

Nie je ich 98 % a nie sú hluchí, len odmietajú nejakú mušlienku.
ano, odmietaju nove myslienky, preto vzdy, ked sa objavi nejaky novy digitalny modeler, tak sa vsetci za tym idu pokakat....len s tymi high end tranzistorovymi ampami to nejak nejde Popiskujem si
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #294 kedy: 23. Máj , 2016, 18:10:29 »





Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #295 kedy: 23. Máj , 2016, 18:12:04 »

Vzdavam sa. Nechajte ma vydýchať Idem od vas.





* meciar_zps351e0bc1.jpg (77.62 KB, 460x250 - prehliadnuté 329 krát.)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #296 kedy: 23. Máj , 2016, 20:21:29 »

Mozno by take spominane porovnavacie stretnutie a kvalitne nahranie vnieslo trochu svetla, ak to bude v BA, mozem doniest daku mesu. Tiez by ma zaujimalo, kde je pravda :)
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #297 kedy: 23. Máj , 2016, 21:23:48 »

osobne na zaklade bohatých skusenosti s lampou aj s trandakom tvrdím že dobrý trandak ma vo zvuku aj niečo viac ako dobra lampa

Ty si nehral na mojom Mofo , Sims , Acoustic


...nic v zlom stevino  Neviem ...nechcel som pisat, ale ked som si precital tvoje prispevky, tak musim  :)

...pamatam si, ked si nas kedysi nekonecne dlhy cas vehementne presviecal tak isto ako teraz, ze "preglejka je lepsia ako ostatne dreviny" (to je len suhrn kauzy "srka", nie citacia) ...tak isto si nas dlhy cas presviecal, ze "najlepsie hra gitara cez nejaky basovy tranzistorovy zosilovac (znacku si uz nepamatam) do uz neviem akej bedne" ...a dalsie a dalsie veci a tvrdenia, ktore si vzdy obhajoval uplne nepodlozenymi argumentami ...dalsie tvoje veci nejdem ani rozoberat, ale bolo ich mrte

...prepac, ale to ze mas bohate skusenosti s lampou mi vyrazilo dych ...to ze si kupil a v zapati predal niekolko lampových aparátov (a meracov, a ruských lamp, a neviem co este), neznamena ze mas "bohate skusenosti s lampamou"

...tebou citovane aparaty (Mofo , Sims , Acoustic) si pravdepodobne ani poriadne neodskusal ...ked si dobre spominam, tak si pisal ze: Acoustic nevies nastavit ani po konzultacii s Rastom, Sims amps ti bol moc hlasny "ze sa natom nedalo ani hrat", a Mofo nehralo dostatocne hlasno, az ked si ho predaval si zistil, ze si ho mal cely cas prepnuty na polovicny vykon  :)

...asi je pre teba naozaj najlepsia volba tranzistor  Na zdravie!

Svetu mier !  Zdravíčko
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #298 kedy: 24. Máj , 2016, 08:10:23 »

Bednu mozem vziat svoju, ta je neutralna a mozu cez nu ist vsetky zosiky v klude

tu s vymlatenymi 98 rocnymi reprakmi?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #299 kedy: 24. Máj , 2016, 08:26:32 »

tu s vymlatenymi 98 rocnymi reprakmi?  Bavím sa skvele

Mam odvtedy uz druhu cukrikovu takmer nehranu, hra bajecne a hlasno. Beeee

A neofftopicuj tu Stevinovi. Ja som čert..

« Posledná zmena: 24. Máj , 2016, 08:39:17 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.