Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 12:52:15
Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vsetci co hrate cez TRANZISTORY a ste spokojni  (Prečítané 109827 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #300 kedy: 24. Máj , 2016, 12:08:38 »

dospelaci sa hadaju nad hrackami  Beeee
dobreeee
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #301 kedy: 24. Máj , 2016, 12:18:42 »

tak jednu vec viem isto , trandaky aby dobre hrali potrebuju  predimenzovanu bednu , to prave nahradza tu kompresiu , optimal je ked je bedna aspon raz taka silna ako zosik aby tom  boli rezervi , a ked je zosik dobre spraveny že sa neprevalí bedna bude hrat všetko , su tam ovela vačšie dynamicke vykyvy /lebo nieje pritomna lampova kompresia/ preto bedna musí byt silná.. aspon teda podla mna
esteze si k tym bludom dopisal "aspon teda podla mna"
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #302 kedy: 24. Máj , 2016, 12:36:12 »

daj 100W trandak na 100W bednu a drbny do strun riadne a čo bude chrrrrrrrrrr a prečo lebo si tlkkk


a to je ako to dobre na tych trandakovych aparatoch?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #303 kedy: 24. Máj , 2016, 12:37:15 »

ano, mas pravdu ja som tlk a ty si plne fundovany vysvetlovat preco hraju trandaky tak a lampace inak  Zdravíčko ked sa tomu ocividne nerozumies, tak si tie scestne bludy fakt nechaj pre seba
« Posledná zmena: 24. Máj , 2016, 12:37:55 od styrioci » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #304 kedy: 24. Máj , 2016, 13:37:09 »

bavit sa s tebou je ako stat proti vetru, kaslem na to  Zdravíčko
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #305 kedy: 24. Máj , 2016, 13:47:59 »

Tato debata je cool uz tu bolo mrtvo. Aspon sa nieco deje vo virtualnom priestore.

Stevo, normlane si dam tu namahu a napisem ti odosobnene teraz.

Tvoje fundovane nazory tu nikto neberie moc vazne.  Bavím sa skvele Hram 13 rokov na gitare a povazuejm sa za prelieceneho priemerneho  hraca co nieco poskladal, vedie kapelu, zije normalny zivot a co mal G.A.S istu dobu. pretocil som na veciach hadam len 15 000e (to je ta smutna stranka toho celeho ale asi to patri k hladaniu svojho zvuku) a skusal som x veci ci uz gitar, ampov, boxov.

Podobne aj niektori ludia tu hraju miliardu rokov a mali co to a maju co to odvlastnene aj odohrate (RobG, progac, mr redwine..) tolko k skusenostiam a minulosti. ty si za tu dobu tocil 5 plesnivych doebanych aparatov, kde si sa zvykol este aj pytat aku to ma hodnotu, cize si kupoval naslepo picoviny za 5eur.

Ktore ako ti redwine tuto pisal, ti vydrzali niektore 2 dni a uz si ich predaval (s marzou za 1200e podobnemu pacientovi). Mne vacsinou trva asi 2-3 mesiace kym spoznam aparat takze tolko k tvojej odbornosti nielen v tejto teme, ale aj globalne na celkovo gitarovu temu. Hlavne niekto kto nevie poriadne hrat na gitaru nie je uplne super tip top zdroj na overene informacie, myslim, ze uznas ze je rozdiel ked spravi recenziu s ukazkami tuto Branko alebo ked ty napises ze: "ta gytara bola uplne super lebo bola s preglejki a do toho simswat hrala fakt famozne."

Po druhe, okrem pisania a pisomneho prejavu, nevies citat s porozumenim, to sa uci na zakladke este hlavne..tak nebud hysterka  ha ha ha uz pred dvoma dnami som ti napisal ze hram prave teraz uz asi rok cez tranzistorovy preamp (AMT P2)  do lampoveho konca (marshall JVM205h)  a ze mam konkretne skusenosti aj s tym ked s nim do lampoveho konca prave nehram.
kde som sa rozpisoval ze dynamiku to ani len nevidelo a ze to zachranuje akurat ten lampovy koncak...na co Andrej napisal ze to tak byt nemoze (aj ked to ja pocujem a vidim a citim pri hre)  ked som stiahol potak na gitare, tak skreslenie nereaguje ako pri lampe a je mi jedno preco to tak je a co si myslis ty alebo niekto iny, to je moja skusenost.  Bavím sa skvele

Ten solid state preamp hra dobre (za tych 150e) ale ze by ma to nejak uspokojovalo dlhodobo, uvidime. Momentalne sme sa bavili s jankom tuto z fora ze by som skusil tie jeho jt amps hlavy, cize ma to taha spat k lampovemu zvuku. tolko k sucasnosti.

Tiez som hral na randall tranzistorovy co maju chalani z korn revivalu, uz netusim aky model to je, ma to asi 20 tocitok v rade vedla seba a zdialky to vyzera jak diezel herbert.. uz to nerobi firma... a opat - hralo to OK - cize asi tak ze som bol schopny odohrat koncert na tom akoze zaloznom zosiku ked mi prdla lampa na koncerte v peavey 5150. lenze barsjake laney lampove VHcko alebo GLko lampove to sfukne a to su ampy co idu dnes za 400-500e.

Ten randal co som na tom hral koncert tak, za lampac by som to nemenil ani keby co bolo. Bolo to zariadenie z ktoreho siel zvuk (zvuk ide ale aj z mrciny co chcipa,tolko k zvuku.. niekomu sa to paci, niekomu nie.. podobne ako ci sa niekomu pacia zive kvety.. kdezto niektori by ich radsej mrtve.. krasno a sucno su velmi subjektivne veci)

Ale ze by mi prisiel nejak zabavny alebo inspirativny sa neda povedat. prvy amp co som vlastnil bol line 6 flextone kombo.. a tiez piicovina.. (sice digital ale aspon - ne-lampa)

Hral som este na tie poloprijebane crate komba 50w take s modro cervenou paskou asi si to kupovali ludia co maju radi hokej alebo co.
 
Inak mozes trikrat hadat co robi ten tranzistorovy rusky AMT P2 preamp co pouziva.. snazi sa kopirovat lampovy aparat peavey 5150. A to robia vsetky tranzistory na ktore som hral ze sa snazia nieco napodobnit (niektore menej verne, niektore lepsie ako napr AMT) ale este ani jeden nehral ' originalne'  a dobre od podlahy.
« Posledná zmena: 24. Máj , 2016, 13:49:10 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #306 kedy: 24. Máj , 2016, 15:04:03 »

tak ešte raz - prečítajte si nazov temy mudrci
ty si precitaj o com bola - typek hladal nejaky normalny trandakovy zosik.. ocividne jediny schopny trandakovy zosik co prezil do dnesnej doby je Roland JC, aj ten sa pouziva iba kvoli cistemu zvuku a ako platforma pre pedale...

daj typ na nejaky normalny gitarovy, trandakovy zosik, ktory vie clean, crunch a lead sam o sebe, podobne ako kazdy moderny lampac na trhu...nenajdes ani jeden   Popiskujem si

ok jeden, AMT StoneHead, ktory ale vela vody tiez nenamutil, aj ked podla ukazok hra fajn..len tam bude rovnaky problem ako s ostatnymi trandakmi, pocit pod rukou
« Posledná zmena: 24. Máj , 2016, 15:18:15 od styrioci » Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #307 kedy: 24. Máj , 2016, 15:45:47 »

Aby sme neboli len negativni, toto napriklad je zle? Z youtube ukazok mi to pride ako hociktore lampove kombo v strednej triede.


Je dost mozne ze otazku aparatu do konca zivota nebudem riesit, kedze sa zo mna stal obyvackovy hrac a 99% casu hram bez aparatu, ale ak by som mal teraz riesit aparat na aktivne hranie, tak vaha a bezudrzbovost by boli pre mna dolezite parametre. Ono ked som mal o 10 rokov menej, nemal som problem vlacit vsade lampovy halfstack alebo kombo. Teraz by som s tym tiez nemal problem, akurat by som to uz mal v pici   Ja som čert..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #308 kedy: 24. Máj , 2016, 16:06:21 »

Tom70 - COSM - Rolandacky digi modeling
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #309 kedy: 24. Máj , 2016, 16:19:18 »

5 krabíc a z Toho len jedna TB

Andrej vravel ze TB je mytus  Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #310 kedy: 24. Máj , 2016, 16:44:50 »

lebo najviac signalu žeru prechody s jacku na konektor 
stevo, naozaj ta prosim, nechaj si tieto bludy pre seba
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #311 kedy: 24. Máj , 2016, 17:13:42 »

no dobre, ide sa premazavat. moznosti:

- celu temu od zaciatku
- vsetko od nedevneho znovuotvorenia temy
- vsetko co napisal Progocker

Vase navrhy ?
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #312 kedy: 24. Máj , 2016, 17:15:06 »

števino, berem, že téma je o tom , kto je spokojný s tranďákom a zvrhlo sa to na Trabant vs. Bavorák  Bavím sa skvele kua, ale toto snáď nemyslíš vážne s tými kenektormi   Nechajte ma vydýchať  Fuuha zíram

PLS nič nepremazávaj, potom je z toho hokej a stratené perly




« Posledná zmena: 24. Máj , 2016, 17:17:06 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #313 kedy: 24. Máj , 2016, 17:28:02 »

Styry a čoho sa bojíš ..... že je to pravda   Fuuha zíram Fuuha zíram
trosku si to nastuduj, nie len stylom "tvrdi sa to"
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #314 kedy: 24. Máj , 2016, 17:44:36 »

co tak si overit ako maju taki ludia porieseny board? Schvalne - stavim sa, ze tam bude buffer na zaciatku a konci retazca, ako sa to bezne robi..zvysok moze byt kludne TB

Povie sa cele abeceda, ty si z toho nahodne vyberies pismenko a bez rozmyslu splechnes do plena
« Posledná zmena: 24. Máj , 2016, 17:48:20 od styrioci » Zaznamenané
Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.