Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 20:03:59
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vsetci co hrate cez TRANZISTORY a ste spokojni  (Prečítané 109809 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #330 kedy: 25. Máj , 2016, 12:40:13 »

...a su prakticky bezudržbove tak tomu hovorím ...

co mas stale s tou "bezudrzbovostou" ? to znamena, ze nikdy sa nemozu pokazit ? ci co ? a na druhej strane - co znamena "udrzbovost" ? ze raz za par rokov to treba prelampovat ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #331 kedy: 25. Máj , 2016, 12:48:26 »

To nie je pravda, vyrobil som a pri teste 1 : 1 zhruba polovica uhádla. (tak mohli hádať aj sluchovo postihnutí).
A trochu trollnem: dal si tam video bzučavého tranzistorového čuda, ktoré by určite v takomto porovnaní odhalili všetci.
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,96514.msg501284.html#msg501284
za trolovanim nemusis chodit daleko ani do tejto temy, sam so tu pisal, ze dobrych trandakovych skresleni su haldy. ale ak napises, ze elektronka hra rovnako ako tranzistor, nie je to pravda. za urcitych podmienok, ak nejde o prebudenie, ale o ciste signaly tak ano.. ale pokial sa bavime o zapojeniach, kde sa prebudzuje a zvuk sa skresluje na viacerych stupnoch, to urcite nie..mas to spomenute aj v tom linku na vycuc clankov publikovanych IEEE a AES, kludne ma mozes spochybnovat, aj polohluchych, zaslepenych  gitaristov tu na fore, tamtie clanky su publikovane s trochu inym stylom argumentacie ako len "hra mi to inac pod rukou, viac ma nezaujima"
« Posledná zmena: 25. Máj , 2016, 12:50:16 od styrioci » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #332 kedy: 25. Máj , 2016, 12:57:02 »

To nie je pravda, vyrobil som a pri teste 1 : 1 zhruba polovica uhádla. (tak mohli hádať aj sluchovo postihnutí).
A trochu trollnem: dal si tam video bzučavého tranzistorového čuda, ktoré by určite v takomto porovnaní odhalili všetci.
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,96514.msg501284.html#msg501284

co tak sledujem tak vascina z nas trafila co je co  Bavím sa skvele
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #333 kedy: 25. Máj , 2016, 13:15:25 »

a vsetky dobre drivy sa snazia skor emulovat skreslenie lampovych zosikov, tak neviem o com sa bavime Bavím sa skvele
No ale zase si dovolím povedať že väčšina "holy grail" lampových zvukov z ktorých sú gitaristi hotoví má zo slušnej časti na svedomí práve klipovanie diód či tranzistorov, viď hocaký hotrodnutý marshall z ktorých sú takmer všetci gitaristi namakko, hoci asi ani netušia že im tam kreslia polovodiče Popiskujem si
« Posledná zmena: 25. Máj , 2016, 13:16:54 od pelko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #334 kedy: 25. Máj , 2016, 13:19:38 »

No ale zase si dovolím povedať že väčšina "holy grail" lampových zvukov z ktorých sú gitaristi hotoví má zo slušnej časti na svedomí práve klipovanie diód či tranzistorov, viď hocaký hotrodnutý marshall z ktorých sú takmer všetci gitaristi namakko, hoci asi ani netušia že im tam kreslia polovodiče Popiskujem si
daj konkretny zosik, lebo to, co poznam ako hot rod marshalle su plnokrvne lampy - soldano, bogner, friedman..tak  neviem..  Neviem
« Posledná zmena: 25. Máj , 2016, 13:21:38 od styrioci » Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #335 kedy: 25. Máj , 2016, 13:41:58 »

napr. Friedman používa tuším MPSA06, Cameron 2N5400, a origo Jose tam dával asi čo bolo po ruke. Neviem ktoré zosíky to majú vypínatelné switchom a ktoré to majú napevno, každopádne moc hráčov bez toho nehráva, to by im inak stačila asi aj origo jtm45  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #336 kedy: 25. Máj , 2016, 14:06:51 »

ty pouzivas podmienovaci sposob castejsie nez nas premier.. same keby.. pokial.. v pripade ak..  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #337 kedy: 25. Máj , 2016, 14:16:29 »

...mas to spomenute aj v tom linku na vycuc clankov publikovanych IEEE a AES...
Neviem nájsť, daj ten link prosím ťa, celkom ma to zaujíma.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #338 kedy: 25. Máj , 2016, 14:20:38 »

Neviem nájsť, daj ten link prosím ťa, celkom ma to zaujíma.
http://www.theaudioarchive.com/TAA_Resources_Tubes_versus_Solid_State.htm
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #339 kedy: 25. Máj , 2016, 14:43:59 »

napr. Friedman používa tuším MPSA06, Cameron 2N5400, a origo Jose tam dával asi čo bolo po ruke. Neviem ktoré zosíky to majú vypínatelné switchom a ktoré to majú napevno, každopádne moc hráčov bez toho nehráva, to by im inak stačila asi aj origo jtm45  Na zdravie!
ocividne hot rod marshall sa da dosiahnut viacerymi sposobmi :) - od zmeny praconeho bodu malych lamp v preampe az po pridavanie dalsich gain stage-ov ci uz tranzistorovych (jose mod) alebo lampovych (SLO)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #340 kedy: 25. Máj , 2016, 15:06:31 »

Stevo, este raz. Uz som pisal, ze som hral na Roland JC, Yamahe ako mas Ty aj na nejakom Peavey, ktore sa obcas objavovali v druhej polke 70tych rokov (nepamatam si model). Na jednom z nich som dokonca hral v Nemecku rovno pred starou 69 plexinou a o vysledku som Ti pisal, takze to nie je o tom, ze tu na nich nikto nikdy nehral.

Ty stale omielas to iste o zakladnom cistom tone a zbytok pedale. Ved konieckoncov to iste mozes robit s hociakym klasickym lampacom od 50w. Garantujem Ti, ze moj 100w Hiwatt (peak volume dava aj 190) ma taky headroom, ze by ostal cisty dlhsie ako hociaky takyto trandak, ktory by uz pri tych hlasitostiach hral neprijemne (pamatam si velmi dobre na Roland JC takmer naplno). S hociakym pedalom bude mat objemnejsi, dynamickejsi a muzikalnejsi ton ako takyto tranzistor. To co Ty pises o ultimatnom cistom zvuku plus pedale na trandakoch sa da robit s hociakym klasickym lampacom takisto - plus ale dostanes k tomu ako bonus hutnejsi zvuk a celkovo prijemnejsi a pocuvatelnejsi vysledok.

Stale tvrdim, vyhody tranzistorovych ampov su len dve:

1. lahsia vaha, teda lepsia prenosnost
2. setrenie nakladov kedze odpada vymena lamp

Prax to len potvrdzuje, kedze sa proste masovejsie neujali.
« Posledná zmena: 25. Máj , 2016, 15:07:43 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #341 kedy: 25. Máj , 2016, 15:21:44 »

tuto nejaki typci sa snazili spravit velmi vedecky test. napriek silne deklarovanej korektnosti si myslim, ze to spravali naschval velmi nekorektne, pretoze ten rozdiel je az neuveritelne velky, samozrejme v neprospech xxx  Popiskujem si

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #342 kedy: 25. Máj , 2016, 16:33:17 »

samozrejme v neprospech xxx  Popiskujem si

Ano, presne ten tranzistor zneje neskomprimovane, ma pevnejsi presnejsi tuhsi ton a viac zvyrazni gitaru. Popiskujem si :)

P.S. Inak presne takto si pamatam, ze znela drviva vacsina tranzistorov co som skusal - tenko, plocho, bez zivota a dynamiky a gain hnusny rozplzly. Nuda na tom hrat.
« Posledná zmena: 25. Máj , 2016, 17:18:56 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #343 kedy: 25. Máj , 2016, 18:16:50 »

Problem toho testu je, ze nie su hlasitostne dorovnane tie ukazky...mohol by to byt kludne ten isty zvuk, len jeden tichsi o 1-2db a uz ten tichsi zvuk by znel oproti tomu hlasnejsiemu bez objemu, plocho, bez zivota...celkom sranda to nase vninanie zvuku :)
« Posledná zmena: 25. Máj , 2016, 18:17:39 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #344 kedy: 25. Máj , 2016, 18:32:36 »

Problem toho testu je, ze nie su hlasitostne dorovnane tie ukazky...mohol by to byt kludne ten isty zvuk, len jeden tichsi o 1-2db a uz ten tichsi zvuk by znel oproti tomu hlasnejsiemu bez objemu, plocho, bez zivota...celkom sranda to nase vninanie zvuku :)

Az tak nie, pridal som si hlasitost pri nom a stale zneje ten tranzistor rovnako vyrazne horsie. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 23 otázok.