Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 04:57:30
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vsetci co hrate cez TRANZISTORY a ste spokojni  (Prečítané 109782 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #360 kedy: 26. Máj , 2016, 15:37:24 »

doba sa meni nalady sa menia moda sa meni hudba sa meni a hlavne chrbty chabnu a pa sa zlepšuju , hmm davam tomu tak 10-20 rokov max
 musíme si počkat ked sa vratia 80th prve znamenie bude ked sa zas začnu nosit nohavice strihu mrkva  to je už pomaly za dverami  Bavím sa skvele

mal by si sa dat kryogeneticky zamrazit a nechat roztaaat niekedy v 4042  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #361 kedy: 31. Júl , 2016, 23:52:46 »

btw pre tu srandu :D BB King hraval na solid state amp. Tento myslim ze to hra celkom k svetu :)
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #362 kedy: 01. August , 2016, 09:08:06 »

Btw aj peavey tranzistor hra pouzitelne, len problem novych trandakov (komb) je ten ze tam davaju mega shit repro... napr orange mikro terror (ajked tam je v preampe lampa) tak hra do dobreho boxu super. Ako pri lampe mam vacsi pozitol z hrania, ale napr ten amp co som poslal by som velmi rad opacil. Ale asi to bude rovnako drahe jak lampa :D
Zaznamenané
AmpMan
nováčik
*
Príspevkov: 9


Niet nič krajšieho, než tučný zvuk elektróniek!


« Odpoveď #363 kedy: 31. August , 2016, 17:20:36 »

Ako asi väčšina detí rokov 80/90tych, aj ja som začínal na tranzistorových zosilňovačoch, keďže boli podstatne lacnejšie a ako študent som si nemohol lampový dovoliť. Môj prvý zosilňovač bol Kustom KG112, ale nebola to žiadna sláva a tak som hľadal niečo s lepším zvukom. Vďaka kamarátovi sa mi podarilo veľmi výhodne kúpiť ďalší Kustom, no tentoraz to bol HV100 (stará verzia), čo je 100 wattové pololampové/hybridné kombo (má jednu ECC83/12AX7 v predzosilňovači). To už znelo o dosť lepšie a bolo poriadne hlasné, ale od skvelého zvuku to malo ešte ďaleko, no v tom čase mi to bohate stačilo.

Každopádne už niekoľko rokov používam výhradne elektrónkové zosilňovače, ale na tranzistorové som úplne nezanevrel. Za posledné tri roky som sa stretol s niekoľkými tranzistorovými zosilňovačmi (bez modelingu), ktoré stoja za zmienku a dokážu držať krok aj s lepšími lampovými kombami. Je pravda, že tranzistorové zosilňovače nebudú nikdy schopné úplne napodobniť "clipping" elektrónkových zosilňovačov. Musím však povedať, že dnes je už väčšina zosilňovačov, aj tých tranzistorových, kvalitne znejúca, oproti zosíkom z minulej dekády.

Začnem zosilňovačom, ktorý osobne vlastním. Je to Quilter Pro Block 200. Ako názov napovedá, jedná sa o 200 wattový, čisto analógový, tranzistorový zosilňovač. Tento zosilňovač som prvýkrát videl na YT a hneď ma očaril. Má veľmi naturálny a konkrétny zvuk so skvelou definíciou každého tónu. Jeho zvuk je veľmi blízky zvuku lampových zosilňovačov, no nereaguje na hru rovnako, ako lampový aparát a ani sa celkom tak nespráva. Čiže z neho nedostanete ten tradičný lampový "break up", pokiaľ sa nepohráte s Gainom. Musím dodať, že je veľmi všestranný a ocenia ho hráči ktoréhokoľvek žánru. Ďalšia skvelá vlastnosť a zároveň dôvod, prečo som si ho zaobstaral je, že je maličký a ľahký, ale má kvalitnú celokovovú konštrukciu. Veľkosťou je porovnateľný s dvomi Boss pedálmi a váži približne 1,8 kg. Jediná nevýhoda je vysoká cena, no pri takej vysokej kvalite je prijateľná. Okrem Pro Blocku sú skvelé aj ostatné produkty Quilteru, napríklad jeho menší bratia Tone Block 201 a 101 Mini Head, ktoré sú lacnejšie a hodia sa na viacero žánrov.

Budem pokračovať zosilňovačmi, ktoré som mal možnosť vyskúšať...
V Londýne som mal možnosť vyskúšať Matrix VB800 v Andertons MC. Pravdupovediac, tento zosilňovač nie je celkom tranzistorový, pretože sa v predzosilňovači nachádzajú dve elektrónky ECC83/12AX7 (používajú slovenské JJ elektrónky). Je to teda hybridný, jednokanálový zosilňovač, ktorý imituje zvuk legendárneho Marshallu JCM800. Opäť sa jedná o výhradne analógový zosilňovač bez modelingovej technológie. Disponuje výkonom až 420 wattov, čo postačí aj na tie najväčšie pódiá. Opäť, rovnako ako Pro Block, aj VB800 znie veľmi "lampovo", k čomu mu dopomáhajú elektrónky v predzosíku, no opäť postráda "feeling" lampových aparátov. Aj napriek tomu sa mu darí za takýchto podmienok imitovať JCM800 na výbornú. Je tiež veľmi ľahký - váži približne 1,9 kg a je asi o jednu tretinu väčší ako Pro Block. Vďaka výkonu z neho dostanete čokoľvek od čistého po poriadne skreslený zvuk. Opäť, nevýhodou je jedine vysoká cena.

Za zmienku stojí tiež DV MICRO 50. Rovnako ako u vyššie spomenutých aparátov sa jedná o ľahučký zosilňovač s výkonom 50 wattov, akurát tento obsahuje dva kanály (clean/lead). Opäť sa jedná o veľmi "lampový" zvuk, no tentokrát je aj jeho odozva a "feeling" bližšie lampovým aparátom. V DV Mark tvrdia, že reaguje podobne ako lampový aparát, vďaka vstavanému analógovému efektu vysokej kvality. Rovnako sa v špecifikácií uvádza, že predzosilňovač je tranzistorový a koncák využíva technológiu MPT(?). Váži niečo pod dva kilogramy a veľkosťou sa vyrovná Pro Blocku. Zo spomenutých zosilňovačov je tento podstatne najlacnejší, no má aj najnižší výkon. Kvalita vyhotovenia je opäť vysoká a určite stojí za skúšku.

Ďalej spomeniem zosilňovače a kombá, ktoré si chvália hudobníci, s ktorými som mal česť nadviazať rozhovor, zajamovať si, či dokonca zahrať si na jednom pódiu. Jazzový gitaristi používajú tranzistorové aparáty pomerne často. Hlavne Jazzový a bluesový gitaristi odporúčajú Lab Series L5, legendárne kombo, ktoré používal samotný B.B. King. Ďalej je medzi jazzovými muzikantmi obľúbený Roland JC-120, ktorý sa preslávil zabudovaným efektom chorus. Naopak medzi metalovými gitaristami je obľúbený 100 wattový Sunn Beta Lead, ktorý mnohí uprednostňujú pred elektrónovými zosilňovačmi. Rovnako si vyznávači tvrdších štýlov chvália aj staré tranzistorové Randally. Dokonca si mnohý chvália aj tranzistorové Orange a Marshally.

Tak či tak, pri výbere zosilňovača ide skôr o to, čo preferujete. Niekto nemôže žiť bez lampového zvuku (napríklad ja Beeee), niekto zase nedá ani za svet dopustiť na svoj tranzistor... Čiže tu nejde ani tak o kvalitu zvuku, ako o osobnú preferenciu. Pravdou je, že tranzistorové aparáty sú podstatne ľahšie na údržbu, sú často kompaktnejšie a ľahšie, ako ich elektrónkové náprotivky... Tiež sú menej nebezpečné, pokiaľ viete, čo tým myslím.  Žmurk

Pokiaľ som spomenul nejaký aparát, o ktorý sa v tejto téme rozoberal, tak sa vopred ospravedlňujem. Príjemnú zábavu a keep on rockin' Si píš!!!
« Posledná zmena: 31. August , 2016, 18:17:09 od AmpMan » Zaznamenané

Tube Amps Forever!/Nech žijú elektrónky!

Výbava:
D'Angelico EX-SS
Victory V40 Duchess
etc..
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #364 kedy: 31. August , 2016, 18:25:19 »

...Pravdou je, že tranzistorové aparáty sú podstatne ľahšie na údržbu...

nie som velky znalec a uz vobec nie konstrukter, ale cosi mi hovori, ze toto tvrdenia sa asi nebude celkom tykat tychto modernych minimalistickych rieseni ...

.... Ďalšia skvelá vlastnosť a zároveň dôvod, prečo som si ho zaobstaral je, že je maličký a ľahký, ale má kvalitnú celokovovú konštrukciu. Veľkosťou je porovnateľný s dvomi Boss pedálmi a váži približne 1,8 kg...

... Disponuje výkonom až 420 wattov,.... Je tiež veľmi ľahký - váži približne 1,9 kg ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #365 kedy: 31. August , 2016, 19:31:24 »

pekny príspevok AmpMan , pre mňa zaujímave novinky  Na zdravie!
stale však budem tvrdit že trandaky maju niečo čo može bit v prospech a lampa to nema , inak povedane - že slavna lampova kompresia može byt pri určitých cieloch vo zvuku aj nevýhoda

Lenze ako sme uz urcite spominali, aj ta "slavna lampova kompresia" je velmi individualna, kedze mnohe lampove aparaty su tak koncipovane, aby sa jej vyhybali co najviac a maju ozaj stale cisty zvuk aj pri ozaj vysokych hlasitostiach. Cize tu nejde o to, aka "lampa" co ma ci nema, ale ako hra konkretny aparat.

A btw. vitam Ampmana, prvy prispevok dal ozaj poriadny. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #366 kedy: 31. August , 2016, 22:24:59 »

...ked sa bavime o zvuku, prestavam rozumiet argumentom v prospech tranzistorových aparátov, ked ajtak vsetci výrobcovia
tranzistorových aparátov deklaruju, ze sa snazia dostat co najblizsie k lampovému zvuku, tak preco nehrat radsej rovno na lampe ?

...to je ako: "pravá čerstvá smotana v prášku"  :)
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #367 kedy: 01. September , 2016, 09:19:24 »

98% gitaristov si pod pojmom lampový zvuk predstavý lampove skreslenie , tak ako u deklarovaných tranzistorových kopiach lampových ampov ide na 98% o lampove skreslenie . Ale ked sa bavíme o ampoch kde nejde priamo o skreslenie ale o clean  je to o inom .

...tak to je omyl ze ide len o skresleny zvuk ...ale nechcem sa stebou o tom dohadovat, ani ta presviedcat  :)

...moja skusenost je jednoducho taka, ze sa mi hra lepsie na lampe, aj cisty zvuk mi zneje na lampach prirodzenejsie ako na tranzistorakoch

...jedna spomienka, kedysi davno okolo roku 1975, sa okolnosti zbehli tak, ze som mal moznost asi pol roka pravidelne hravat na Selmer Thunderbird combo (lampovy aparat s krasnym cistym zvukom) ...potom som jedneho dna zrazu musel pesedlat na tranzistorak, a vtedy som mal pocit ze som ako gitarista "umrel"  :)
« Posledná zmena: 01. September , 2016, 09:56:03 od mr. redwine » Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #368 kedy: 01. September , 2016, 09:31:49 »

neviem, či niekto kukal čt2 dokument o Sradivárkach, no na posluch za plentou od nových to nevedeli rozoznať ani najväčší odborníci, nuž ale nejaký Japonec, čo sa venuje zvuku nasadil 24 mikrákov, nahrávali Stradivárky aj iné husle a hľa, na PC mu to jasne ukazovalo tú smerovosť a tón bol iný ako ostatné, až človek na PC to musel dokázať, že je tam rozdiel
takže Piťo, šup k Japoncovi a možno dokáže, že trand je lepší :)
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #369 kedy: 01. September , 2016, 10:44:03 »

Nemám už nejak potrebu niečo dokazovať

Hlavne, ze pri kazdej prilezitosti vytahujes ako su trandaky super a ako su vsetci gitaristi hrajuci na lampy zaslepeni Bavím sa skvele
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #370 kedy: 01. September , 2016, 11:18:38 »

najlepsie su tie veci, ktore mame radi, rade na nich hrame a radi sa na ne pozerame....ked je Stevo stastny s tymto, je to super. Nech kazdy najde pokoj v dusi. Ale musim priznat ze DV MARK MULTIAMP ci BluGuitar AMP1 su slusne trandaky  Na zdravie!
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #371 kedy: 01. September , 2016, 11:45:15 »

akurat ze do lampy hraju tie krabice o dost lepsie
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #372 kedy: 01. September , 2016, 12:14:16 »

Výbava:
D'Angelico EX-SS
Victory V40 Dutches
etc..

...pozeram ze mas same fajnove veci  Na zdravie!

Victory amp som narychlo mal moznost poskusat, velmi sympaticke ampy
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #373 kedy: 01. September , 2016, 12:27:39 »

Ale musim priznat ze DV MARK MULTIAMP ci BluGuitar AMP1 su slusne trandaky  Na zdravie!

Robo, aky mas pocit z toho Blug-a, ked si natom hral ...ja som to videl len na videu a pripadalo mi to ako hracka
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #374 kedy: 01. September , 2016, 12:50:50 »

tu mas ten zvuk priamo do 1960A boxu s efektami, ked to staci jej, bude aj nam ;-)

je to podla mna vyborna vec, dlhodobo som sa tomu este nevenoval ale asi si to u TH kupim, minimalne na tych 30 dni, pohram sa...
« Posledná zmena: 01. September , 2016, 12:51:51 od RobG » Zaznamenané
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.1 sekund, 23 otázok.