Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Jún , 2024, 01:29:56
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender Jazzmaster  (Prečítané 2811 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« kedy: 13. December , 2007, 17:17:02 »

Uvazujem o tom zesi kupim japonskeho jazzmastera, v poslednom case pocuvam kapely ktore pouzivaju tuto gitaru a zvuk z nahravok sa mi moc paci, takisto sa mi ta gitara paci aj vizualne ale nikdy som na tom nehral. Mate s jazzmasterom niekto skusenosti? Z toho co som cital na nete viem, ze je tam problematcka kobylka, treba ju bud vymenit za tune-o-matic alebo namontovat tzv. buzzstop, ale s tym by som dokazal zit. S cim este treba pocitat?
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #1 kedy: 13. December , 2007, 17:23:46 »

ja som nehral ale aj tak.... ked ju chces tak zarucene kvoli vizoru... lebo s tou kobylkou je to vraj fakt zle. aj mne sa paci, ale aj tak by si musel vymenit snimace, kobylku a potom to bude prilis vela stat, aj ked je japonska. za tie prachy si daj spravit grebena s nejakymi vhodnymi p90 :)
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #2 kedy: 13. December , 2007, 17:26:46 »

P 90, to je zase ina vec. Jazzmaster nema snimace p 90, len tak vyzeraju. Preco si myslis ze by som ich musel menit?
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #3 kedy: 13. December , 2007, 17:32:13 »

ja viem ze su to ine snimace. len ked mas rad napriklad zvuk novych incubus alebo sonic youth alebo podobnych veci (nepisal si), tak by som isiel skor tade. p90 su najblizsie k jazzmastrovskym, a robi ch vela vyrobcov... preco menit? len si myslim a mozno sa mylim... fender to zvykne robit tak ze cim viac "fender charakteru" ma mat gitara, tym viac za nu zaplatis.. ja som menil snimace na am. telecastrovi lebo "to" nebolo tam ani v takej triede.. ale moze byt, len incubus a sonic youth to URCITE nebude, lebo oni hraju na jazzmasteroch za 10 000 dolcov...
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #4 kedy: 13. December , 2007, 17:36:31 »

To je pravda, ale to je uz skor otazka "nove nastroje vs. vintage", a plati to pre vsetky typy gitar.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #5 kedy: 13. December , 2007, 17:41:57 »

ked nie si uplne namotany na dizajn tej gitary, tak by som na  tvojom mieste do toho nesiel...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #6 kedy: 13. December , 2007, 18:36:27 »

Tom70 - do Vasej muziky sa Jazzmaster rozhodne hodi, mate to tam dost o zvlastnych gitarach, atmosferach, zvukoch...

ja som na Jazzmaster bohuzial v zivote nehral a o tej kobylke som tiez len cital v Muzikuse. vobec by som sa na to nepozeral, vsak na Jazzmaster typci normalne hravaju, takze nejaky neprekonatelny pruser to nebude.

normalne japoncika kup, ak bude za dobre peniaze. Tvoja zbierka gitar si rozhodne taky prirastok zasluzi :)
« Posledná zmena: 13. December , 2007, 18:37:43 od rastis » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 13. December , 2007, 20:51:02 »

Ta gitara moze byt celkom zaujimava, akurat ze nema ziaden sustain a prakticky vobec sa nepouzivala (v porovnani s inymi Fendrami)v rockovej hudbe. Ale prave preto sa z nej daju vydolovat mozno zaujimave zvuky, najma s nejakym cistym aparatom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #8 kedy: 14. December , 2007, 10:45:23 »

Ta gitara moze byt celkom zaujimava, akurat ze nema ziaden sustain a prakticky vobec sa nepouzivala (v porovnani s inymi Fendrami)v rockovej hudbe.


je to nekvalitne ako setko na youtube, ale...
ked uz toto neni poradny fender zvuk a rockova hudba...
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 14. December , 2007, 10:56:54 »

No, že táto gitara nemá poriadny sustain. je pravda. Tento model (podobne ako konštrukčne blízky model Fender Mustang) mal byť kedysi odpoveďou Fendra na modely LP používané v tej dobe s obľubou jazzmanmi, mala to byť gitara, ktorá pri hre v sede pohodlne sedí na kolenách. Žiaľ, kvôli veľmi nízkemu sustainu, "plechovému" tónu a podstatne nižšej ergonómii ako LP sa medzi jazzovými gitaristami vôbec neujala. Bola to taká fenderovská "iriska" ... slepá ulička vývoja.

Obľuba tejto gitary vzrástla vtedy, keď sa rozšírila medzi alternatívnou a grunge scénou. Bola totiž lacná a k tomu ten jej tón bol všetko možné len nie ušľachtilý, a práve tá "špinavosť", slabý sustain a "neochota nástroja spolupracovať s hráčom" boli to pravé pre tento žáner, ktorý sa chcel odlíšiť od "navoňaných a do detailu vypiplaných" zvukov rockových hviezd.

Ja by som ju nebral, mám rád skôr tradičné a hladké zvuky s bohatým sustainom, ale každý má iný vkus.
« Posledná zmena: 14. December , 2007, 10:59:53 od Predator » Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #10 kedy: 14. December , 2007, 11:24:27 »

presne tak, vec vkusu... ta gitara ma pre mna velmi bohaty a VELKY ton, znie viac fenderovsky ako strat (pre niekoho viac plechovo Som za vodou kámo) a snimace maju vacsi vystup, takze aj lepsie chyta na overdrive..  sustain vazne neviem co pre vas znamena... super nastroj ale strasne drahy.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #11 kedy: 14. December , 2007, 13:32:41 »


je to nekvalitne ako setko na youtube, ale...
ked uz toto neni poradny fender zvuk a rockova hudba...

morellovina :) ja mam tieto fendroviny rad, len na tom treba vediet fakt hrat, to nepomaha jak hambakre :)
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #12 kedy: 14. December , 2007, 16:15:23 »

Ja samozrejme pocitam s tym, ze to nebude gitara vhodna na vsetko, ale svojim sposobom chore a "ine" zvuky sa mi vzdy pacili. Asi do toho pojdem.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 14. December , 2007, 16:35:51 »

presne tak, vec vkusu... ta gitara ma pre mna velmi bohaty a VELKY ton, znie viac fenderovsky ako strat (pre niekoho viac plechovo Som za vodou kámo) a snimace maju vacsi vystup, takze aj lepsie chyta na overdrive..  sustain vazne neviem co pre vas znamena... super nastroj ale strasne drahy.

Povodne sa tato gitara pouzivala hodne na surf muziku na zaciatku 60tych rokov spolu s Mustangom. Na tej ukazke co si poslal sa malo zachovava jej prirodzeny ton, ak by tam gitarista presiel trebars na Strat, sotva by sme to postrehli.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #14 kedy: 15. December , 2007, 10:05:10 »

Povodne sa tato gitara pouzivala hodne na surf muziku na zaciatku 60tych rokov spolu s Mustangom. Na tej ukazke co si poslal sa malo zachovava jej prirodzeny ton, ak by tam gitarista presiel trebars na Strat, sotva by sme to postrehli.
surf hrali skor na jaguari.. ten mal povodne stratovske single v dobe pred odkupenim Fendra CBS... iba znel viac ostro, kvoli tej elektrine... jazzmaster mal vzdy takyto velky fendrovsky zvuk, nie tak tenky ako jaguar alebo strat.. no a tie snimace v tom jazzmastri ten typek z incubus ma urcite este pekne "aged" - asi tak 40 rokov typujem :), je to na ich poslednych dvoch albumoch strasne pocut.. ten zvuk je nadherny velky fender, to sa neda so stratom porovnat.. strat je ovela tensi na cleane..
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.