Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:21:35
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Poradte aké single na gitaru.  (Prečítané 15068 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #15 kedy: 02. Február , 2010, 12:47:35 »

... nechcel som pre moju otazku vytvarat novu temu, tak som to capol sem ... otazka je priatelia, hladam true (nie noiseless) singlac ktory by som mohol pouzit pre priblizenie sa zvuku typu Hank Marvin, SRV atd. skratka jasny zvonivy kovovy prierazny silny zvuk. Rozmyslal som nad Lace Sensor, ale zistil som ze tie ich Gold a podobne slavne veci su dvojcievkove cize nieje to ten pravy vintage singel. Mate niekto nejake priklady a skusenosti ? ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 02. Február , 2010, 12:51:52 »

nie su dvojcievkove. su to single s nejakym extra tienenim ci cim. inak aj brumia takmer ako single.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #17 kedy: 02. Február , 2010, 13:02:11 »

... nechcel som pre moju otazku vytvarat novu temu, tak som to capol sem ... otazka je priatelia, hladam true (nie noiseless) singlac ktory by som mohol pouzit pre priblizenie sa zvuku typu Hank Marvin, SRV atd. skratka jasny zvonivy kovovy prierazny silny zvuk. Rozmyslal som nad Lace Sensor, ale zistil som ze tie ich Gold a podobne slavne veci su dvojcievkove cize nieje to ten pravy vintage singel. Mate niekto nejake priklady a skusenosti ? ...
rio grande alebo lindy fralin Žmurk ale to len ze ich vsetci straaasne lubia, ja som ich neskusal lebo strat je gay  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 02. Február , 2010, 13:04:17 »

lebo strat je gay  Na zdravie!

Aj ja na to dochadzam postupne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 02. Február , 2010, 13:09:20 »

akurat pozeram, ze 70tkove origos fendre ani nie su exra drahe a je ich na ebay dost. ako hrali v porovnani so starsimi fendrami ?
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #20 kedy: 02. Február , 2010, 13:17:18 »

mozem odporucit snimace Kinman... hraju fakt uzasne... len si musis vybrat spravny model... ja som pocul tie najsilnejsie od nich a boli fakt uzasne  Na zdravie!
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #21 kedy: 02. Február , 2010, 13:19:24 »

mozem odporucit snimace Kinman... hraju fakt uzasne... len si musis vybrat spravny model... ja som pocul tie najsilnejsie od nich a boli fakt uzasne  Na zdravie!
kinman su noiseless, nie?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 02. Február , 2010, 13:21:15 »

akurat pozeram, ze 70tkove origos fendre ani nie su exra drahe a je ich na ebay dost. ako hrali v porovnani so starsimi fendrami ?

Tensie a vyskovejsie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #23 kedy: 02. Február , 2010, 13:24:16 »

Tensie a vyskovejsie.
ala Fender CS69
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #24 kedy: 02. Február , 2010, 13:27:18 »

... nechcel som pre moju otazku vytvarat novu temu, tak som to capol sem ... otazka je priatelia, hladam true (nie noiseless) singlac ktory by som mohol pouzit pre priblizenie sa zvuku typu Hank Marvin, SRV atd. skratka jasny zvonivy kovovy prierazny silny zvuk. Rozmyslal som nad Lace Sensor, ale zistil som ze tie ich Gold a podobne slavne veci su dvojcievkove cize nieje to ten pravy vintage singel. Mate niekto nejake priklady a skusenosti ? ...
SRV bol najblizsie k Fender Texas Special, Fender CS69 je najzvonivejsi ale najtichsi, TexMex su este celkom fajn (mozno nie tak utiahnute ako Texasy)
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #25 kedy: 02. Február , 2010, 14:18:09 »

kinman su noiseless, nie?

to neviem, lebo vrcali statne... ale to mohlo byt aj elektrikou v skusobni... ale zvuk mali uzasne tucny a pritom zvonivy  Na zdravie!
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #26 kedy: 03. Február , 2010, 13:13:59 »

... dnes som nasiel nejaku Texasku znacku "Tonerider". Vyrabaju singlace Surfari '54 ktore maju vyssi output a silny kompresny zvuk a mali by produkovat taky ten znamy "surf sound". Nikde som nenasiel nejake lepsie recenzie a ani vzorky, ale maju to tu v jednom krame kde maju aj Rio Grande takze tak pojdemn a hodim na to oko. Poznate to niekto ? ...
 
Zaznamenané
kominak
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #27 kedy: 03. Február , 2010, 17:03:09 »

... nechcel som pre moju otazku vytvarat novu temu, tak som to capol sem ... otazka je priatelia, hladam true (nie noiseless) singlac ktory by som mohol pouzit pre priblizenie sa zvuku typu Hank Marvin, SRV atd. skratka jasny zvonivy kovovy prierazny silny zvuk. Rozmyslal som nad Lace Sensor, ale zistil som ze tie ich Gold a podobne slavne veci su dvojcievkove cize nieje to ten pravy vintage singel. Mate niekto nejake priklady a skusenosti ? ...

Najlepsie , co som nasiel na SRV zvuk su WCR SR snimace - nema ich uz oficialne v ponuke, ale spravi ti ich, ak mu napises mail, pripadne ich obcas predavaju na gearpage.
tu je klip:


Mal som Kinman Woodstock Plus, predtym Fender Scn. Kinmany su o dost lepsie ako Fender Scn, ale ani oni nezneju celkom ako fender - stale tam chyba ten cisty ostry zvuk. Tieto SR su velmi fajn... Ak chces nieco za menej penazi, tak Fender CS '69 (tucne) alebo Fender CS '54 (zvonive) sa daju zohnat za 100eur na ebayi.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #28 kedy: 04. Február , 2010, 00:17:31 »

Najlepsie , co som nasiel na SRV zvuk su WCR SR snimace - nema ich uz oficialne v ponuke, ale spravi ti ich, ak mu napises mail, pripadne ich obcas predavaju na gearpage.
tu je klip:


Mal som Kinman Woodstock Plus, predtym Fender Scn. Kinmany su o dost lepsie ako Fender Scn, ale ani oni nezneju celkom ako fender - stale tam chyba ten cisty ostry zvuk. Tieto SR su velmi fajn... Ak chces nieco za menej penazi, tak Fender CS '69 (tucne) alebo Fender CS '54 (zvonive) sa daju zohnat za 100eur na ebayi.

... ten Kinman mam, je to ten AVn-69 a je naozaj dobry. Lenze je noiseless a ja by som chcel realny singel a v tom je trochu rozdiel ako si spomenul. Co ma v podstate najviac zaujima je to aby sa priblizil napriklad k tomuto: ... toto je fakt vyborny zvuk. Samozrejme ze to nieje len o snimaci ale aj o tom Fenderovi basmanovi :), ale da sa z toho ten snimac vycitat ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 04. Február , 2010, 10:36:53 »

pochybujem, ze tam ma Marvin ine snimace, ako Fender. alebo trepem ?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.