Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 23:23:07
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Poradte aké single na gitaru.  (Prečítané 15069 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
kominak
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #30 kedy: 04. Február , 2010, 10:43:13 »

V tom klipe Hank Marvin hra na Bare Knuckle Apache snimace(na 99%): http://www.bareknucklepickups.co.uk/ZS-apache.html
Takze k tomu tonu sa v pohode  mozes dosta - stoja 165 libier, co nie je az tak vela podla mna.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #31 kedy: 07. Február , 2010, 14:40:23 »

V tom klipe Hank Marvin hra na Bare Knuckle Apache snimace(na 99%): http://www.bareknucklepickups.co.uk/ZS-apache.html
Takze k tomu tonu sa v pohode  mozes dosta - stoja 165 libier, co nie je az tak vela podla mna.

... velka vdaka, hodim na to oko ...
Zaznamenané
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #32 kedy: 28. Február , 2010, 15:22:51 »

pozná niekto snimace Entwistle? bo teraz mám taku ponuku, ze mexican fender strat s entwistle snimacmi za 350usd ...hral som na tom, a mne sa pacili ...ale  poculi ste o nich nieco? bo ja vobec neviem ich kam zaradit...
danke  Na zdravie!
Zaznamenané

. . .
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #33 kedy: 06. Marec , 2010, 12:12:51 »

... takze som bol v tom ze si objednam Bare Knuckle Apache, reku budem mat Hanka Marvina v ruke. Lenze som sa bohuzial docital ze vela ludi s nimi vobec nebolo spokojnych. Vraj nemaju taky "punch" a cistotu ako tvrdia dealeri a navyse vraj casom stracaju kvalitu, co moze byt vraj zavinene nekvalitnymi alnico magnetmi z Ciny :) Aj napriek tomu ze ta teoria z Cinou je blbost (ved nepotrebuju 3 tony mesacne aby to lacno nosili z tej riti), rozhodol som sa ich nekupit ... ak mate priatelia nejaky dalsi typ na snimace tohoto zamerania (Shadows, Surf ...), dajte tip, budem velmi rad ...
Zaznamenané
kominak
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #34 kedy: 12. Marec , 2010, 14:06:26 »

Fender CS '54 su vraj super na surf. Za 100evri nemas co pokazit - strata pri predaji je mala, myslim oproti boutique snimacom. Ak chces o trochu univerzalnejsiu sadu za trochu menej penazi, tak Fender AVRI 57/62 som skusal na Vadimovej gitare ('57 commemorative strat) a to su tiez take low-output, sladkeee zvonive snimace.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #35 kedy: 13. Marec , 2010, 12:32:31 »

... su CS '54 noiseless alebo ozajstne single ? ...
Zaznamenané
kominak
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #36 kedy: 14. Marec , 2010, 00:54:08 »

obycajne single pokial viem
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #37 kedy: 14. Marec , 2010, 22:58:25 »

... su CS '54 noiseless alebo ozajstne single ? ...
obycajne, v medzipolohach brumia tiez
Zaznamenané
kominak
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #38 kedy: 15. Marec , 2010, 08:55:41 »

obycajne, v medzipolohach brumia tiez

pravda - na to som zabudol - su urcene pre 3-polohovy prepinac, ktory bol v prvotnych stratoch (nemas tam tie kvakave tony ala Knopfler a Eric Johnson v 2. a 4. polohe), kedze stredny snimac nie je vinuty reverzne...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #39 kedy: 15. Marec , 2010, 13:01:16 »

... mam taku sirsiu otazku priatelia, urcite pomoze aj inym na fore v podobnom probleme alebo ked uz len kvoli rozsireniu poznatkov ... mam US Tele DeLuxe a vramci dosiahnutia urcitej "univerzalnosti" ju idem zabit a dat jej iny zvuk. Ku kobilke som si objednal Seymour Alternative 8 (kvoli vybornym recenziam a popisom zvuku). Ku krku mam Kinman Woodstock kvoli takemu "dutemu" vintage polodrive Hendrixovskemu zvuku a mozno to znie srandovne, ale kvoli clean soundu si chcem do stredu dat BKP Apache. Popripade s tym Kinmanom len poexperimentujem a porovnam s BKP a hodim BKP aj ku krku. V pripade ze si pri krku necham ten Kinman ktory je noiseless, zrejme nebude treba 5 polohovy prepinac. Co vy na to ? Idem zamenit potak ktory je povodne 250k za 500k kvoli jasnejsiemu zvuku a tone control som dal uplne prec a namiesto neho dvojpolohovy prepinac pre ten SD pre hum/single mod. Ten Kinman ma v baleni este jeden kondenzator a rezistor. Neviem ci je potrebne ich zapajat a ak ano mozete mi niekto vysvetlit ci su naozaj potrebne ? Po pripade by sme mohli pokecat o scheme zapojenia pretoze v tomto nemam ziadne skusenosti. Jedina moja skusenost je z obdobia ked som na svoju Ibanezu RG nahadzoval SuperDistortion a Evo snimace a to som nejako tak z netu kadejako vylustil ...
Zaznamenané
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #40 kedy: 15. Marec , 2010, 13:11:06 »

ja tiez riesim prave snimace na tele...ja som si objednal dimarzio chopper ku kobylke a seymour duncan ku krku - nejaky vintage typ..a tiez SD strakacsky ako middle pickup...a teraz montujem taky switch co vypina stredny snimac...cize budem mat aj klasicku strednu tele polohu-co mam rad...a danym snimacom potom mozem priradit stredny snimac a ked ten moj trojpolohovy prepinac prepnem do stredu a zapnem stredny singel, tak budu ist vsetky naraz... :)
Zaznamenané

. . .
kominak
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #41 kedy: 15. Marec , 2010, 14:34:31 »

... mam taku sirsiu otazku priatelia, urcite pomoze aj inym na fore v podobnom probleme alebo ked uz len kvoli rozsireniu poznatkov ... mam US Tele DeLuxe a vramci dosiahnutia urcitej "univerzalnosti" ju idem zabit a dat jej iny zvuk. Ku kobilke som si objednal Seymour Alternative 8 (kvoli vybornym recenziam a popisom zvuku). Ku krku mam Kinman Woodstock kvoli takemu "dutemu" vintage polodrive Hendrixovskemu zvuku a mozno to znie srandovne, ale kvoli clean soundu si chcem do stredu dat BKP Apache. Popripade s tym Kinmanom len poexperimentujem a porovnam s BKP a hodim BKP aj ku krku. V pripade ze si pri krku necham ten Kinman ktory je noiseless, zrejme nebude treba 5 polohovy prepinac. Co vy na to ? Idem zamenit potak ktory je povodne 250k za 500k kvoli jasnejsiemu zvuku a tone control som dal uplne prec a namiesto neho dvojpolohovy prepinac pre ten SD pre hum/single mod. Ten Kinman ma v baleni este jeden kondenzator a rezistor. Neviem ci je potrebne ich zapajat a ak ano mozete mi niekto vysvetlit ci su naozaj potrebne ? Po pripade by sme mohli pokecat o scheme zapojenia pretoze v tomto nemam ziadne skusenosti. Jedina moja skusenost je z obdobia ked som na svoju Ibanezu RG nahadzoval SuperDistortion a Evo snimace a to som nejako tak z netu kadejako vylustil ...
ten odpor a kondenzator, co si dostal ku kinmanom, sa zapajaju k potenciometru hlasitosti, aby si pri uberani hlasitosti neprichadzal o vysky v tone
(http://www.aronnelson.com/gallery/main.php/v/WGTP/Treble+Bleed.GIF.html?g2_imageViewsIndex=1)
Vec, na ktoru treba dat pozor, je ze Kinman woodstock bude o dost hlasnejsi ako bkp apache - pri prepnuti z krku ku stredu budes mat vacsi skok v hlasitosti.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #42 kedy: 26. Január , 2011, 17:04:48 »

http://www.acmeguitarworks.com/Pickup-Sound-Clips-W60.aspx
zaujimave ukazky Fender a LindyFralin snimacov na '71 strate (alder/rosewood)
Zaznamenané
metic
nováčik
*
Príspevkov: 27


« Odpoveď #43 kedy: 28. Január , 2011, 17:02:08 »

www.ulozto.sk/7565685/tele-gfs1-mp3Zdravim,vidim, ze sa tu riesia aj telecastre, tak sa pridam. Nahodil som do mojho tele snimace gfs alnico a zvuk sa mi teda paci, alenemam moznost to porovnat, tak by som bol vdacny za nazory skusenych...
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #44 kedy: 09. Január , 2014, 10:37:40 »

... nechcel som pre moju otazku vytvarat novu temu, tak som to capol sem ... otazka je priatelia, hladam true (nie noiseless) singlac ktory by som mohol pouzit pre priblizenie sa zvuku typu Hank Marvin, SRV atd. skratka jasny zvonivy kovovy prierazny silny zvuk. Rozmyslal som nad Lace Sensor, ale zistil som ze tie ich Gold a podobne slavne veci su dvojcievkove cize nieje to ten pravy vintage singel. Mate niekto nejake priklady a skusenosti ? ...

ja mám Lace sensor Hot gold a som s nim iveľmi spokojný. Sú tiché a hrajú veľmi dobre. Nemajú vintage sound, to je pravda, ale zato majú veľmi dobrý zvuk.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.