Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. Apríl , 2024, 08:54:20
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: gibsony z opravou zlomeneho krku  (Prečítané 1385 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
zubata
nováčik
*
Príspevkov: 34


« kedy: 18. December , 2007, 14:17:13 »

kedze teto kusy mavaju lacnejsu cenu
aky hendikep to je pre gitaru, specialna gibson krky, nemam sajn akym sposobom sa to opravuje, z fotiek to byva na pohlad fajne zvladnute, zhruba aku skalu vplyvov to ma na zvuk gitary, povecme v zavislosti od miesta zlomu (hlavne te pri spoji krku a hlavy), sposobu opravy? ako je to miesto nachylne na dalse podobne poskodenia? vychadzajme z toho ze oprava bola robena poctivo
tak ak ma nekto skusenosti tak som na ne zvedavy
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 18. December , 2007, 14:31:45 »

dobry gitarar to dokaze opravit tak, ze na tej gitare nic nevidno. v podstate ak sa to opravi seriozne, nemalo by sa to nejak zasadne prejavit ani na zvuku, ani na mechanickej odolnosti. je to skorej potom o pocite - nie kazdy sa s tym dokaze stotoznit, ked bola na gitare ulomena hlava... ale ked to zobere clovek tak, ze na Gibsonoch je hlava / krk sice jeden kus, ale bezne na hokejkach byva ta hokejka dolepovana ku krku - v podstate to nie je az taky rozdiel, ako dolepovana ulomena hlava...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 18. December , 2007, 15:08:33 »

ak bola oprava robena poctivo, nic na gitare nevidno, zvuk je ok...tak wo co gou?  :)
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 18. December , 2007, 15:13:28 »

dobry gitarar to dokaze opravit tak, ze na tej gitare nic nevidno. v podstate ak sa to opravi seriozne, nemalo by sa to nejak zasadne prejavit ani na zvuku, ani na mechanickej odolnosti. je to skorej potom o pocite - nie kazdy sa s tym dokaze stotoznit, ked bola na gitare ulomena hlava... ale ked to zobere clovek tak, ze na Gibsonoch je hlava / krk sice jeden kus, ale bezne na hokejkach byva ta hokejka dolepovana ku krku - v podstate to nie je az taky rozdiel, ako dolepovana ulomena hlava...

Veru, každá Ibaneza RG a S má hlavu dolepovanú ku krku medzi 2. a 3. pražcom. A nielen Ibanezy, ale prakticky skoro každý superstrat - videl som to na Jacksone, Kramere, aj moja Yamaha to má tak.
« Posledná zmena: 18. December , 2007, 15:15:29 od Predator » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 20. December , 2007, 21:47:47 »

Mal som jedneho skaredo zlomeneho cierneho Gibson Les Paul Customa z roku 1971. Po kvalitnej oprave hral vynikajuco, lepsie ako novy z Custom Shopu a stale aj viacej rezonoval. Nemusi sa to vobec negativne odzrkadlit na zvuku, ale ja by som aj tak hladal bez headstock cracku. Uz len pre ten pocit. Som frajer 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 22 otázok.