Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 00:24:07
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: REMITAGE  (Prečítané 24741 krát)
0 užívateľov a 16 Hostí prehliada túto tému.
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 17. Máj , 2005, 23:51:50 »

Nie je to zle. Ako demo to myslim ujde. Ak to mam priamo porovnat, Majster Kat sa mi paci podstatne viac. Toto mi velmi ""nereze"". Najslabsi clanok je zrejme spev. Uvidim, ake to bude na zivo.
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #31 kedy: 18. Máj , 2005, 14:16:02 »

MageZ: fayn, dobehni na koncert. majster Kat hra ale trosku inu muziku, ony vychadzaju z thrashu 80 rokov. mne to pripomina Arakain - mozno sa mylim :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Hosť
« Odpoveď #32 kedy: 22. Máj , 2005, 08:29:58 »

Nebudem sa vyjadrovať k zvuku, tam ťažko niečo komentovať .... tak poďme k hudobnej stránke. V prvom rade bicie ... ten bubeník má problém udržať tempo a v brejkoch je to citežné najviac, tam rytmicky pláva totálne. Je to asi najchúlostivejšia vec, keďže táto muzika je predovšetkým o presne šlapajúcom rytme. Keď nie je v metale dobrý rytmus, nie je dobré nič. Basa tam nie je, a je to poznať, takáto tvrdá muzika potrebuje silný basový grunt, aby znela ako má znieť. Buď basa, alebo hodne podladená sedemstrunka, ale spodok to proste musí mať ... a žiaž nemá. Gitara ... zahraná vcelku O.K., ale dojem pokazili nepresné bicie, samozrejme gitarista sa musí držať rytmiky, a preto to plávalo ako celok a budilo dojem nepresného gitaristu, ale chápem, že Darthez sa len zúfalo snažil udržať sa bubeníka. Snáď len jedna vec - bacha na ladenie a na intonáciu pri hre vo vrchných polohách, asi nemáš dobre zoštelované oktávy, alebo si struny dlho nemenil a neladia ... ale aj tak gitara patrí k tomu lepšiemu na nahrávke. Spev ... no tam je to horšie, hneď po bicích, spevák budí dojem, že sám nevie, čo vlastne chce spievať. Trashový vokál to nie je, tam treba fakt spievať, hoci drsne a trashovo, ale melodicky a intonačne čisto (viď Mustaine a iní ...) a deathmetalový chrapot to tiež nie je, na to proste ten chlap nemá hĺbku hlasu, navyše je ten jeho prejav intonačne dosť hrôza. Niekedy je to skôr nejaká vožná recitácia ako spev. Tu by pomohlo ujasniť si, ako chce vlastne spievať, či melodicky alebo deathmetalovo, a potom začať pomaličky drieť svoju vytúženú techniku spevu, bez toho sa spievať nedá a veža spevákov to podceňuje. Teraz to pozitívne - niekedy sú celkom dobré nápady, vidno, že autor muziky má veža vecí prepočutých. A tiež napriek veciam spomenutým hore je z nahrávky poznať, že chcete ísť ďalej, každý z vás má snahu to posunúť vpred, vie aj kam, len možno nevie ako ... ale to sa spraví časom a odcvičenými hodinami. Želám vám, nech vám to hrá a nech je to lepšie a lepšie. A to nehovorím len tak, dlhé roky som robil metal a viem, čo daná muzika potrebuje. Preto to neberte ako sprdávanie (Darthez, nie že sa urazíš!), ale ako úprimnú snahu posunúť vašu muziku dopredu a poradiť, ako to treba robiť, aby to bolo dobré, nie iba povedať, čo je v tom nanič.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 22. Máj , 2005, 10:28:50 »

Podla mna podobny spev mali mnohe ranne trashove nahravky, takze ak ich mali v tomto za vzor, tak to vyslo.
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #34 kedy: 22. Máj , 2005, 11:40:30 »

Predator: Dakujem za ohlas, cenim :) k solovej gitare - neviem jak to ma chalan s ladenim,lebo ja som dsola nehral. a bubennik plava? neviem, mne sa to az take dramaticke nezda :) clovece, nic v zlom ale Mustain spieva priserne
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #35 kedy: 22. Máj , 2005, 11:41:44 »

martinLM: vyslo to jak vyslo - vid demo Sepultura :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Hosť
« Odpoveď #36 kedy: 22. Máj , 2005, 12:02:25 »

Mustain síce spieva príšerne (myslím farbou hlasu), ale spieva aspoň intonačne čisto. Skús si popočúvať napríklad Symphony of destruction, tam budeš počuť, ako mu to ide. A navyše ak chcete hrať trash, k tomu patria nejaké tie vokáliky, a ak hlavný spevák spieva falošne, druhý a tretí hlas tam proste nepoložíš. Ten bubeník - no neviem, ale má problém udržať tempo, a v brejkoch sa mu to úplne rozsype, začne ""predbiehať, skracovať doby"", ako keby sa bál, že tú spleť úderov nestihne zahrať. Ani jeden prechod nebol zahraný s presným timingom. A ani inde nehrá rytmicky čisto, to tempo mu furt kolíše, akonáhle prejde na dvojkopák, zrýchli o cca 10-15 BPM, potom zasa spomalí. Ak chceš mať v skladbách zmeny tempa, to sa robí trochu ináč, viď DT ... chce to hodne cvičiť s metronómom, aby sa zbavil zlozvyku zrýchžovať, akonáhle príde technicky hustejšia pasáž.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 22. Máj , 2005, 12:47:31 »

Citácia
A navyše ak chcete hrať trash, k tomu patria nejaké tie vokáliky, a ak hlavný spevák spieva falošne, druhý a tretí hlas tam proste nepoložíš.
Trash metal a vokaliky? Druhy a treti hlas? Predator o com to hovoris? :))
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #38 kedy: 22. Máj , 2005, 13:46:49 »

no, ked sa naucim spievat dam tam gregoriansky choral a bude tam snad dost hlasov. martinLM, helfnes potom s nahravanim zborov :)) Predator: skus Mustaina nazivo, to je starsna kava - moc moc zle! ja nechcem hrat DT, nepaci sa mi to a ani ma to neoslovuje :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 22. Máj , 2005, 23:02:55 »

Mustain síce spieva zle a tiež sa mi nezdá, že by boli v trash metale vokály, ale predsa len, ten váš spevák, Darthez, nevie spievať ani poriadne revať. :) A tie poznámky Predátora ohžadom bicích by som na tvojom mieste nebral na žahkú váhu.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 23. Máj , 2005, 11:19:29 »

Ale áno, aj v trashi sa vedú také veci ako vokály, väčšinou v refréne ... už zmieňovaný song Symphony of Destruction od Megadeth, prípadne od nich aj ďalší song No More, Mr. Nice Guy ...takisto stará Metallica sa dá k tomuto žánru priradiť, a tam predsa šiel aj druhý, aj tretí hlas ... Samozrejme to nechcem generalizovať, určite je hodne trashových kapiel, čo vokály nepraktizujú.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #41 kedy: 23. Máj , 2005, 19:07:50 »

Pitu: ok, ja nepisem o nasom spevakovi, ale o thrashi - Predator, ak beries No More Mr. Nice Guy ako thrash, tak tu konci debata, lebo Alice Cooper, ci kto to spravil je katastroflane na hovno song Pitu: ja predatorove poznamky neberiem na lahku vahu
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 23. Máj , 2005, 23:31:09 »

Písal som o vašom spevákovi, aj o trashi. Inak nič v zlom. :) Ok.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #43 kedy: 24. Máj , 2005, 00:55:05 »

zdravim no: Zvuk je naprd to sa tu uz zistilo. Toto je druhe metalove demo co vyslo zo studia DKD a obe su zvukovo dost zle, tak viem kam nemame ist nahravat demo. Hudba - sice thrash nepocuvam, ale myslim, ze ak by sa to nahralo naozaj dobre, tak je to celkom dobre, lebo hudba sa mi zda napadita a celkom slape. Gitary - no a co, ked je to tranzistorak, je to bahno ako povedal darthez Spev - mozno sa snazi spievat ako ranny hetfield, i ked menej skreklavo, ale obcas ked ""taha"" nejaky ton tak mu to plava je je to falosne,....ten spev treba pocvicit. Vokaly tam myslim nechybaju, ved v thrashi su len take vykriky ako v Creeping Death napriklad ""Die, Die, Die....hehe "" ja som pocul uz aj z ineho zdroja ze bicie su nejake progresivne (rozumej nerytmicke) ale ja som si nejake vykyvy nevsimol. to je vsetko z mojej strany.... .....a tessim na koncert 9.7
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #44 kedy: 24. Máj , 2005, 15:39:36 »

Imbus: diky moc. vela zdaru. 9.7. to tam spolu zburame Žmurk :hairy Ps: len taky detail pre vsetkych. hudobny styl je tHrash a nie trash :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.