Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:33:10
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: upgrade trsatka  (Prečítané 2138 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« kedy: 29. November , 2007, 11:03:50 »

http://lilytears.com/arts/music/guitar/stfp.htm    je sranda, co vsetko ludia dokazu vymysliet.. :D Pitu, tvoje trso ma asi konkurenciu.. chces sa k tomu vyjadrit? :D.. otazne je ako dlho taka pruzina vydrzi.. a co cloveka z toho skor neporazi, kedze vieme ako vedia byt pruziny nezbedne
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 29. November , 2007, 11:19:27 »

Keď som hral ešte normálnym trsátkom, tak asi v 19-tich po mnohých stratených trsátkach, keď sa hralo pri ohňoch, na festivaloch, žúroch a trsátko ti vypadne, alebo si ho niekto požičia a už ho neuvidíš viac.., som sa rozhodol si spraviť úchyt naňho. Na zápästí som mal náramok, na ten som si dal šnúrku, do trsátka som spravil otvor a uviazal som ho na šnúrku. Šnúrka bola len tak dlhá, aby prešla medzi ukazovákom a prostredníkom a trsátko dočiahlo medzi ukazovák a palec. A už som trsátka nestrácal, len raz za čas vymenil za nové. Žmurk
Keď som dohral, omotal som šnúrku s trsátkom okolo zápästia, zachytil a bolo to ako náramok. To som používal 13 rokov, dokiaľ ma nenapadlo vyvíjať iné trsátko pre mňa. :)

Toto je zaujímavý systém, ale nerieši stratu trsátka, len možnosť rýchlejšie striedať  prstové hranie s trsátkovým, vždy po hraní si to treba dať dole. Neviem, či by pružinka neotravovala pri hre. S tým trsátkom na šnúrke ide rýchlo striedať rôzne štýly hrania, aj sa nestratí, netreba ho odkladať..
« Posledná zmena: 29. November , 2007, 11:21:21 od Pitu » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 29. November , 2007, 13:23:57 »

aj ja mam pocit, ze ta pruzina by vedela dost iritovat.. :D tak co gitaristi, upravujete si nejako brnkatka aj vy sami? (ja som kedysi zvykol vybrusovat hrany jemnm smirglom aby mi vyhovovala ta trecia plocha, ale zistil som, ze sa moc zaoberam pi.ovinami a radsej by som mal viac hrat)   
Zaznamenané

misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #3 kedy: 29. November , 2007, 13:26:31 »

Ja zviknem hádzať trsátka do šaliaceho davu na koncerte.  ha ha ha
Ale len tie ošúchané, nové mi je ľúto. ha ha ha
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #4 kedy: 29. November , 2007, 13:31:07 »

Ja zviknem hádzať trsátka do šaliaceho davu na koncerte.  ha ha ha
Ale len tie ošúchané, nové mi je ľúto. ha ha ha

heej? no to by som si rad pozrel.. ehm.. bodol by daaky spolocny koncert  :) myslim tvoja kapela Perpetum + moja City... co ty na to?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 29. November , 2007, 13:52:23 »

aaaa chlapci si dohaduju rande  Žmurk nech vam to klape.. heh
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 29. November , 2007, 17:26:07 »

aaaa chlapci si dohaduju rande  Žmurk nech vam to klape.. heh


kto bude defka a kto nakladac?  ha ha ha
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 01. December , 2007, 10:29:35 »


Toto je zaujímavý systém, ale nerieši stratu trsátka, len možnosť rýchlejšie striedať  prstové hranie s trsátkovým, vždy po hraní si to treba dať dole. Neviem, či by pružinka neotravovala pri hre. S tým trsátkom na šnúrke ide rýchlo striedať rôzne štýly hrania, aj sa nestratí, netreba ho odkladať..

no ja si myslim, ze skor si zachytis to brnkatko cez pruzinu ako na snurke :) a to si to brnkatko nosil stale?
« Posledná zmena: 01. December , 2007, 13:04:53 od mario bross » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 01. December , 2007, 11:54:00 »

no ja si myslim, ze skor si zachytis to brnkatko cezpruzinu ako na snurke :) a to si to brnkatko nosil stale

Ja som ho mal stále na ruke. Je to vec zvyku, na šnúrke to bolo fajn. Keď som nehral trsátkom, mal som ho zachytené pod malíčkom.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #9 kedy: 01. December , 2007, 13:05:07 »

aha :) potom oookej
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 23 otázok.