Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 11:46:57
Strán: 1 ... 211 212 [213] 214 215 ... 263 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Inzeraty "made in hell"  (Prečítané 814145 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #3180 kedy: 10. Júl , 2013, 08:09:25 »

Ak to je z 18. storocia, tak ja som prezident USA. V 18. storoci vyzerali gitary uplne inak - mali male rebrovane tela a uplne ine hlavy. Toto je nejaka putova ciganska vycackana gitara, prip ruska vyroba.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3181 kedy: 10. Júl , 2013, 08:12:13 »

ale je vykladana bielym ebenom Si píš!!!
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #3182 kedy: 10. Júl , 2013, 08:48:44 »

ale je vykladana bielym ebenom Si píš!!!

dle informace na Taylor workshopu je cerny eben jenom cast kmene, necerne zbytky se zatim vyhazovaly, ale diky nedostatku si muzeme zacat zvykat i na "bílý eben" Žmurk
http://www.taylorguitars.com/guitars/limited-editions/spring-2013
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3183 kedy: 10. Júl , 2013, 08:56:23 »

dle informace na Taylor workshopu je cerny eben jenom cast kmene, necerne zbytky se zatim vyhazovaly, ale diky nedostatku si muzeme zacat zvykat i na "bílý eben" Žmurk
http://www.taylorguitars.com/guitars/limited-editions/spring-2013
len bohuzial na tej gitare z inzeratu nie je takyto biely eben. inac videl som od niektorych malych vyrobcov aj taketo dvojfarebne ebenove hmatniky alebo topy :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3184 kedy: 10. Júl , 2013, 09:10:20 »

si kuknite pale moon ebony.. to je totalne svetle napriklad https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTV0mzNH9ciLfSYKDRH47xputfKmbpmQ4DhIEyJfyUaxYwkmb9g
Zaznamenané

Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #3185 kedy: 10. Júl , 2013, 09:35:54 »

Ak to je z 18. storocia, tak ja som prezident USA. V 18. storoci vyzerali gitary uplne inak - mali male rebrovane tela a uplne ine hlavy. Toto je nejaka putova ciganska vycackana gitara, prip ruska vyroba.
sa cudujes ked to predava cikaň  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3186 kedy: 10. Júl , 2013, 10:29:20 »

dle informace na Taylor workshopu je cerny eben jenom cast kmene, necerne zbytky se zatim vyhazovaly, ale diky nedostatku si muzeme zacat zvykat i na "bílý eben" Žmurk
http://www.taylorguitars.com/guitars/limited-editions/spring-2013

Ano, da sa teraz uz casto vidiet ten svetlejsi pasikovy eben. Nikde som sa ale nedocital, ci ma ine zvukove a pocitove vlastnosti ako ten klasicky africky cierny.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #3187 kedy: 10. Júl , 2013, 11:26:28 »

Ano, da sa teraz uz casto vidiet ten svetlejsi pasikovy eben. Nikde som sa ale nedocital, ci ma ine zvukove a pocitove vlastnosti ako ten klasicky africky cierny.

no samozrejme ze ma, protoze prece neni cerny!
a jestli nema, stejne ho tam kazdy "znalec" bude slyset. .....jo tenkrat, kdyz byl jeste eben cerny a holky se neholily...
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #3188 kedy: 10. Júl , 2013, 12:02:40 »

neda sa na nom hrat blekmetal
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3189 kedy: 10. Júl , 2013, 13:02:48 »

no samozrejme ze ma, protoze prece neni cerny!
a jestli nema, stejne ho tam kazdy "znalec" bude slyset. .....jo tenkrat, kdyz byl jeste eben cerny a holky se neholily...

Lebo kazdy ho tu odskusal a vie, ze. Popiskujem si

Je bezne, ze aj palisandre (mahagony, jasene atd.) su rozne a maju rozdielnu tvrdost aj strukturu atd., cize mozu mat aj odlisne rezonancne/zvukove vlastnosti. Ci aj to chces popriet?
« Posledná zmena: 10. Júl , 2013, 13:06:07 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #3190 kedy: 10. Júl , 2013, 13:38:34 »

Pokiaľ viem, tak svetlý eben nieje tak tvrdý a tým pádom má aj iné rezonančné vlastnosti. Mám pocit, že som ho videl na nejakých topoch  Žmurk
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #3191 kedy: 10. Júl , 2013, 22:27:39 »

ten čierny africký eben je ten stred stromu , to jadro
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #3192 kedy: 10. Júl , 2013, 22:37:34 »

Lebo kazdy ho tu odskusal a vie, ze. Popiskujem si

Je bezne, ze aj palisandre (mahagony, jasene atd.) su rozne a maju rozdielnu tvrdost aj strukturu atd., cize mozu mat aj odlisne rezonancne/zvukove vlastnosti. Ci aj to chces popriet?

Neresim jestli to rozdil je nebo neni, protoze netusim a ani to nikdo zatim prilis neresil.
mel jsem na mysli ze i kdyby to nakrasne bylo naprosto stejne, tak budou plne fora moudrych zvastu o tom jak je to naprosto zasadni rozdil (protoze kdyz forovy odbornik vidi bilou tak nemuze slyset cernou).

 Na zdravie! http://i985.photobucket.com/albums/ae333/bobbydevito/vhtboard.jpg


pripadne efektně - http://s10.postimg.org/kq80hu21l/image.jpg
(a Billovi Fineganovi dobre rozumim, protoze se kvuli temto chytrakum do neho zacal navazet napr. i Bjorn Juhl alias Mad Professor)
« Posledná zmena: 10. Júl , 2013, 22:41:32 od hyenik » Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #3193 kedy: 10. Júl , 2013, 22:43:25 »

 (protoze kdyz forovy odbornik vidi bilou tak nemuze slyset cernou)   Bavím sa skvele  hezky jó
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3194 kedy: 11. Júl , 2013, 05:29:57 »

Neresim jestli to rozdil je nebo neni, protoze netusim a ani to nikdo zatim prilis neresil.

To je podobne ako s mahagonom, tiez som cital, ze drevo z jedneho stromu moze byt zasadne vahou aj rezonanciou odlisne v zavislosti od toho z akej hlbky kmena a vysky stromu pochadza. Cize podobne moze byt rozdiel aj s tym ebenom. Tiez je rozdiel medzi africkym a macassarskym, co uz je ale ina odroda.

Compared to the Macassar ebony we’ve used in the past, this species — the same African ebony we use for fretboards and bridges — has a higher density, which translates into subtle tonal differences. “Tonally, it shares a little of Macassar’s low-end damping factor,” says Taylor master luthier Andy Powers. “Macassar has a pretty clear sound, while also being fairly overtone-heavy. This African ebony has a really rich, ringing character with a linear quality across the tonal spectrum.”

To match the ebony’s sonic characteristics, Taylor’s design team chose European spruce tops with Adirondack spruce bracing. “European spruce has a strong attack with big headroom, but also with rich overtones,” Andy says. “It produces thick, wide notes. Paired with the ebony, which also generates essentially the same effect, you’ll hear really rich, saturated notes.”
« Posledná zmena: 11. Júl , 2013, 05:30:39 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 211 212 [213] 214 215 ... 263 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 23 otázok.